امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فن های انویدیا| برترین کارت های گرافیکی سال 2013 میلادی برند انویدیا
توجه : در این مقاله تنها کارت های برتر سری انویدیا بررسی و تمامی بنچمارک ها با بهترین کیفیت ها تهیه شده اند. اعداد هر بنچمارک بر پایه ی میزان فریم میانگین تقسیم بندی شده است.

GTX 650 ti Boost : ارزان، قدرتمند و بی رقیب
[تصویر:  650tiBoost-top.jpg]
بمیرم برات کارتت GTX 650 ti هست، Boost تهش نداره[img=18x18]images/smi/s0 (25).gif[/img]
اگر علاقه مند به تجربه ی با کیفیت به روز ترین بازی های موجود در بازار با کمترین سرمایه ی ممکن هستید به شخصه مدل Boost کارت گرافیک متوسط GTX 650 ti را به شما پبشنهاد می کنم. مدل Boost این کارت تفاوت های مثال زدنی ای با مدل پایه ی آن دارد. کارت پایه ی GTX 650 ti ساخت انویدیا دارای باس مموری 128 بیتی می باشد و این در حالیست که مدل Boost آن دارای باس مموری 192 بیتی می باشد که با در نظر گرفتن سایر ارتقای جزئی دیگر به میزان 25 درصدی از کارت پایه قدرتمند تر ظاهر می شود. اگر شکی در کارایی فوق العاده ی این کارت دارید می توانید با SLI سازی کارت خود به قدرتی 35 درصد فراتر از کارت تکی دست پیدا کنید. 
[تصویر:  61663155252570942155.png]

GTX 660 ti SC : خدای اورکلاکینگ انویدیا!
[تصویر:  IMG_6790.jpg]
اورکلاکش رو بیخیال عالم و آدم تو کف سوپرکلاکشن[img=18x18]images/smi/s0 (53).gif[/img]
GTX 660 ti از آن دسته کارتهاییست که قابلیت اورکلاکینگ دیوانه کننده ای دارد. اورکلاکینگ این قطعه قدرت و قیمت آن را از زمین تا آسمان تغییر می دهد. برند EVGA اخیرا دست به طرحی نسخه ی اورکلاک شده ویژه ای از این کارت زده است که با قابلیت سوپرکلاکینگ یا به اختصار SC قدرت و کارایی بسیاری از کارتهای هم قدرت و رقیب خود را زیر سوال می برد. ضعیف ترین بخش کار خنک کننده ی نچندان دلچسبی است که دمای تراشه را برای بازی های گرافیک بالا چندان مساعد نگاه نمی دارد. این کارت را نمی توان قدرتمند نامید اما می توان آن را حد فاصلی میان کارت های قدرتمند و متوسط موجود در بازار دانست. البته بد نیست که بدانید نسخه های قدرتنمد تری از این کارت زده شده است که با توجه به قیمت بالایی که دارند آنچنان توصیه نمی شوند. 
[تصویر:  51555457018418473451.png]

GTX 760 OC : ارازن ترین کارت قدرتمند موجود در بازار
[تصویر:  GeForce-GTX-760,J-J-389503-22.jpg]
خودمونیم لیاقت سه فنه رو نداره[img=18x18]images/smi/s0 (60).gif[/img]
GTX 760 را می توان خوش قیمت ترین کارت قدرتمند موجود در بازار نامید که با توجه به مشخصاتی که دارا می باشد بسیاری از بنچمارک این کارت را هم تراز با غول هایی همچون GTX 670 و radeon 7970 می دانند. علی رغم تمامی نوسان های قیمتی که بر روی این کارت اعمال شده هم اکنون یکی از استثنایی ترین قیمت ها را تجربه می کند. با تهیه ی نسخه ی Gigabyte این کارت بی شک می توانید بازی های گرافیک بالای نسل هشتمی را بالاترین کیفیت ها و بهترین فریم ها تجربه کنید. تهیه ی این کارت به آن دسته از گیمران حرفه ای توصیه می شود که قدرت تهیه ی برادر بزرگ تر این کارت یعنی GTX 770 را نخواهند داشت.
[تصویر:  38362879111226514689.png]

GTX 770 : کارت گرافیک سال 2013 میلادی
[تصویر:  geforce-gtx-770-gk104-review,Z-E-386186-22.jpg]
با این میشه به یه جاهایی رسید[img=18x18]images/smi/s0 (29).gif[/img]
بحث پیرامون کارت گرافیک GTX 770 چیزی بیش از گزافه گویی نیست. این کارت به قدری محبوب و خوش نام می باشد که یقینا در خرید آن هیچ گونه شکی به خود راه نخواهید داد. با توجه به قیمت مناسب این کارت به راحتی می توان آن را تهیه نمود و از قدرت آن نهایت لذت را برد. این کارت همچنین قابلیت 3 Ways SLI را نیز دارا می باشد. دو نسخه از این کارت در بازار موجود است، نسخه 4 گیگ و نسخه ی 2 گیگ آن. در عمل GTX 770 هیچ گونه رقیب هم سطحی را برای خود به جا نگذاشته است و حتی کارت غولی همچون GTX 680 را به خاک سیاه نشانده است و توانسته بسیاری از رقیب های AMD خود را از جمله R9 280X را کاملا زمین گیر کند. اگر علاقه مند به تهیه ی این کارت هستید به شخصه به شما نسخه ی Palit Jetstream این کارت را توصیه می نمایم که مخصوص بازی بازی های ویدئویی طرحی شده است و از خنک کننده ی سه فنه ی بسیار قدرتمندی بهره می برد.
[تصویر:  35870893989088699214.png]

GTX 780 ti : ظاهرا خوش قیمت اما باطنا بسیار قدرتمند!
[تصویر:  xDSC01237-665x441-narenji-20131019.jpg.p...UNmnCE.jpg]
شاید اگه توهم این غولو به دستت می گرفتی همچین ژستی می گرفتی[img=18x18]images/smi/s0 (43).gif[/img]
عملا قوی ترین کارت تک هسته ای موجود در عالم هستی که نسخه ی پایه ی آن چیزی حدود 21 درصد ضعیف تر از کارت گرافیک هیولای GTX 690 عمل می کند. جالب ترین قسمت کار مربوط به برندهای فرعی این کارت می شود که حتی با وجود قیمت به نسبت مناسبشان از کارت GTX 690 قوی تر عمل می کنند. هم اکنون نسخه ی 3 گیگ این کارت در بازار موجود است. مدل Palit jetstream این کارت عملا توانسته قدرت انحصاری و بی پایان کارت گرافیک GTX 690 را بشکند. نسخه ی پایه ی این کارت Titan Killer خوانده می شود. هرچه از قدرت و زیبایی های این کارت گفته شود بازهم جا برای تعریف و تمجید از آن باقی می ماند.
[تصویر:  46933117578290622465.png]
پاسخ
آخ آخ آخ دلم واسه فنای انویدیا نیسوزه بدجور.همین فنای انویدیا یه زمانی جواب سلام فنای ای ام دی رو نمیدادن چرا،چون اون موقع سرشون با کارت GTX TITAN گرم بود و میگفتن واسه خودش خداس و بیچاره ها نوک دماغشونو نیگاه میکردن و آینده رو نیگاه نمیکردن.حالا که کارتای خوب اومده به چه کنم چه کنم افتادن.[img]images/smi/s0 (45).gif[/img]
راجع به مقاله باید بگم 1)بد نبود به جزییات کارتایی که انتخاب شده بیشتر میپرداختی 2) فقط به انویدیا نباید میپرداختی و یه جورایی همه رو نسبت به ای ام دی بد بین میکنی 3)بهتر بود نتایج تستاشونو به همراه مقایسه هاشون با کارتای دیگه میذاشتی 4) خیلی خوب نیس که از واژه غول و خدای فلان و .... غیره استفاده کنی چون داری مقاله مینویسی و گپ و فت دوستانه نیس.

در کل بد نبود و دستت طلا[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
[تصویر:  Wolves_ofThe_North.jpg]
پاسخ
(12-28-2013, 12:16 PM)'station' نوشته است: آخ آخ آخ دلم واسه فنای انویدیا نیسوزه بدجور.همین فنای انویدیا یه زمانی جواب سلام فنای ای ام دی رو نمیدادن چرا،چون اون موقع سرشون با کارت GTX TITAN گرم بود و میگفتن واسه خودش خداس و بیچاره ها نوک دماغشونو نیگاه میکردن و آینده رو نیگاه نمیکردن.حالا که کارتای خوب اومده به چه کنم چه کنم افتادن.[img]images/smi/s0 (45).gif[/img]
راجع به مقاله باید بگم 1)بد نبود به جزییات کارتایی که انتخاب شده بیشتر میپرداختی 2) فقط به انویدیا نباید میپرداختی و یه جورایی همه رو نسبت به ای ام دی بد بین میکنی 3)بهتر بود نتایج تستاشونو به همراه مقایسه هاشون با کارتای دیگه میذاشتی 4) خیلی خوب نیس که از واژه غول و خدای فلان و .... غیره استفاده کنی چون داری مقاله مینویسی و گپ و فت دوستانه نیس.

در کل بد نبود و دستت طلا[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

شرمنده تازه وارد این خطا شدم زیاد وارد نیستم به مرور زمان حرفه ای تر می شم. یه نکته ی دیگه ای هم که هست اینه که سررشته توی زمینه ی AMD ندارم و کلا باید بگم اولین کار خودم بوده که خوب اگه ضعف یا کم کاستی داره به بزرگی خودتون ببخشید[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
آخ که هر چی بگم کمه ! [img]images/smi/s0 (45).gif[/img] [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
بازم تا AMD یه کارت قوی تر از انویدیا داد بیرون شروع کردین به من و من ؟! [img]images/smi/s0 (45).gif[/img] [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
( از فن بوی های ای ام دی یاد بگیرید چطوری وقتی میبازن ساکت میمونند ! [img]images/smi/s0 (25).gif[/img] حالا اشکال نداره یک بار هم شماها ببازید ما مسخره تون کنیم ! [img]images/smi/s0 (25).gif[/img] اشکال نداره که باو ! [img]images/smi/s0 (43).gif[/img] این همه شما ها مسخره مون کردید می گفتید : " ای ام دی این طوری ایم دی اونطوری " چیزی نبود ؟! [img]images/smi/s0 (60).gif[/img] )
مشکل اینه از رو هم نمیرید ! بازم فردا میاد میگید : ما GTX TITAN رو داریم !  بابا تایتان هم مرد ولش کنید دیگه ! [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
Ronan جان مشکلات تاپیکت رو هم دوستان زحمت کشیدن گفتن . [img]images/smi/s0 (24).gif[/img] ( منظورم Station عزیز هستش ! [img]images/smi/s0 (25).gif[/img] )
در کل خوب بود ممنون ! [img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
Seize the day or die regretting the time you lost

It's empty and cold without you here, too many people to ache over

Avenged sevenfold - Size the day
پاسخ
(12-28-2013, 03:12 PM)'javad.speed 5' نوشته است: آخ که هر چی بگم کمه ! [img]images/smi/s0 (45).gif[/img] [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
بازم تا AMD یه کارت قوی تر از انویدیا داد بیرون شروع کردین به من و من ؟! [img]images/smi/s0 (45).gif[/img] [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
( از فن بوی های ای ام دی یاد بگیرید چطوری وقتی میبازن ساکت میمونند ! [img]images/smi/s0 (25).gif[/img] حالا اشکال نداره یک بار هم شماها ببازی ما مسخره تون کنیم ! [img]images/smi/s0 (25).gif[/img] اشکال نداره که باو ! [img]images/smi/s0 (43).gif[/img] این همه شما ها مسخره مون کردید می گفتید : " ای ام دی این طوری ایم دی اونطوری " چیزی نبود ؟! [img]images/smi/s0 (60).gif[/img] )
مشکل اینه از رو هم نمیرید ! بازم فردا میاد میگید : ما GTX TITAN رو داریم !  بابا تایتان هم مرد ولش کنید دیگه ! [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
Ronan جان مشکلات تاپیکت رو هم دوستان زحمت کشیدن گفتن . [img]images/smi/s0 (24).gif[/img] ( منظورم Station عزیز هستش ! [img]images/smi/s0 (25).gif[/img] )
در کل خوب بود ممنون ! [img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

والا تایتان که به درد لای جرز میخوره[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
مگر اینکه 780 ti یه چیزایی برای گفتن داشته باشه[img]images/smi/s0 (67).gif[/img]

پاسخ
کامنت ها خیلی جالب هستن مخصوصا اولیه 
 احسنت به این همه فهم و عقل 

این جورا پست ها اسپم محسوب نمیشه؟ 
تاپیک مربوط به اونایی هست که یه جورایی با انویدیا حال می کنن پس چه دلیلی داره یه مخالف نظر بده؟
پاسخ
(12-28-2013, 05:20 PM)'ALAN' نوشته است: کامنت ها خیلی جالب هستن مخصوصا اولیه 
 احسنت به این همه فهم و عقل 

این جورا پست ها اسپم محسوب نمیشه؟ 
تاپیک مربوط به اونایی هست که یه جورایی با انویدیا حال می کنن پس چه دلیلی داره یه مخالف نظر بده؟

نه دوست من اسپم نیست . چون ما هم داریم نظرمون رو میدیم ! [img]images/smi/s0 (86).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img] حالا خوشتون بیاد یا نیاد به شما بستگی داره ! [img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (66).gif[/img]
راستی با اون جملت ( احسنت به این همه فهم و عقل ! [img]images/smi/s0 (43).gif[/img] ) دقیقآ چه قصد و منظوری داری ؟! [img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (66).gif[/img]
درضمن اشتباه نکن ! [img]images/smi/s0 (86).gif[/img] شما فن بوی های انویدیا از اول داشتید ای ام دی رو مسخره میکردید نه ما شما ها رو ! [img]images/smi/s0 (67).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

پاسخ
عزیزان جان (!) خواهشا در کمال ادب به بحث کردن ادامه بدین. نظر از روی احساسات شخصی چیزی رو حل نمی کنه. هم انویدیا و هم AMD هر دو در زمینه هایی ضعف دارن و همه چی هم مربوط به سخت افزار نمیشه و اصولا بازی ها هم باید به سمت بهینه شدن برن (مثل کنسولا). قدم اول هم اینه که دیگه دست از سر این DirectX بردارن. Mantle API که AMD توسعه داده جایگزین خوبی محسوب میشه. OpenGL هم گزینه مناسبیه و روی کارتای NVIDIA بازده فوق العاده ای داره (رجوع شود به بنچمارک بازی Rage روی GTX Titan.).
پاسخ
(12-28-2013, 09:12 PM)'Expellite' نوشته است: عزیزان جان (!) خواهشا در کمال ادب به بحث کردن ادامه بدین. نظر از روی احساسات شخصی چیزی رو حل نمی کنه. هم انویدیا و هم AMD هر دو در زمینه هایی ضعف دارن و همه چی هم مربوط به سخت افزار نمیشه و اصولا بازی ها هم باید به سمت بهینه شدن برن (مثل کنسولا). قدم اول هم اینه که دیگه دست از سر این DirectX بردارن. Mantle API که AMD توسعه داده جایگزین خوبی محسوب میشه. OpenGL هم گزینه مناسبیه و روی کارتای NVIDIA بازده فوق العاده ای داره (رجوع شود به بنچمارک بازی Rage روی GTX Titan.).

شما درست میگی میلاد جان . ولی من شروع نکردم ! [img]images/smi/s0 (43).gif[/img] بعضی ها با جملات بی راهه و بی معنی همه رو مسخره میکنند  ! [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
من اگه تند رفتم و کسی از دستم ناراحته همینجا از همه  عذر خواهی میکنم . ! [img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

پاسخ
هادی جان نمیدونم چرا ولی من این احساس رو دارم که داری فن بازی در میاری. دلیل نمیشه که چون تو GTX 650 ti خریدی و امتحانش کردی از تمام کارت های گرافیک دنیا بهتر باشه. در ضمن درسته که سابقاً انویدیا نسبت به ای ام دی حرف بیشتری برای گفتن داشت ولی امروزه دیگه اینطور نیست. ای ام دی نسل به نسل بهتر شده و کم کم داره به حد کمال نزدیک میشه. مثالش همین R9 290X. بهتر بود یکم قضاوت بی طرفانه تری می داشتی. در ضمن بی دلیل نبوده که هر دو کمپانی سونی و مایکروسافت از GPU های Radeon تو کنسول های جدیدشون استفاده کردن.
[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  [مقاله] قاب‌های مینیمال | برترین بازی‌های اندروید و iOS (قسمت اول) White Beard 0 1,435 08-24-2019, 11:03 PM
آخرین ارسال: White Beard
  ترس در مغز استخوان/ برترین عناوین ترسناک که باید تجربه کنید saeed aghababaee 8 5,028 04-12-2017, 03:32 AM
آخرین ارسال: Hitler.16
  پرموهای معروف دنیای گیم|برترین گرگینه های دنیای گیم Funny Man 5 2,105 06-12-2016, 07:58 PM
آخرین ارسال: Funny Man
  یک عمر خاطره، یک عمر لذت / برترین عناوین سری Metal Gear Solid saeed aghababaee 0 901 04-20-2016, 08:14 PM
آخرین ارسال: saeed aghababaee
  از عروج تا سقوط، حکایتی که با آن سر و کار داریم | برترین عناوین سری Resident Evil The Last King On The Earth 16 6,274 04-14-2016, 10:17 PM
آخرین ارسال: Dark Evil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان