امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وگاس جدید | نقد و بررسی FallOut New Vegas
سری Fallout از زمان انتشار اولین نسخه تا نسخه ی New Vegas  توانست تحول شگرفی در سبک RPG ایجاد  کند. یکی از معروف ترین نسخه ی بازی، نسخه ی سوم Fallout می باشد که توانست نمره 9.0 را از Gamestop دریافت کند. معمولا در ابتدای هر بازی یک انفجار هسته ای رخ می دهد و شما و عده ای دیگر تنها بازمانده ی این انفجار هستید. بعد از عرضه ی Fallout 3، محتوای دانلودی و مدهای زیادی برای آن منتشر گردید ولی بعد از مدتی یک Spin-Off به نام New Vegas برای fallout3 معرفی شد که توانست به نوبه ی خود بسیار عالی عمل کند. این بار جهان بازی بسیار وسیع تر شده است و ما قرار است بر روی شن های کویر قدم بزنیم. بیش تر گیمرها با این شاهکار آشنا هستند. عنوانی که آزادی شما در آن بیش از اندازه بود و حتی اگر 400 ساعت در حال بازی کردن این عنوان باشید به هیچ وجه به آخر آن نخواهید رسید. اصلی ترین نکته در بین نکات قوت این بازی می تواند همان آزادی بیش از حد Fallout باشد. برتری پشت سر هم سری Fallout باعث گردید که نسخه های جدیدی از آن ساخته شود. در حال حاضر جدیدترین نسخه ی منتشر شده از این سری "New Vegas" می باشد که در ادامه آن را مورد تحلیل قرار می دهیم. آخرین نسخه ی این سری به نام Fallout 4 در حال ساخته شدن است و ما می توانیم تجربه ی جدیدی از این سری داشته باشیم.

[تصویر:  Fallout_New_Vegas.jpg]

نام: Fallout New Vegas
سازنده: Obsidian Entermaint
ناشر: Bethesda
 سبک: Action/Role-Playing-Game
پلتفرم: PC،Xbox360،PS3
تاریخ انتشار: 4 نوامبر 2010 مصادف با 13 آبان 1389 هجری شمسی
موتور: Gamebyro Engine
داستان،یک بمب..:

جریانات بازی 3 سال پس از بمباران هسته ای در Fallout 3 اتفاق می افتد. این بار شما در شهری هستید که زمانی بسیار زیبا و محل تردد توریست های زیادی بود ولی الآن به یک بیابان بی آب و علف تبدیل شده است. چین که زمانی یک کشور ضعیف محسوب می شد حال با بمباران های هسته ای بی شمار خود آمریکا را مورد هدف قرار می دهد. این بمباران ها تلفات بسیار زیادی می دهند و تنها بازمانده ی این اتفاق شما خواهید بود. کشور آمریکا ادعا می کند که در زیرزمین پناهگاه های امنی برای مردم کشورش فراهم ساخته است ولی این یک دروغ محض است زیرا این پناهگاه ها مکانی هستند که بر روی انسان ها آزمایش های شیمیایی انجام می شود. داستان بازی از نظر کیفی پیشرفت بسیار زیادی نسبت به نسخه های قبلی داشته است البته این موضوع را باید بدانیم که نسخه های قبلی هم از داستان منحصر به فردی برخوردار بودند. بر روی زمین روبات هایی ساخته شده اند که جای انسان ها را گرفته اند. گاهی این روبات ها دوست شما هستند ولی در بسیاری از موارد دشمن شما نیز خواهند بود!

مردم کشور آمریکا زمانی در آرامش و صلح به سر می بردند ولی آمریکا با فشارهای خود به کشورهای دیگر، باعث نابودی کشورش شد. کشور چین هم اکنون سلاح های هسته ای خود را آماده ساخته است و بزودی آمریکا مورد هدف بمب های خود قرار می دهد. در ابتدای بازی شما در نقش یک پیک هستید که باید بسته ای را به شهر "پریم" برسانید ولی در بین راه گروهی به شما حمله می کنند و شما را بی هوش می سازند. در همین زمان اتفاقات زیادی می افتد. کشور چین حملاتش را آغاز می کند و آمریکا را نابود می سازد. وقتی شما چشمانتان را باز می کنید، بر روی یک تخت دراز کشیده اید و درد زیادی را احساس می کند. با این که حالتان کاملا خوب شده است ولی متوجه می شوید که خبری از آن بسته که در دستانتان بود نیست. در همین زمان دکتری بالای سر شما است که در حال صحبت کردن می باشد. سوال های بسیار زیادی مغز شما را درگیر خود می سازند که پاسخ به آن ها قطعا کار دشواری است. شما از در به بیرون می روید و پا به این دنیای خاکی می گذارید. باز هم سوال ها مغزتان را درگیر می کنند. جهان هم اکنون دچار تغییرات عظیمی شده است و به ندرت می توان یک انسان را پیدا کرد. شما و تعدادی دیگر تنها بازماندگان این اتفاق هستید. یک گیم پلی ناب در کنار داستانی درگیر کننده می توانند یک ترکیب عالی می باشند و این ترکیب عالی باعث می شود که از بعضی از نکات ضعف بازی چشم پوشی کرد. داستان بازی ضعف خاصی ندارد و مخاطب را کاملا درگیر خود می سازد. Fallout New Vegas در آینده رخ می دهد. تکنولوژی پیشرفت بسیار زیادی کرده است و روبات های خانه دار و نگهبان زیادی طراحی شده اند. شما کاملا می توانید متناسب با علاقه ی خود پیش بروید. می توانید روبات ها را از بین ببرید و این موضوع لطمه ی زیادی به داستان و گیم پلی وارد نخواهد کرد. موجوداتی در بازی ساخته شده اند که هر لحظه می توانند شما را غافلگیر کنند و از بین ببرند. سطح کیفی داستان بازی بسیار بسیار بالا می باشد به طوری که بازیکن را درگیر خود می سازد. Fallout New Vegas را می توان در کنار نسخه ی سوم و نسخه های پیشین، یک عنوان فوق العاده دانست. یکی از نکاتی که این بازی را از از عنوان های پیشین خود برتر می سازد، کیفیت عالی داستان بازی می باشد. خطوط داستانی بازی Fallout New Vegas بسیار فوق العاده و منحصر به فرد ایجاد شده است و به هیچ عنوان کلیشه ای نخواهد بود. 

[تصویر:  Fallout-New-Vegas-Ultimate-Edition-8.jpg]

گیم پلی:

قطعا نباید شاهد گیم پلی جدیدی از این بازی باشیم چون هر چه باشد یک Spin-off برای نسخه ی سوم به شمار می آید. گیم پلی بازی کاملا شبیه Fallout 3 می باشد با این فرق که رنگ بیس بازی نارنجی شده است و چند قابلیت جدید را شاهد خواهیم بود که در ادامه به آن می پردازیم. یکی از چیزهای جالب و جدید این عنوان اضافه شدن نوار اعتماد می باشد. شما در هر گروهی که صحبت می کنید متناسب با میزان چرب زبانی و قدرت کلام شما این نوار پر رنگ خواهد شد. پس این را بدانید که چرب زبانی بیش تر رنگ بیش تری را به همراه خواهد داشت و این رنگ بیش تر باعث می شود که اعتماد اعضای گروه به شما بیش تر شود.  در بازی ما شاهد سیستمی به نام "سیستم دیالوگ" هستیم. شما موقع صحبت  کردن با هر شخصی می توانید یک دیالوگ را انتخاب کنید و آن را به زبان بیاورید. دیالوگ های بازی بسیار زیباتر و زیادتر شده اند. یکی از دیگر موضوعات قابل توجه این است که شما با استفاده از این دیالوگ ها می توانید سرنخ های زیادی از اتفاقات پیش آمده پیدا کنید که این سیستم را زیباتر ساخته است.

همانطور که ذکر گردید بسیاری از سیستم ها شبیه به Fallout 3 می باشند ولی با استفاده از این بازی، بسیاری از سیستم ها ارتقاء یافته اند. تیراندازی بازی هم با سلاح گرم و هم با سلاح سرد ممکن است. در نسخه ی قبلی ما فقط شاهد سلاح های گرم بودیم و اگر سلاح سردی هم درفال اوت 3 وجود داشته باشد، بسیار اندک است. در طول بازی ممکن است یکی از اعضای بدن خود را از دست بدهید. به همین منظور سیستمی در بازی طراحی شده است که نشان می دهد از دست رفتن یکی از اعضای بدنتان چه آسیبی به شما زده است. نکته ی قابل توجه در طول بازی این است که شما حتی اگر یکی از اعضای بدنتان را از دست بدهید هنوز توان راه رفتن را دارید حتی اگر آن عضو پاهایتان باشد.

به منظور تیراندازی بهتر در بازی، سیستمی به نام V.A.T.S ساخته شده است که شباهت خاصی به تیراندازی در بازی Red Dead Redemption دارد. شما اعضای بدن شخصیت مورد نظرتان را علامت گذاری می کنید و سپس به مکان های مورد نظر شلیک می شود. نکته ی قابل توجه این است که از سلاح سرد  می توانید در این سیستم استفاده کنید. امکانی که در Fallout 3 وجود نداشت. مبارزات بسیار زیباتر و جالب تر شده اند و تفاوت بسیار زیادی با نسخه ی قبلی دارند. به عنوان مثال در مبارزات دو نیروی جدید به نام "پاکساز" و "آتشگر" اضافه شده اند که تجربه ی جدیدی را برای شما رقم می زنند. در آغاز گیم پلی بازی شما در مورد شخصیت بازی و جنسیت آن حق انتخاب خواهید داشت. می توانید چهره ی شخصیت خود را متناسب با سلیقه ی خود تغییر دهید و یا این که جنسیت آن را مذکر یا مونث کنید که در این نسخه شاهد چهره های جدیدی خواهیم بود. تعداد شخصیت های بازی (اعم از منفی و مکمل) بسیار زیاد هستند و مطمئن باشید در طول بازی شما را سرگرم خواهند کرد. در کل گیم پلی بازی از هر لحاظ شباهت های بسیار زیادی به Fallout 3 باشد که البته جای تعجب هم ندارد. در این نسخه می توانید جنگ بین موجودات جهش یافته را ببینید. مثلا من در حال بازی کردن بودم که جنگ و درگیری بین یک سوسک جهش یافته و یک مارمولک جهش یافته را به چشم دیدم.   گیم پلی بازی همانند Fallout 3 فوق العاده و منحصر به فرد می باشد و ما شاهد محیطی بسیار وسیع تر و دشمنانی با هوش مصنوعی بسیار بالاتر خواهیم بود که شاید با این خصوصیت ها بتوان از ایرادهای گیم پلی چشم پوشی کرد.

[تصویر:  falloutnv2.jpg]

گرافیک:

قطعا اساسی ترین نقش را در موفقیت یک بازی، گرافیک آن ایفا می کند البته در این مورد نباید شاهد گرافیک خاصی باشیم! گرافیک بازی نه تنها بهبود خاصی نداشته است بلکه تعداد باگ های بازی بیشتر از حد مجاز شده اند ولی این موضوع طبیعی است زیرا این عنوان فقط یک Spin-off از نسخه ی Fallout 3 به شمار می آید و همین موضوع باعث شده است که سازندگان بازی وقت زیادی را بر روی Fallout New Vegas صرف نکنند. در Fallout New Vegas محیط های بسیاری طراحی شده اند که از نظر آب و هوایی، آب و هوای مخصوص به خود را دارند. در گرافیک بازی به ریزترین جزئیات چهره ها دقت شده است و شخصیت پردازی را می توان یکی از نکات قوت این بازی دانست. بیشتر بخش گرافیکی بازی شباهت های بسیار زیادی به نسخه ی Fallout 3 دارد ولی از نظر شخصیت پردازی Fallout New Vegas از Fallout 3 بسیار بهتر عمل کرده است. روبات هایی که در طول بازی با آن ها سر و کار داریم طراحی بسیار منحصر به فردی دارند. پیشنهاد می کنم که اگر از باگ های اعصاب خورد کن بیزار هستید، به هیچ وجه سمت این بازی نروید زیرا پس از 10 یا 15 دقیقه بازی کردن، شاهد یک باگ بسیار بزرگ خواهید بود! افکت های بازی تا حدودی قابل قبول عمل کردند به عنوان مثال اگر از کنار شهر پریم گذر کنید و یکی از پاهایتان به یک "مین" برخورد کند شاهد انفجار بسیار بزرگ و زیبایی خواهید بود ولی یک نکته ی قابل توجه برای من این بود که وقتی روی مین رفتم و کشته شدم هیچ خاکی به هوا پرتاب نشد و فقط یک انفجار ساده بود! طراحی سلاح های بازی نیز مانند طراحی افکت ها تا حدی قابل قبول است ولی آن زیبایی نسخه ی قبل را به هیچ وجه نخواهد داشت. در کل گرافیک بازی هیچ تفاوتی با نسخه ی Fallout 3 ندارد و فقط تعدادی از تکسچرهای بازی که بی کیفیت بودند، با کیفیت شده اند.

[تصویر:  Fallout-New-Vegas-Ultimate-Edition-7.jpg]

صداگذاری:

صداگذاری بازی در یک کلام، بسیار زیبا بود و با بازیکن ارتباط برقرار می کرد. صدای روبات ها بسیار به واقعیت شبیه هستند و می توانیم از صدای آن ها، احساس آن ها را کاملا درک کنید. اکثر موسیقی های بازی مربوط به دهه ی 60 میلادی می باشند و از بین موسیقی های دهه ی 60، بهترین موسیقی ها انتخاب شده است. معمولا با مراجعه کردن به "رستوران ها" و "بارها" این موسیقی ها را خواهیم شنید. حس و حالی که شما در موقع شنیدن این موسیقی ها خواهید داشت بسیار خاص هستند. اگر فکر می کنید که در این جهنم گیر افتاده اید، گوش دادن به یک موسیقی کلاسیک حال شما را بهتر خواهد کرد. شما هر لحظه موسیقی جدیدی را خواهید شنید و حس و حال جدیدی پیدا خواهید کرد. صداگذاری Fallout New Vegas، شاید تنها عنصری باشد که خالی از اشکال است و کوچک ترین اشکالی را در آن نخواهیم دید.  صداگذاری بازی، شباهت بسیار زیادی به واقعیت دارد. صدای هر شخصیت نشان دهنده ی احساس او است. اگر روباتی را دیدید که صدای او در حال لرزش است، این موضوع را بدانید که سریعاََ باید از آن محل فاصله بگیرید زیرا آن روبات یا ناراحت است یا عصبانی، که در هر دو مورد ممکن است به شما حمله ور شود و قطعا نتیجه ی خوبی نخواهد داشت.

[تصویر:  Fallout-New-Vegas-Ultimate-Edition-4.jpg]

کلام آخر:
 انتظار می رفت عنوان FallOut New Vegas به عنوان یک Spin-Off برای نسخه ی سوم، اشتباهات نسخه ی قبلی را تکرار نکند ولی این مورد پیش نیامد ولی در کل می تواند عنوانی جذاب و لذت بخش باشد. سلاح های جدید ارتقا یافته اند و صداگذاری در بازی، بسیار زیبا و فوق العاده می باشد و تغییراتی در بخش گرافیکی به وجود آمده است و بعضی از تکسچرهای بی کیفیت، باکیفیت شده اند. انتظار می رود آخرین نسخه ی بازی برخی اشکالات نسخه ی قبلی را برطرف کند. در کل اگر طرفدار سبک RPG هستید و همچنین به سری FallOut علاقه دارید این عنوان حتما تجربه کنید.

[تصویر:  Fallout-New-Vegas-Ultimate-Edition-2.jpg]

نمرات:

داستان: 9.0/10
گیم پلی: 7.5/10
گرافیک: 6.5/10
صداگذاری: 10/10

نمره: 79.59/100
پاسخ
ممنون به خاطر این که گذاشتیت تاپیک بخوابه!!!!!
آقا نظر بدید دیگه من برای خودم نقد و بررسی ننوشتم که  :dodgy:
پاسخ
(06-26-2015, 04:09 PM)Mr.Payne نوشته است: ممنون به خاطر این که گذاشتیت تاپیک بخوابه!!!!!
آقا نظر بدید دیگه من برای خودم نقد و بررسی ننوشتم که  :dodgy:

داداش تاپیک میزنی تا نظر بدن؟ شما وظیفت نوشتنه مثل منو بقیه. حالا تاپیک هم خوابید که خوابید مهم اساتید هستن که مقاله شمارو بررسی میکنن.
بعضی ها هم به جای اینکه بیان بگن " خوب بود، مفید بود و... از همون دکمه تشکر استفاده می کنن. اگر هم میخوای بیان غلطات رو بگن که همون اساتید آکادمی هستن دیگه.
البته خیلی از دوستان هم حرفه ای هستن توی مقاله نویسی و میتونن راحت بیان و نظرشون رو بگن. ولی دیگه..... .
[تصویر:  x81q_batman%E2%84%A2_arkham_knight_20150625130430.jpg]
پاسخ
یه مشکلی هست محمد جان اگر ما اشتباه بگیرم 2 تا ایراد یکی مثل خود من هنوز تو غلطای مقاله خودم موندم یکی دیگه همه مشغله مقالات خودمون داریم به مقالاتمون دیگه بچه ها نمی رسیم اینو به ماه رمضون و روزه اینا هم کم ارتباط بنده شخصا الان دقیقا لش نمودم روی زمین لپتاپ جلوم حال ندارم سرم بالا نگه دارم  :D گذشته از شوخی باید از همون روز اول یه قانون می بود توی آکادمی بچه ها هر کسی میومد از مقالات بقیه 2 تا غلط بگیره اینجوری هم خودش دیگه تکرار نمی کرد هم پست طرف نمی خوابید اینم ایرادات خودش داره باز از نظر خودم می گم حداقل وظیفه اینه که یه بار هم شده مقالتون مطالعه کنم و از دکمه تشکر استفاده کنم دیگه نظر دادن در مورد بازی که تجربه نکردم شرمنده بازم
[تصویر:  238bc43956c72bf464ad6f90c9ccaa6c.jpg]

پاسخ
درود.

مقدمه رو به توضیح جزئیات بازی اختصاص دادی. من جای شما بودم مقدمه رو به دو بخش، متن ادبی و جزئیات تقسیم می کردم. چطور؟ توضیح میدم.
همون طور که بارها گفتم، مقدمه ی قوی می تونه مخاطب پسند ظاهر بشه. بدون شک مخاطب با اولین بخشی که روبرو میشه، مقدمه هست. پس اگر یه مقدمه زیبا که حاوی جملات ادبی باشه رو بنویسیم، خود به خود مخاطب به خواندن ادامه ی مطلب اشتیاق پیدا می کنه. پس حتما در مقالات بعدیت اول از همه روی مقدمه ادبی تمرکز کن.
جزئیات بازی رو هم به خوبی توضیح داده بودی و اطلاعات مفیدی رو قبل از شروع مقاله ی اصلی به خواننده منتقل کردی.

برای توضیح داستان خوب ظاهر شدی و نکات ریز و درشت رو گفتی اما در خصوص گرافیک آن چنان راضی نبودم. برای بازیباز امروزی بخش گرافیک اهمیت بسیار خاصی داره و در مقالت به صورت نکته ای به این امر مهم پرداخته بودی. پس نتیجه می گیریم که به کالبد شکافی بیشتری نیاز داره.

در کل مقاله ی خوبی بود و منتظر مقالات بعدیت هستم. خسته نباشی
اینستاگرام: Hamedzahedi_ir
واتساپ: 09360649125

یاد باد آن روزگاران
یاد باد

پاسخ
کلا اگه بخوایم همه غلطا و... رو بذاریم کنار خدایی اولین چیزی که خواننده رو جذب مقاله و نوشته می کنه تیتر و عنوان مناسبه که بی رو در بایستی من با تیترات مشکل دارم
وگاس جدید ؟؟؟ همون اسم بازیو برداشتی ترجمشو نوشتی به عنوان تیتر ؟
یه عنوان خلاقانه به راحتی میتونه صدها مخاطب جذب کنه در حالی که یه تیتر ضعیف همه رو فراری میده
مثلا مثل بازگشت آخرالزمان واسه این مقاله مناسبه
پاسخ
(06-26-2015, 05:30 PM)BadBoy4Ever نوشته است: کلا اگه بخوایم همه غلطا و... رو بذاریم کنار خدایی اولین چیزی که خواننده رو جذب مقاله و نوشته می کنه تیتر و عنوان مناسبه که بی رو در بایستی من با تیترات مشکل دارم
وگاس جدید ؟؟؟ همون اسم بازیو برداشتی ترجمشو نوشتی به عنوان تیتر ؟
یه عنوان خلاقانه به راحتی میتونه صدها مخاطب جذب کنه در حالی که یه تیتر ضعیف همه رو فراری میده
مثلا مثل بازگشت آخرالزمان واسه این مقاله مناسبه

با تشکر از دوستانی که نقد و بررسی رو خوندن و لذت بردن..
در مورد تیتر بگم...
نظر شخصی بنده این است که "وگاس جدید" قشنگ تر باشه..
حالا نظر بنده هست ولی سعی می کنم تو مقالات بعدی تیترهای زیباتری بذارم.
یا علی..
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,780 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 953 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 976 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,882 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,119 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان