امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونگی جلوگیری از آسیب دیدن ps4(یاهرکنسول دیگه) درزمان قطع ناگهانی یانوسان برق
سلام بچه ها. امیدوارم خوش باشید
به دلیل اینکه حداقل آسیبی که به کنسول ها در اثر قطعی ناگهانی یا نوسانات برق میرسه آسیب به هارد هست، من خیلی جاها پرسیدم و یه راه حل کاملا مناسب پیدا کردم:
دستگاه هایی به اسم UPS( مخفف Uninterruptible Power Supply) وجود داره که یه منبع داخلی دارن که توسط جریان برق شارژ میشه. بنابراین اگه برق قطع بشه این دستگاه ها(بستگی به توانشون)یه مدت زمان مشخص دستگاه شما رو روشن نگاه میدارن و اجازه میدن که به صورت مناسب دستگاه رو خاموش کنین(به قول سونی inappropriate shutdown رخ نده). علاوه براین، نوسان گیرقوی ای هم هست
البته اینم بگم: خود کنسول ها تا حدی برای مقابله با چنین مشکلی بهینه سازی شدن اما متاسفانه نوسان و قطعی برق توی کشور عزیز ما زیاد رخ میده و ازاونجایی هم که چیزی به اسم warranty مخصوصا برای کنسولا اینجا معنایی نداره و ازطرفی هزینه ی تعمیرات کنسول هاهم (به لطف فروشنده ها و تعمیرکاران گرامی!!) سرسام آوره، به نظر خودم راه حل مناسبیه.
من خودم امروز یکی خریدم.قیمتش هم حدودای 200 هزارتومن یعنی تقریبا به قیمت یه بازی ps4 ه.
امیدوارم مفید بوده باشه و درضمن تاپیک روی جای مناسبی زده باشم[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
پاسخ
خیلی ممنون به خاطر تاپیک ولی راه حل بهتر و ارزون تری هم هست و اونم از استفاده از محافظ (همون رگولاتور) جریان برق هست که هم از آسیب زدن به دستگاه ها توسط نوسانات برق جلوگیری میکنه و هم حکم سه راهی رو داره. قیمتشم دقیق نمیدونم ولی عمراً دویست هزار تومن نیست! وقتی برق میره خودش به مدت چند دقیقه جریانو قطع نگه میداره تا پایدار بشه و با نوسانات ناگهانی موقع اومدن برق به وسایل الکترونیکی خانه آسیب نزنه.

پاسخ
خواهش می کنم
فکرکنم منظورمو خوب نرسوندم.  اگه کنسول شما روشن باشه(مثلا دارین بازی میکنین یا وسط آپدیت) یهو برق بره، کنسول به طور نامناسبی خاموش میشه و آسیب میرسه. دقیقا مثل این میمونه که یهو پریزشو از برق بکشین. اما با این دستگاه حتی اگه برق هم بره، کنسول خاموش نمیشه و به مدت یه ربع الی بیست دقیقه روشن میمونه و به شما اجازه میده که به طور مناسب خاموشش کنین. بهتر بگم: توی خونه برق رفته اما تمام وسایل شما که به UPS وصل هستن همچنان روشنن! رسالت اصلی این دستگاه همینه[img]images/smi/s0 (24).gif[/img] محافظ صرفا جلوی نوسان برق رو میگیره

پاسخ
براى من تا حالا خيلى پيش اومده كه وسط بازى برق بره ولى هيچ مشكلى پيش نيومده. كنسول رو بعد از اومدن برق روشن كردم و همه چى خيلى سريع درست شد[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
(07-28-2014, 12:07 PM)Stan نوشته است: براى من تا حالا خيلى پيش اومده كه وسط بازى برق بره ولى هيچ مشكلى پيش نيومده. كنسول رو بعد از اومدن برق روشن كردم و همه چى خيلى سريع درست شد[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

بله حرف شما درسته. همونطور که اول پست هم گفتم کنسولا تا حد زیادی برای چنین اتفاقایی بهینه سازی شدن اما از نظر علم سخت افزار ممکنه به هر دلیلی دستگاه آسیب جدی ببینه.
به زبون عامیانه بگم: اتفاق یه بار میفته. این وسیله برای اون زمانه که نذاره چنین اتفاقی رخ بده!
پاسخ
(07-28-2014, 01:41 AM)'r_dh' نوشته است: سلام بچه ها. امیدوارم خوش باشید
به دلیل اینکه حداقل آسیبی که به کنسول ها در اثر قطعی ناگهانی یا نوسانات برق میرسه آسیب به هارد هست، من خیلی جاها پرسیدم و یه راه حل کاملا مناسب پیدا کردم:
دستگاه هایی به اسم UPS( مخفف Uninterruptible Power Supply) وجود داره که یه منبع داخلی دارن که توسط جریان برق شارژ میشه. بنابراین اگه برق قطع بشه این دستگاه ها(بستگی به توانشون)یه مدت زمان مشخص دستگاه شما رو روشن نگاه میدارن و اجازه میدن که به صورت مناسب دستگاه رو خاموش کنین(به قول سونی inappropriate shutdown رخ نده). علاوه براین، نوسان گیرقوی ای هم هست
البته اینم بگم: خود کنسول ها تا حدی برای مقابله با چنین مشکلی بهینه سازی شدن اما متاسفانه نوسان و قطعی برق توی کشور عزیز ما زیاد رخ میده و ازاونجایی هم که چیزی به اسم warranty مخصوصا برای کنسولا اینجا معنایی نداره و ازطرفی هزینه ی تعمیرات کنسول هاهم (به لطف فروشنده ها و تعمیرکاران گرامی!!) سرسام آوره، به نظر خودم راه حل مناسبیه.
من خودم امروز یکی خریدم.قیمتش هم حدودای 200 هزارتومن یعنی تقریبا به قیمت یه بازی ps4 ه.
امیدوارم مفید بوده باشه و درضمن تاپیک روی جای مناسبی زده باشم[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

شما کنسولو مستقیم بزنی به برق 3 فاز خطرش کمتر از اینه که یو پی اس 200 تومنی براش بگیری.
این ups های آت و آشغال چینی مفت هم گرونن.

پاسخ
دادا مگه تو ایران جنس غیر چینی هم داریم؟!
من اینو از یکی از همکلاسی های خودم که توی کار یو پی اسه خریدم. مطمئن بود[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
پاسخ
سلام .منم مبخوام بخرم مدلهایه زیادی داره یدونه دیجی کالا داره مارک کوانتم قیمتشم نزدیک ب همون چیزیه ک گفتین.اگ میش یه برسی بکنین ک ببینم اگ درسته ک سفارشش برم
سلام بچه ها. امیدوارم خوش باشید
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال در مورد چگونگی شیرینگ بازی های دیجیتالی ps4 mahdi.ps4 2 2,226 08-27-2015, 01:13 PM
آخرین ارسال: End Of The Line

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان