امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زندگی نامه ی کوتاه استیون پاول جابز-مدیرعامل کهکشانی اپل
استیون پاول جابز (به انگلیسی: Steven Paul Jobs) (تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵ - درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱)[/font] کارآفرین، مخترع، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل و یکی از چهره‌های پیشرو در صنعت رایانه بود. در سال ۱۹۷۶، جابز ۲۱ ساله به همراه دوستش استیو وزنیاک ۲۶ ساله، شرکت رایانه‌ای اپل را تاسیس کردند. اولین رایانهٔ شخصی‌ای که شرکت اپل به بازار معرفی کرد، اپل I نام داشت و پس از آن در سال ۱۹۷۷ اپل II را راهی بازار کرد. در سال ۱۹۸۵ طی یک اختلاف مدیریتی، جابز اپل را ترک کرد و در همان سال شرکت نکست را تاسیس کرد. از مهمترین محصولات شرکت نکست می‌توان به "ورک استیشن" اشاره کرد که اولین مرورگر وب بر روی آن ساخته‌شد. در سال ۱۹۹۶ شرکت اپل، شرکت نکست را به مبلغ ۴۲۹ میلیون دلار خرید. طی این معامله استیو جابز، مجددا به اپل بازگشت. از اتفاقات مهم پس از این مساله در اپل می‌توان به پرده‌برداری از فروشگاه موسیقی آی‌تیونز در سال ۲۰۰۳، معرفی آی‌پاد در سال ۲۰۰۱، آی‌فون در سال ۲۰۰۷ و آی‌پد در سال ۲۰۱۰ اشاره کرد. جابز در سال ۱۹۸۶ یک گروه گرافیکی (که بعدها پیکسار نامیده‌شد) را از بخش گرافیک کامپیوتر لوکاس فیلم خرید. این شرکت فیلم‌های پویانمایی موفقی مانند «داستان اسباب‌بازی»، «زندگی یک حشره»، «داستان اسباب‌بازی ۲»، «شرکت هیولاها»، «در جستجوی نمو» و «شگفت‌انگیزان» را ساخته‌است که همهٔ آنها برندهٔ جوایزی بوده‌اند. فیلم‌های بعدی ساخته شده در این شرکت «ماشین‌ها» (۲۰۰۶)، «راتاتویی» (۲۰۰۷)، «وال-ئی» (۲۰۰۸)، «بالا» (۲۰۰۹)، «داستان اسباب‌بازی ۳» (۲۰۱۰) بودند. در سال ۲۰۰۶ شرکت والت دیزنی، شرکت پیکسار را خرید. پس از این معامله جابز به سهام‌دار اصلی والت دیزنی تبدیل شد و به عضویت هیات‌مدیره آن درآمد. در اکتبر ۲۰۰۳ سرطان جابز تشخیص داده شد و در اوت ۲۰۱۱ جابز از سمت مدیرعاملی اپل استعفا داد. تیم کوک، از مدیران ارشد اپل، مدیرعامل شد و جابز به عنوان رییس هیات‌مدیره انتخاب شد. استیو جابز در نهایت بر اثر عوارض ناشی از سرطان لوزالمعده، در تاریخ چهارشنبه ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در سن ۵۶ سالگی درگذشت.
پاسخ
نابغه ای دست نیافتنی بود! Confused41:Confused41:
پاسخ
من که اصلا با تیم کوک موافق نیستConfused66:
استیو جابز اگر زنده بود این اندروید رو ریشه کن میکردConfused74:
استیو پا طلایی امید تیمه ماییConfused25:
پاسخ
مرسی از اطلاعات خوبی که دادیConfused74:Confused24:
[تصویر:  41.jpg]
پاسخ
من واقعا باسه استیو جابز احترام ویژه ای قائل هستم کله زندگی نامه شو هم خوندم به شما هم توصیه می کنم حتما بخونید خیلی جالبهConfused29:
اینم ادرس سایتش:

www.allaboutstevejobs.com

به احترام استیو جابز 10دقیقه سکوت
[تصویر:  01.jpg]
پاسخ
حیف شد از دست رفت Confused67:Confused67:Confused67:Confused67:Confused67:
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود آهنگ رضا بهرام دگر بعد تو عاشقی ممنوع زندگی ممنوع Topmusic 0 631 12-22-2021, 11:52 AM
آخرین ارسال: Topmusic
Photo آرامش ذهن کسب آمادگی روانی در زندگی روزمره herochess 2 1,679 09-28-2021, 04:05 PM
آخرین ارسال: leila99
  آموزش LISREL برای نوشتن پایان نامه و مقالات علمی پژوهشی ali.arr74 0 1,059 12-11-2017, 06:11 PM
آخرین ارسال: ali.arr74
  رازهای زندگی پاول دوروف بنیانگذار تلگرام zibaara 0 1,358 11-11-2017, 03:56 PM
آخرین ارسال: zibaara
  Dune The Battle For Arrakis بازی که باهاش زندگی کردم... justfifa 4 3,098 07-20-2017, 08:57 AM
آخرین ارسال: yazdandoost

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان