امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ویتا جایگزین PS3 یا ادامه دهنده ی راه PSP ؟
بدون شک شما E3 سال ۲۰۰۰ را فراموش نکرده اید.در این سال سونی برای اولین بار از کنسول PS2 رونمایی کرد.و سال ۲۰۰۱ به نوعی آغاز رقابت مایکروسافت و سونی بود.

۳سال بعد از رونمایی PS2 سونی در نمایشگاه E3 2003 از اولین کنسول دستی خود یعنی PSP رونمایی کرد.نکته ی جالب این است این کنسول دستی دقیقا دو سال قبل از تغییر نسل به بازار آمد.سپس در سال ۲۰۰۵ شرکت سونی اولین نمونه از کنسول PS3 را رونمایی کرد که البته این کنسول قابلیت روشن شدن و کار کردن رو نداشت.شرکت سونی در کنفرانس خبری E3 2006 به طور رسمی از کنسول نسل جدیدش رونمایی کرد و قیمت ۵۹۹ دلار را برای آن در نظر گرفت.جالب است بدانید که بازی هایی که در این کنفرانس برای PSP رونمایی شدند جداب تر از بازی های PS3 بود.

از جمله بازی های PSP میتوان به killzone Liberation ، MGS prtable ops ،Tekken و چند تا بازی دیگر اشاره کرد.برای PS3 هم به بازی هایی از جمله GTA IV و Final Fantasy XIII و Motor Storm محدود میشد.سونی در E3 2007 :بازی خاصی برای PSP وجود نداشت که بخواهیم نام ببریم ولی در عوض سونی در این سال PS3 را به نوعی منفجر کرد!از جمله بازی های آن سال PS3 عنوان های MGS4-Gran Turismo 5-Killzone2-Uncharted1 بودند.در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ هم عنوان خاصی را برای PSP شاهد نبودیم در صورتی که شاید بتوان گفت سال ۲۰۰۹ یکی از بهترین سال های PS3 بود.بازی های بزرگ PS3 در این سال Uncharted 2 و GDD of WARIII و Heavy Rain بودند.که یکی بهتر از دیگری بود و اگر به یاد داشته باشید UN2 بهترین بازی آن سال شد.در سال ۲۰۱۰ نیز بازی های بزرگی برای PS3 رونمایی شد و تنها بازی بزرگ PSP چیزی نبود بغیر از GOD of WAR Ghost of Sparta .سال ۲۰۱۱ هم که حتما به یاد دارید.در این سال سونی با معرفی کنسول دستی جدید خود یعنی PS VITA نظر بسیاری از بازدید کننندگان را به خود جلب کرد. این کنسول تغییرات زیادی را نسبت به کنسول های نسل قبل خود داشت و از نظر طراحی و کارایی بسیار پیشرفت کرده بود.همچنین این کنسول از فن آوری لمسی نیز پشتیبانی میکرد که در نوع خود بسیار جالب بود.به گفته ی بسیاری از کارشناسان این کنسول دستی توانایی اجرای بازی هایی برابر با PS3 را داشت،ولی برای این که این گفته به حقیقت بپیوندد،این کنسول دستی نیازمند حمایت پرشورتر شرکت های بازیساز بود.Uncharted Golden Abyss یکی از آن دسته بازی ها بود که در حد و اندازه ی توان PS3 بود.در E3 2011 ،سونی علاوه بر رونمایی از ویتا و بازی های آن ،از یکی از بزرگترین بازی های PS3 یعنی Uncharted 3 رونمایی کرد.

بعد از تمام شدن E3 2011 ، در نمایشگاه گیمز کام و تی جی اس نیز ما شاهد بازی هایی برای ویتا بودیم ولی بعد از آن هیچ خبری از شرکت ها و بازی های آن ها برای ویتا نبود!.من از یکی از دوستانم پرسیدم که دلیل کمبود بازی برای ویتا چه بوده؟او در جوابش گفت:دلیل این این است که شرکت های بازیساز هنوز با سیستم پییچیده ی ویتا آشنا نیستند و ۱ تا ۲ سال طول میکشد که با آن آشنا شوند و بتوانند از حد اکثر توان ویتا استفاده کنند.من با نظر او موافق بودم ولی بر این باور هستم که طی ۱ تا ۲ سال آینده نسل بازی ها و کنسول ها عوض شده و در چنین صورتی شرکت های بازی ساز بیشتر از هر چییزی روی کنسول های نسل بعد تمرکز خواهند کرد.و در این صورت از ویتا حمایت زیادی نخواهد شد.این گفته دقیقا در مورد PSP و PS3 صدق میکند.(فقط کافیست یک بار نطرات من از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۱ را با دقت بخوانید)که نشان میدهد چقدر PSP پسرفت کرد و تا چه اندازه هم PS3 پیشرفت کرد.این مطلب درمورد ویتا و نسل بعد هم به همین شکل است.آیا با نظر من موافقید؟
لازم به ذکر است بازی های بزرگ ویتا در E3 امسال AC3 Liberation و Call Of Duty black ops Declassified و NFS Most Wanted بودند.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مدیرعامل شرکت بلیزارد: ما همچنان در ابتدا یک توسعه‌دهنده‌ برای رایانه‌های شخصی هستیم White Beard 0 898 10-03-2019, 10:12 PM
آخرین ارسال: White Beard
  شرکت سونی به پشتیبانی از بازی‌های واقعیت مجازی ادامه خواهد داد PC FAN 0 997 09-22-2019, 10:09 AM
آخرین ارسال: PC FAN
  نظر توسعه‌دهنده‌ی Sparklite در رابطه با حافظه‌ی SSD پلی‌استیشن ۵ White Beard 0 781 08-21-2019, 04:40 PM
  [News] توسعه‌دهنده‌ی بازی Dead Island 2 مجددا تغییر کرد White Beard 0 900 08-15-2019, 05:11 PM
  نویسنده‌ی بازی Ghost of Tsushima اطلاع از ساخت ادامه‌ی The Order: 1886 را انکار کرد White Beard 0 657 07-31-2019, 03:35 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان