امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا به کاربران خانگی، اینترنت بیش از 128 کیلوبیت ارائه می‌شود؟
به ارائه احتمالی اینترنت با سرعت بیش از ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه به کاربران خانگی انتقاد کرده است:

به گزارش سافت گذر به نقل ازایتنا؛ اگرچه سقف سرعت اینترنت کاربر خانگی ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه است، اما برخی شرکت‌‌های ارائه دهنده ADSL و وایمکس با روش‌هایی اینترنت بیشتر از ۱۲۸ را نیز به کاربران ارائه می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری فارس، براساس مصوبه شورای عالی فرهنگی سرعت اینترنت خانگی در ایران ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه تعیین شده است.

این محدودیت سرعت بعضاً‌ مورد اعتراض و گلایه کاربران است.
چندی پیش در پی اعتراض‌ها به این محدودیت سرعت، وزیر ارتباطات از ارائه پیشنهاد برداشته شدن سقف ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه خبر داد که در نهایت این پیشنهاد کار به جایی نبرد.

به این ترتیب هم‌ا‌کنون نیز اجبار سقف ۱۲۸ کیلو بیت برای سرعت اینترنت کاربر خانگی پابرجاست.

اما اوضاع نشان می‌دهد که در حال حاضر راه هایی برای دور زدن این ممنوعیت ایجاد شده است.

امروز رقابت بین ارائه دهنده اینترنت سخت شده است؛ شرکت‌های ارائه دهنده ADSL، اپراتورهای وایمکس، اپراتورهای تلفن همراه، هر یک در فکر حفظ مشتریان و توسعه بازار خود هستند.

یکی از روش‌های مفید این کار نیز، ارائه اینترنت پر سرعت تر به کاربران است.

هم اکنون برخی شرکت‌های ADSL در قالب فروش اینترنت ۱۲۸، پورت‌های خود را برای استفاده از بیشتر از ۱۲۸ باز می‌گذارند.

به این ترتیب در ساعت‌های خلوت، مشترکان می‌توانند از سرعت بیشتری استفاده کنند.

برخی شرکت‌ها نیز همان سرعت اعلام شده را بدون تغییر ارائه می‌کنند و اگر کمتر از آنچه وعده داده‌اند، سرویس ندهند، بیشتر نخواهند داد.

یکی از اپراتورهای وایمکس نیز بدون محدودیت و ارائه معرفی‌نامه به مشتریان خود اینترنت ۵۱۲ ارائه می‌کند.

در عین حال یکی از اپراتورهای وایمکس نیز در ارائه اینترنت بیشتر از ۱۲۸ بسیار سخت‌گیر است و بدون معرفی‌نامه معتبر اینترنت ۵۱۲ ارائه نمی‌کند.

در نهایت این تفاوت‌ها و دست‌و دل بازی شرکت‌های اینترنتی در فروش اینترنت، در بدست آوردن دل کاربران اینترنتی تاثیر گذار است.

همچنین به دلیل اینکه در قرارداد فی‌مابین شرکت و کاربر، سرعتی بیشتر از ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه ذکر نشده، کار غیرقانونی ای نیز ظاهراً اتفاق نیافته است.

منبع:سافت گذر
پاسخ
من که 1024 دارم Confused45:Confused45:Confused45:Confused45:Confused45: ایرانیا کلا قانون نمیشناسن
[تصویر:  lion_14-wallpaper-1440x900.jpg]
پاسخ
بابا خیلی چرته(همونه که گفته128)می خوا چک کنه کسی جاسوسی نکنه.خودشم بیاد بهشم می گم چرته.چرتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت.چرتم می مونه.همین2مگش افت سرعت داره چه برسه به128 کشورای دیگه سرعتشون خیلی بیشتره
[img=0x224]http://upload7.ir/uploads/thumb_1f232dc811e0c556ec34d08224b68ffb57b1f995.jpg[/img]
پاسخ
الان همه جا از درایو های Cloud استفاده میکنند ولی فکر کنم ما تا زمان غول سرخ شدن خورشید باشد از هارد جامد استفاده کنیم. عجب سرعتی!!!! Confused66:Confused66:Confused66:
پاسخ
(09-02-2012, 04:00 PM)Expellite نوشته است: الان همه جا از درایو های Cloud استفاده میکنند ولی فکر کنم ما تا زمان غول سرخ شدن خورشید باشد از هارد جامد استفاده کنیم. عجب سرعتی!!!! Confused66:Confused66:Confused66:

نه بابا تا اون زمان که نه ایشالله برای اون دنیاConfused45:Confused45:Confused45:Confused45:Confused45:
پاسخ
من که از این شرکت با کارت دانشجویی سرعت 1024 گرفتم
اینم ادرس سایتشونه
http://wimaxmobin.com
پاسخ
من اولین باری که اینترنت گرفتم 1024 صبانت گرفتم
بعدش 128 بعدش 256 بعدش 512 بعدش همش 256
مطمئن شید که قوانین رو خودندید, قبل از اینکه پیام خصوصی بدید.
پاسخ
برای من الان 512 هست
چه جوری ؟؟؟

از خودت نوشتی عزیز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
[تصویر:  l2l73b5lchcw.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل mohadeseesmaeeli 0 686 04-17-2022, 04:12 PM
آخرین ارسال: mohadeseesmaeeli
  تشریح روش های استعلام اعتبار بسته های اینترنت ایرانسل mohadeseesmaeeli 0 720 04-11-2022, 12:41 PM
آخرین ارسال: mohadeseesmaeeli
  قیمت خدمات تعمیر لوازم خانگی در سال 1401 Amirarsalan1370 0 921 04-04-2022, 09:33 AM
آخرین ارسال: Amirarsalan1370
Photo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی بوش farnazi 1 1,332 02-28-2022, 10:43 AM
آخرین ارسال: nargesrahimiriseh
  در اسپانیا به عنوان تعمیرکار لوازم خانگی چه حقوقی خواهید داشت؟ tibaomid 0 885 12-01-2021, 12:53 PM
آخرین ارسال: tibaomid

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان