امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه سبک استراتزیک بازی کنیم؟
استراتزی یکی از سبک های دنیای بازی هست که میلیون ها مخاطب دارد.خودم مدت زمان زیادی با این سبک بیگانه بودم و همیشه نظرم این بود که از استراتزی لذت نمی برم در ثانی سخت و کسالت اور است.تا همین اواخر که با بازخوردهای فوق العاده زیاد از کمپانی اف هیروز2 و بی صبری گیمرها به امدن توتال وار روم2 و به پیشنهاد یکی از دوستان برای اولین بار در عمرم کمپانی2 را نصب کردم! و با گوشه دیگری از دنیای گیم مواجه شدم.منی که همیشه از بازی استراتزیک فراری بودم کارم به جایی رسیده که حالا در مورد ان مقاله می نویسم!
[تصویر:  155_10.jpg]
گرافیک بازی های استراتزیک از خیلی بازی های دیگر بالاتر است!

در این مطلب روی صحبت با کسانی است که از بازی کردن این سبک طفره میروند.
پیشنهاد من برای شروع بازی COH2 هست که نه چندان سخت و فوق العاده لذت بخش است.
یکی از دلایلی که معمولا گیمرها برای عدم تمایل به بازی کردن استراتزیک می اورند گرافیک پایین این عنوان هاست ولی باید گفت بازی های اخیر استراتزیک به طرز حیرت اوری دارای گرافیک بالا هستند و از طرفی به سیستم انچنانی نیاز ندارند.
[تصویر:  d7245_CompanyofHeroes26.jpg]
لذتی که در بازی های استراتزیک هست در خیلی از بازی ها وجود ندارد

مورد دیگر این است که گفته می شود بازی های استراتزیک سخت است.اما باید گفت بازی های این سبک از سبک های دیگر مثل نقش افرینی(مثلا ویچر2) اسانتر نباشد سخت تر نیست.مزیت این بازی ها اجرای ان روی کامپیوتر و نیاز نداشتن به سیستم بالاست.

[تصویر:  f4525_companyofheroes2.jpg]
از رابط کاربری پیچیده نترسید خیلی زود یاد خواهی گرفت

چطور بازی کنم؟
اولین نکته بعد از نصب بازی استراتزیک شروع از قسمت توتوریال(اموزشی) ان است.در همین قسمت با پایه و اساس این سبک اشنا می شوید و راهنمایی ها در این بخش شفاف و اسان است.همچنین هر عملی را بارها و بارها می توانید در اینجا امتحان کنید تا کاملا یاد بگیرید.مسئله دیگر این است که نیازی نیست حتما 100% اموزشها را یاد بگیرید.با حداقل اشنایی به گیم پلی وارد بخش کمپین شوید.به مرور تمام جزئیات را یاد خواهی گرفت.
[تصویر:  c9745_images.jpg]
همین امروز بازی کمپانی2 را نصب کنید و شروع کنید

نکته مهم در نحوه بازی کردن استراتزیک این است که هر حرکتی که انجام می دهید برای هدف مشخصی باشد و می توان گفت بازی کردن این سبک باعث می شود به علت شناخت موقعیت ها و شیوه های دفاع و حمله در بازی های شوتر هم قوی تر شوید!
با شروع بخش کمپین در بازی از چندین محل به شما کمک خواهد شد.یکی از انها گوینده است.همچنین نکته ای در ابتدا باعث حیرت تان  خواهد شد هوش مصنوعی بالای یارانتان است که به راحت تر بازی کردن کمک می کنند.هنگام بازی کردن به عنوان مثال در اینجا COH2 می توانید چندین نوع مختلف سرباز تانک و نفربر درخواست کنید و مثلا در به اسنایپرتان دستور هدشات به دشمن خاص و همزمان با مشخص کردن منطقه خاصی دستور حمله هوایی از توپخانه بدهید!
در کمپانی 2 با صداگذاری عالی گرافیک بالا و تخریب پذیری خوب و گیم پلی زیبا مواجه می شوید.
پس همین امروز کمپانی2 را نصب و شروع کنید.مطمئنم حسرت خواهی خورد که تا الان از این موهبت ها غافل بودید!
12 شهریور نیز روم2 خواهد امد که به گواه منتقدان از نامزدهای اصلی کسب گوتی امسال است(اگر اخرین ما و GTA V بذارن!)
[تصویر:  u3692_1.jpg]
بازی توتال وار روم2. تنوع گیم پلی در این بازی بی نظیر است.

*عکس ها بغیر اخری از کمپانی2 است
*در صورت استقبال در قسمت دیگری در مورد شیوه بازی کردن استراتزیک خواهم نوشت.
پاسخ
شما اینجوری می گی این بازی این بازی فکر کنم نسبت به نسخه قبلش پس رفت داشته در ضمن شما این بازی های جدید رو گفتی یکی از بهترین بازی های استراتژیک عمرم stronghold2 بود ولی نسخه legends_ش به اندازه ی اون جالب نبود به نظر من بازی های استراتژیکی جنگهای قدیمی بهتره در ضمن شما چرا انقدر روی سیستم مورد نیاز کم بازی های استراتژیک تعریف کردی فمر کنم بعضی هاشونم سیستم های شاخ بخوان.
پاسخ
اما هیچ بازی به C&C و total war نمی رسه[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
 [تصویر:  04555771874202694874.jpg]
پاسخ
(08-23-2013, 07:54 PM)'hosseinxj0152' نوشته است: شما اینجوری می گی این بازی این بازی فکر کنم نسبت به نسخه قبلش پس رفت داشته در ضمن شما این بازی های جدید رو گفتی یکی از بهترین بازی های استراتژیک عمرم stronghold2 بود ولی نسخه legends_ش به اندازه ی اون جالب نبود به نظر من بازی های استراتژیکی جنگهای قدیمی بهتره در ضمن شما چرا انقدر روی سیستم مورد نیاز کم بازی های استراتژیک تعریف کردی فمر کنم بعضی هاشونم سیستم های شاخ بخوان.
نه این مطلب اصلا نقد بازی های استراتزیک و ضعف و قوت شون نیست.هدف ترغیب کردن کسانی هست که تا حالا استراتزیک بازی نکردند.

(08-23-2013, 07:57 PM)'haytham kenway' نوشته است: اما هیچ بازی به C&C و total war نمی رسه[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
دقیقا. ولی برای شروع بهتره اول کمپانی که اسونتر هست بازی کرد تا دو هفته دیگه که روم2 بیاد.
پاسخ
ممنون بابت توضیحات شما اما عارض شم به خدمتتون که کمپانی 2را خیلی وقت پیش نصب کردم واونطور که شما میگی برام جالب نبود با این حال بازم ممنون.
پاسخ
من مخالفم
کی گفته بازی های استراتژیک سیستم های شاخ نمی خوان [img]images/smi/s0 (86).gif[/img][img]images/smi/s0 (86).gif[/img][img]images/smi/s0 (86).gif[/img]
 این مورد برای زمان عرضه جنگ های صلیبی درست بود ولی نه الان 

پاسخ
اما من با بخش گرافیکی که نوشتید مخالفم؛ به نظر من همین بازی Company of Heros از لحاظ گرافیک بصری عالی ولی از لحاظ گرافیک فنی افتضاحه! اما با دیگر بخش ها کاملاً موافقم![img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  h9pacwys58r03u326n3a.png]
پاسخ
ای کسانی که استراتژیک بازی میکنید! سیستم های خود را آپگرید کنید و گیم های استراتژیک را بررویشان نصب کنید. سپس به فرزندان خود بیاموزید . باشد که پند گیرند.

من میگم اوج هنر گیم در قسمت استراتژیک مشخص میشه و اوج هنر استراتژیک در سری بازی های توتال وار معلوم میشه....
و اوج هنر توتال وار هم در قسمت  ROME II هست
و اوج هنر روم 2 هم در فکشن Rome هست
و اوج هنر  فکشن روم هم در خانواده ی Julia هست.

اما مهم تر از همه اینه که اینا هیچکدوم اگه سیستمت پایین باشه اجرا نننننننننممممممممممیییییییییشششششششششهههههههه!!!!

[img]images/smi/s0 (34).gif[/img]

اصلأ یادم رفت راجع به موضوع اصلی تاپیک حرف بزنم:
ما 2 جور بازی استراتژِی اصلی داریم که بیشتر شرکت های کامپیوتری در این دو سبک بازی تولید میکنن:
1-Real Time مثل Generals _ Company of Heroes _......
2-Total war مثل Rome II
در باره ی توتال وار هیچ نمیشه بگی چطور باید بازی کنی چون  هر فکشنی که میشی یه سری شرایط مخصوص خودشو داره.. فقط یه قانون در بازه ی این بازی ها هست که " هیچوقت رابطه ی تجاری خارجی نداشته باشید"
به خصوص  در بازی شوگان و ناپلؤن و روم2
چون این بازیا هوش مصنوعیشون بالائه و اگر شما پس از مدتی مرز زیادی زو تصرف کنید، همه فکشن های همسایتون یکی یکی بهتون اعلان جنگ میدن و از نظر اقتصادی درآمدتون منفی میشه و بازیو میبازید....

راجع به ریل تایم ها هم بعدأ که حوصلم اومد مینویسم چون یه صفحه کامل حرف دارم.

پاسخ
بهترین بازی استزاتژیک=استارکرافت2

بهترین بازی استزاتژیک با گیم لی وگرافیک بسیار خوب 
توتال وار به گردپای استارکرافت هم نمیرسه

starcraft 
پاسخ
من هیچ وقت تو این سبک نبودم علاقه ای هم ندارم ولی اتفاقا این کمپانی2رو بازی کردم واقعا زیبا بود همچنین موسیقی باحالی داشت با وجود استاد کریس والاسکو.
چو گیم نباشد تن من مباد  
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Smile چگونه بفهمیم که یک بازی بر روی یک کامپیوتر اجرا می شود یا نه؟ کیوان 21 1 2,219 11-14-2014, 07:47 PM
آخرین ارسال: Station
  برای بازی عالی Ryse:Son of Rome و برای اومدن بازی برای Play Station و PC رای بدین Sepehr Gamer 5 3,123 08-29-2013, 07:08 AM
آخرین ارسال: Amir Game
  بهترین بازی این نسل از نظر شما - مرحله ی چهارم ، بهترین بازی اکشن 123753 11 4,519 08-22-2013, 02:36 PM
آخرین ارسال: َAlireza 47
  بهترین بازی این نسل از نظر شما - مرحله ی دوم ، بازی های ورزشی 123753 16 5,115 06-28-2013, 04:48 PM
آخرین ارسال: Best Gamer
  بهترین بازی این نسل از نظر شما - مرحله ی پنجم ، بهترین بازی انلاین 123753 0 1,615 03-05-2013, 08:13 PM
آخرین ارسال: 123753

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان