مسیر بی‌ انتها | نقد و بررسی انیمۀ Mushishi Zoku Shou

نظرسنجی: کدام انیمه نقد شود؟
این نظرسنجی بسته شده است.
One Piece
0%
0 0%
Violet Evergarden
100.00%
2 100.00%
Steins;Gate
0%
0 0%
ReLIFE
0%
0 0%
مجموع 2 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 1 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسیر بی‌ انتها | نقد و بررسی انیمۀ Mushishi Zoku Shou
سلام و عرض درود دارم خدمت تمامی دوستان گیمفایی.هماگونه که،قول داده بودم فصلهای دیگر انیمۀ موشیشی را نقد کنم،با عزم جزم،دست به کار می‌شوم.

بهموجب افسانه‌های قدیمی ژاپنی،موجوداتی وجود دارندکه،نه گیاهاند و نه حیوان؛بلکه موجوداتی هستند که،وارد بدن میزبان(شامل:حیوان،انسان و گیاه) خود می‌شوند و موجب اختلالاتی در فرد میگردند و برای رفع این اختلالات،هیچ پزشک و هیچ دارویی نمی‌توانند جوابگو باشند.افرادی وجود دارند که می‌توانند این مشکلات را که در میزبان به وجود می‌آید را رفع کنند،که به آنها موشیشی گفته میشود و داستان این انیمه نیز روایتگر زندگی یک موشیشی به اسم گینکو است.

مشخصات انیمه:

سال انتشار:2014

کارگردان:هیشیرو ناگاهاما

ژانر:فراطبیعی _ معمایی _ درام _ ماجراجویی

تعداد قسمت‌ها:10 قسمت

[عکس: gfd.PNG]
موشی در حال حمله به میزبان

برای نقد انیمه، هر منتقد، شاخص‌ها و معیارهای مختص به خود را دارد و بر اساس این شاخص‌ها،نمرات و نظرات خود را بیان می‌کند.بنده نیز برای نقد انیمه‌های مختلف،معیارهای مختص به خودم را دارم و مثل یک روبات برنامه‌ریزی شده، عمل نمی‌کنم و همچنین احساسات شخصی خود را نیز در انیمه مدخل نمیکنم.
 این انیمه دارای یک داستان سطحی و همه‌کس فهم است و حتی کودکی نیز می‌تواند از داستان انیمه،سر در بیاورد.در این فصل نیز «گینکو(شخصیت اصلی)» به مناطقی دور دست،عازم می‌شود و در آنجا با افرادی روبرو می‌شودکه،موشی درون آنها را در نوردیده و اختلالاتی را نیز در آنها به وجود آورده است.گینکو به درمان آنها می‌پردازد و طبق معمول فصل گذشته،هر قسمت از انیمه،دارای داستان به خصوصی است و روایتگر هجوم یک موشی دیگر است.
در نمایش داستان انیمه،از کلیشه‌ها و تناقض‌های بسیاری استفاده شده‌است و از این موارد به نحوی بهره برده شده است که،مخاطب بدون اینکه،به آنها پی‌ببرد،به تماشای انیمه بپردازد و لذتی بسیار از آن ببرد.داستان انیمه هیچ تغییری نسبت به داستان فصل قبل خود نداشته است و همان داستان مستقل قسمتی خود را دنبال می‌کند.

[عکس: we.PNG]
کیفیت طراحی محیط 

کیفیت طراحی محیط این فصل انیمه نسبت به فصل گذشته،هیچ تغییری نکرده و به قول معروف،درجازده و از همان طراحی بیبنیه و اساس قدیمی خود بهره برده است.
 کیفیت طراحی محیط انیمه،بسیار تاریک و اندود زده است و هیچ‌گونه احساس شادی طرب‌انگیزی در آن دیده نمی‌شود.طراحی این انیمه،بیشتر شبیه طراحی یک انیمۀ عزاداری است.طراحی چهرۀ افراد یک شکست کاملاً تأسف باری است که،در همۀ فصل‌های انیمه،قابل مشاهده است و زیبایی داستان را از آن ربوده است.چهره‎‌های گرد و بینی‌های نوک تیز،از جملۀ نقطه ضعف‌های طراحی و چهره پردازی انیمه است.
خلاصۀ کلام،هرچه در هجو طراحی این انیمه بگوییم،کم گفته‌ایم و این مشکلات طراحی به همین منوال در فصل‌های بعدی نیز ادامه پیدا کرده است و همچنان موجب شکست این انیمه شده است.

[عکس: wer.PNG]
چهره پردازی افتضاح

نوبتی هم باشد،نوبت نقد صدا گذاری انیمه است.صداگذاری هم مانند طراحی انیمه،نسبت به فصل گذشتۀ خود تغییرات زیادی نکرده و تنها تغییر مناسب آن در زمینۀ آهنگ‌های اپنینیگ و اندینگ انیمه است.دیالوگ و حرف زدن کاراکتر‌ها،بسیار منزجر کننده است و هیچ دیالوگی متناسب با حرکات دهان کاراکترها نیست و در بعضی از جاها،از دیالوگ‌های اضافی نیز استفاده شده است.
به طور خلاصه،این انیمه از تمام جهات هیچ تفاوتی با فصل پیشین خود ندارد و فقط داستان آن متفاوت است.

نمرات:

داستان:10\8

طراحی:10\4

صداگذاری:10\7

مجموع کل نمرات:6.3
منتظر نظرات شما هستم.

[عکس: luffy_quote_by_lotteblue10_d5chgri.jpg]
2 تشکر از ارسال White Beard:
  • Maziyar Hemmati, The Prisoner
پاسخ
Tôi nghĩ nó rất thú vị! Cảm ơn bạn đã chia sẻ!
Xem thêm: nguyen nhan cham kinh
پاسخ
(09-13-2018, 08:41 AM)Nautod نوشته: Tôi nghĩ nó rất thú vị! Cảm ơn bạn đã chia sẻ!
Xem thêm: nguyen nhan cham kinh

لطفاً پاسخ‌های خود را یا با زبان فارسی ویا انگلیسی بنویسید.
در غیر این صورت پاسخ شما بی‌مورد خواهد بود.
با سپاس.

آهنگ اپنینگ انیمه اضافه شد.جهت دانلود به بروید.

پاسخ
میتوانید از این تاپیک‌ها هم دیدن فرمائید:

نقد و بررسی انیمۀ Code Geass=

نقد و بررسی انیمۀ Mushishi=

نقد و بررسی انیمۀ Death Note=

دانلود انیمۀ Mushishi=

میتوانید در نظر سنجی شرکت کنید و انیمۀ مدنظر خود را انتخاب نمائید،تا توسط بنده نقد شود.
با سپاس.

پاسخ