امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گیمفا در تسخیر نویسندگان | 8 نویسنده برتر گیمفا
[تصویر:  rve3v2d9umq4f4c6foku.png]
همه‌ی ما نویسندگان حوزه‌ی گیم، چه مبتدی و چه حرفه‌ای، راه‌مان را از همین انجمن‌ها شروع کرده‌ایم که مراحل خود را دارد؛ اول متن‌مان را در ورد نوشته‌ایم و آخرش آن را وارد انجمن کرده‌ایم، و اولین مشکل مقاله‌ی‌مان همان فونت پیش‌فرض بوده و بعید است که کسی چنین مشکلی را در اولین مقاله‌ انجمنی‌اش نداشته باشد! درست است، مگر نه؟ حال خیلی‌ها به تیم تحریریه راه پیدا کردند و بعضی ها هم هنوز درحال آموزش دیدن هستن. هنوز خیلی از ما ها با مشکلات نگارشی دست و پنجه نرم می‌کنیم و امید داریم روزی بتوانیم وارد تحریریه بشویم و آخرین غول از هفت خان رستم را از پا در آوریم. نویسندگانی که در حال حاظر در تیم اصلی حضور دارند؛ چه قدیمی و چه جدید همچنان درحال سر و کله زدن با گل سر سبد هر مقاله یعنی نظرات آن هستند. به نظر شما کدام یک از نویسنده‌های درون سایت شایستگیِ قرار گرفتن در لیست 8 نویسنده‌ی برتر گیمفا را دارند!؟ تمامی افرادی که در حال حاظر در تحریریه گیمفا فعالیت می‌کنند بر روی سر ما جای دارند و اگر اسمشان در لیست قرار نگرفت ناراحت نشوند و به یاد داشته باشند که این مقاله فقط یک شوخی معمولی است.

8. مرد تنهای شب - ユニーク

[تصویر:  jtou6hnt6dabx3ivyyrc.png]

بیشتر کاربران، مخصوصاً کاربران گذشته با جناب علی حسنی آشنا هستند و مقالات طولانی و جذاب وی را مطالعه کرده و لذت برده‌اند. ایشان نیز عضوی از آکادمی گیمفا بود که موفق شد به تحریریه راه یابد. مقالات طولانی وی را بیشتر کاربران به دلیل حوصله نداشتن مطالعه نمی‌کردند ولی اگر کسی مطالعه می‌کرد حتماً خوشش می‌آمد. قابل ذکر است که برادر میثم لقب اولین تحریریه اوتاکو (انیمه‌باز) سایت را از آن خود کرده است و به انیمه‌هایی مانند وان‌پیس، دث‌نوت و ... علاقه بسیار دارد. جای تعجب بسیاری از جمله بنده و کاربر بدبوی است که وی چگونه حوصله تماشای بالای 700 قسمت وان‌پیس را داشته است و اصلاً نت او چگونه این همه قسمت دان کرده است! ولی به هرحال جدیداً از جو وان پیس در آمده و به سراغ برترین انیمه دنیا از دید MyAnimeList یعنی انیمه گینتاما رفته و در حال تماشای سری قدیمی آن است. ایشان در طی پروسه جاپونی سازی انجمن حضور موثر داشتند و اگر درست یادم باشد دومین یا سومین نفری بودند که با جاپونی کردن اسم‌شان علاقه خود را به این کار اعلام نمودند. بعد از ایشان افراد زیادی به خاطر حمایت از زبان جاپونی اسم خود جاپونی کردند (بزارید ساده بگم، خز کردن رفت S0 (43) ). متاسفانه این پروسه زیاد دوام نیاورد و زود تمام شد ولی میثم همچنان از آن پیروی کرده و نام جاپونی‌اش را عوض نکرده است. جدیداً او حضور بسیار کمی در انجمن دارد ولی دیده می‌شود صبح بسیار زود یا نصف شب (!!!) سری به انجمن زده و ما را از دور می‌نگرد. برای او آرزوی موفقیت داریم و می‌گویم که برادر من حداقل میای انجمن یه سلامی یه علیکی چیزی بکن! جایگاه اول به ایشون تعلق میگیره

7. تحریریه خاموش - titansarus

[تصویر:  6m5x09x6ololg8dbqw6j.png]

آقای امیر مهدی نامجو از اعضای زحمت کش تحریریه است. او مقالات زیبا و گاهاً طولانی می‌نویسد که مورد پسند بسیاری از کاربران است. آقای نامجو بسیار بسیار کم در انجمن دیده می‌شود و می‌توان گفت یادداشت‌های بسیار اندکی گذاشته است. او بسیار کم در انجمن است و حتی یک آواتار نیز برای خود انتخاب نکرده است! تنها چیزی که دارد یک کاور پروفایل از عنوان محبوب Dark Souls 2 است که علاقه وی را به عناوین سخت نشان می‌دهد. او در تاپیک‌ها ارسال خاصی نداشته و فقط به رزرو مقاله می‌پردازد و شروع به نوشتن می‌کند. آخه برادر من حداقل یه آواتاری بزار ما بفهمیم چیو دوست داری چیو نداری! یا حداقل یه عناوین مورد علاقه‌ای چیزی بنویس. یادداشتی بزار. البته آقای نامجو بسیار جدی و کوشا هستند و این بسیار خوب است گرچه بهتر بود حداقل یه نظری چیزی تو تاپیکی چیزی میداد. S0 (2) به هرحال ایشان جدیداً دیده نشده حرفی زده و یا یادداشتی از خود به جای بگذارند که امیدوارم این کار را بکنند. (آدم بعضی وقتا میگه این پسر زنده ست؟ S0 (2) ) جایگاه هفتم به ایشون تعلق میگیره.

6. حدی تر از خود جدیت - John Watson

[تصویر:  j6y2drpcooz676jxc146.png]

جناب محمد حسین جعفریان، یکی از تحریریه های سابق گیمفا است. ایشان در مدت زمان حضور در گیمفا مقالات ناب و جذابی ارائه کرده و همواره رضایت کاربران را پشت خود داشته است. مقالات ایشان در سطح بالایی قرار داشته و اغلب جدی بودند. برای افرادی که وی را نمی‌شناسند، او همان John Watson است. از اسم و آواتارش پیداست که علاقه زیادی به سینما به خصوص آثار کارآگاهی دارد و از آنان لذت بسیار می‌برد. موارد مورد علاقه وی در سینما فقط به آثار کارآگاهی ختم نمی‌شود و از کاور پروفایل وی می‌توان نتیجه گرفت به سری بتمن ساخته شده توسط نولان نیز علاقه فراوان دارد و مانند بسیاری از افراد جوکر را دوست دارد. او بیشتر جدی آقای جعفریان مدت طولانی می‌شود که به انجمن سر نزده است و ما را از زیارت خود بازداشته است. از صحبت‌های میان او و آقای صفری پیدا است که ایشان تکنولوژی درون و فقط در اسکایپ میشه ایشون رو پیدا کرد  S0 (2)   از این جا به آقای جعفریان می گوییم که برادر من این آواتار چیه گذاشتی؟ از یه زاویه دیگه بزار آدم میترسه میگه چقدر جدی باید باشه. S0 (2) خلاصه این آواتارم عوض کن. بیشترم به انجمن سر بزن. S0 (2) (من زیادی دستور ندادم؟ S0 (2)  ) جایگاه ششم به ایشون تعلق میگیره.

5. هر وقت حوصله داشته باشم می نویسم - Tyrion 

[تصویر:  uxdpm733cfxnq7pomqzg.png]

حمزه سروری ملقب به Tyrion حریف سر سخت غرور است، وی در ابتدای ورود خود به تحریریه به همراه دوست صمیمی‌اش Punished Snake کمپینی تاسیس کردند که مقابل غرور بایستند. وی اصلا اهل خجالت نیست و حتی اگر برای بار اول از او بخواهید مشکلات مقاله‌تان را بگوید، به راحتی آن را می‌کوبد و به نحوی با شما کاری می‌کند که نویسندگی را بوسیده و بگذارید کنار همچنین وی علاقه‌ی خاصی به سینما دارد (از عکس پروفایلش معلومه). لازم به ذکر است که ایشون به قدری ریز بین هستند که حتی کوچک‌ترین ایرادی از زیر مقاله‌هایش در نمی‌رود و تا آخرین قطره‌ی اشتباه در مقالات می‌مکد و چیزی بر جای نمی‌گذارد. در این روزها مشاهده شده وی پروفایل خود را بسته، به نظر من می‌خواهد از شر افرادی که زیادی روی مخش هستند خلاص شود. همچنین وارد شدن به لیست دوستان حمزه کار بسیار سخته و کسی نمی‌توان به راحتی وارد لیست دوستان او شود.  S0 (2)  حمزه سروری، حریف سر سخت غرور در رتبه پنجم لیست قرار می‌گیرد.

4. ادبیات هم از دست او فراری است - Punished Snake

[تصویر:  7yo288c9plkd0y3y870d.png]

حالا نوبت یونس بهرامی هستش. کمتر کسی پیدا میشه که ببینه ایشون از شکلک ( S0 (2)) استفاده کرده. چند روز پیش به صورت فوق العاده عجیبی مشاهده کردیم که ایشون در پروفایل صادق جان (همون Qeiji خودمون) از شکلک ( S0 (2)) استفاده کرده و واقعا چیز بسیار نادری بود. به نظر من که اون روز باید توی کتاب گیمفا ثبت بشه.  Blink حالا بیایید کمی درباره مقالات ایشون براتون بگیم. ایشون خیلی دوست دارن توی مقالاتشون از کلمات سطح بالا استفاده کنن  S0 (2) به شخصه خودم هیچی از مقالاتشون نمی‌فهمم و هرچقدر هم سعی کردم باز هم چیزی متوجه نشدم  S0 (43) S0 (2) ولی خیلی‌ها هستن که از مقالات ایشون لذت می‌برن و حسابی فن مقالات ایشون هستن  S0 (2) بنده به یکی از دوستان درخواست کردم که کاور این مقاله رو درست کنه و اولش ازم پرسید کی نفر اول توی این لیسته منم بهش نگفتم و گفتش اگر یونس بهرامی نیست من درست نمیکنم  S0 (45) فقط ببینید دیگه چقدر به ایشون ارادت دارن. جایگاه چهارم به ایشون تعلق می‌گیره.

3. دارنده مدال طلای نگ گیری در یک روز - Erfan-Wh

[تصویر:  33kv9cni1dntghvbff9r.png]

شاید براتون جالب باشه که چرا عنوان "تگ بگیر معروف" رو برای عرفان استادی انتخاب کردم. ایشون در عرض 2 هفته در چند تگ از جمله خبرنگار، سرپرست خبرنگاران و مدیر انجمن دیده شدند و واقعا دیگه خسته شده بودیم اینقدر به ایشون تبریک گفتیم  S0 (2) S0 (44)  مقالات ایشون هم  زیباست و ما واقعا نمی‌دونیم کجا باید مقالات ایشون رو بخونیم  S0 (43) توی سینما گیمفا یا توی خود گیمفا  :S0 (2) باید اضافه کنم سرعت جواب دهی به پ.خ ایشون در زمانی که تازه مدیر شده بوندند خیلی خوب بود و در کسری از ثانیه جواب می‌دادن. تا اینکه بنده در پ.خ از سرعت ایشون تعریف کردم (چشمم خیلی شوره  S0 (2)) از اون روز به بعد شاهد بودیم که بعد از دو الی 3 ساعت ایشون جواب پ.خ‌هارو میدادن و در بعضی مواقع حتی جوابی هم نی‌میدادند  S0 (45)  رتبه‌ی سوم به ایشون تعلق می‌گیره.  S0 (2) 

2. شوخی تعطیله اقا!!!!! - Danial Dehghani

[تصویر:  sh55fav6npslsvcdxbdj.png]

دانیال دهقانی، دبیر جدیِ آکادمی گیمفا و سرپرست تحریریه. کلا زیاد مشاهده نمیشه که ایشون توی انجمن فعالیت داشته باشن، ولی توی صفحه‌ی اصلی بسیار فعالن و با کاربرانی که نظر توهین آمیز می‌گذارند برخورد می‌کند. البته نمی‌گویم که دانیال جان اصلا در انجمن فعالیت نمی‌کنن و آنلاین نمیشن! نه اینطور نیست، ما شاهد هستیم که دانیال دهقانی حدود 2 - 3 ساعت در روز آنلاین هستن و به صفحه‌ی اصلی انجمن خیره می‌شن S0 (2). البته این رو هم باید بگم، وقتی که شخصی توی تاپیک ارتباط با اعضای تحریریه دهنش رو خیلی گنده‌تر از دهنش باز می‌کنه، ایشون وارد عمل می‌شه و حسابی میزنه اون طرف رو داغون می‌کنه که دمش رو بزاره روی کولش و بره. همچنین دانیال جان روی غلط املایی در مقالات خیلی حساس است و دوست ندارد در مقالات شاگردانش غلط املایی ببیند  Eee  جایگاه دوم به دانیال دهقانی عزیز تعلق می‌گیره.  S0 (36)

1. سردبیری از تبار دارک سولز بازان - saeed aghababaee

[تصویر:  0u3ya9wgctal3exmb28f.png]

خب، می‌رسیم به سعید عزیز. سردبیر دلسوز سایت و دبیر آکادمی. اگر دور و اطرافیانت نا امیدتون کردن یه سر به این شخص بزنید، یعنی همچین بهت انگیزه میده که بری بزنی تو دهن همون یه سری آدم  S0 (2) بله بله اینطوریاست. بر خلاف عکس پروفایل سعید جان که در نگاه اول و آخر شخصی بسیار ترسناک و خشن به نظر می‌رسد، سعید اصلا خشن نیست و اتفاقاً خیلی هم مهربونه. بنده به شخصه خیلی سعی کردم کاری کنم عکس پروفایلش رو عوض کنه ولی متاسفانه این کارو نمی‌کنه و دوست داره فعلا این خواننده مورد علاقش روی پروفایلش باشه. خب بهتره یکمی درباره عکس پروفایلش بهتون بگم، این شخصی که کابوس شب یک بچه‌ی 10 سالست خواننده گروه اسلیپ ناته (خودم هیچی از اسمش نفهمیدم، اگر شما فهمیدید منم در جریان بزارید). این سردبیر دلسوز سایت مدافع حقوق حیوانات و یا بهتره بگم همون Animal Rights هستن  S0 (2)  بله ایشون دکتر دامپزشک هستن. اینم باید بهتون بگم که ایشون فکر کنم با نوستراداموس نسبت فامیلی دارن! چون دقیقا هرچیزی که میگن اتفاق می‌افته، مو به مو! بدون هیچ کم و کاستی!  S0 (2) بالاخره هرچقدر هم از این شخص بگم بازم کم گفتم! یعنی همه فن حریفه دیگه  S0 (2)  از امید دهنده‌ی عالی گرفته تا سردبیر و دبیر آکادمی. همچنین ایشون دارای 103 مقاله در کل سایت هستن و فکر نکنم کسی به تعداد ایشون اینقدر مقاله نوشته باشه  S0 (2)  من خودم از گفتن کلمه‌ی 103 تعجب می‌کنم، بعد شما فکر کنید ایشون اینقدر مقاله داده  S0 (43) S0 (2) همچنین از یه منبع موثق خبر رسیده ایشون با مقاله "من افتخار می‌کنم که یک گیمر هستم" نیمی از والدین کاربران سایت را راضی کرده که کمتر به بچه‌هایشان گیر بدهند.  S0 (36) تا کنون 2 نفر موفق شدن از زیر شیلتر (همون فی،لتر خودمون) نویسندگی ایشون رد بشن و وارد تیم تحریریه بشن! البته قبل از این دوستان 2 نفر دیگه وارد شدن ولی به خاطر در اومدن گنداشون اخراج شدن  S0 (2)  ولی در کل فعلا دو تا قهرمان از آکادمی به تحریریه راه پیدا کردن  S0 (45) ایشون هم مثل جناب دهقانی زیاد آنلاین نمی‌بینیم! ولی وقتی هم که هستن یا درحال مشاهده پروفایل خودشونن یا درحال جواب دادن به پ.خ  S0 (43) S0 (2) جایگاه ویژه اول به ایشون تعلق می‌گیره.  S0 (74) D125 

پ.ن: خب اینم از مقاله‌ی 8 برتر ما  S0 (2) اگر از بعضی از عزیزانی که در گذشته بوند یاد نشد معذرت می‌خوام. همه عزیزانی که در تحریریه هستند و یا بودند (به جز یه نفر) روی چشم ما جا دارن و امیدواریم هرجایی که هستن موفق باشن. البته اینم باید بهتون بگم، من خودم به تنهای این مقاله رو ننوشتم و دوست عزیزم سامرند قهرمانی (انیمه بین انجمن You Never Win) نوشتم. اگر بعد از ساعاتی دیدید من بن شدم تعجب نکنید دیگه! همینجا بدی خوبی دیدید حلال کنید  S0 (45) Monkey129
مطلب جذاب و باحالی بود و از لحن طنزش خیلی خوشم اومد. نه این که به خاطر این که خودم اول هستم بگم بلکه اگر هر جایگاهی بودم همین کخه توی این لیستم کافیه. مگه دانیال جایگاه بالاتر از من باشه غیر طبیعیه؟ نه.  مگه عرفان و یونس و ... جایگاه بالاتر از من باشن غیر طبیعیه؟ نه به هیچ وجه. همه نویسنده های درجه یکی هستن که توی این لیست اومدن. همه همکار بودیم و هستیم و داریم گیمفا رو روز به روز بالاتر می بریم. 
ممنون از مازیار و سامرند عزیز که به من لطف داشتن و بنده رو لایق جایگاه اول دونستن. باعث افتخاره که با هر کدوم از این نویسنده هایی که گفتین، توی این لیست هستم و باهاشون همکار بودم و هستم. باز هم از این مطلب زیباتون تشکر میکنم. ادم خوشحال میشه وقتی میبینه زحمت بسیار زیادش دیده میشه.
به امید موفقیت روز افزون برترین و بزرگترین سایت گیم ایران، گیمفای عزیز و دوست داشتنی.
[تصویر:  iya6_thumb-1920-546659.jpg]
در مورد یونس بهرامی، بدم نمیاد چیزی رو بگم که کمتر کسی بهش توجه کرده، حداقل من در برخورد اول متوجه‌اش شدم.
اولین باری که وارد فروم گیمفا شدم، تصور و پیش زمینه‌ی خیلی بدی داشتم از محیط و کاربرانش، اینکه چه حرفهایی در فضای بیرون گیمفا، بعضا درون خود گیمفا راجع بهش زده میشه بماند. اما درست زمانی که "چشمم آب نمی‌خوره" داشت تو ذهنم شکل می‌گرفت، چشمم به این مقاله‌ی یونس بهرامی خورد و گفتم، چه عجب! از این نگاه‌ها هم داریم اینجا؟!! درست اولین نظر من در فروم مصادف شد با اولین نظر در مورد نوشته‌ی ایشون که اتفاقا هم نحوه‌ی نگارش و هم مصداق یابی در مقاله‌اش رو اونجا، کلامی نقد کردم. اتفاقا خیلی هم متین و دیالکتیک پاسخ داد، بر خلاف عده‌ی زیادی که فورا از کوره در میرن و یا اگر هم نه، عصبانیت در کلامشون مشهوده و به یه "این نظر منه، به تو چه" بسنده می‌کنن.
با وجود برخورد خیلی کم و ناچیز، و اینکه خیلی جاها با نگاهش بیشتر زاویه‌ی جدی دارم و کمتر همپوشانی و هم‌نظری، اما همین که دیالوگ بلده و می‌تونه گفت‌وگو و بحث کنه، خودش در این بیابان تعصب نعمت بزرگیه. اگر بحث شخص رو بذاریم کنار، بقیه از این شیو‌ه‌ی برخورد با نظر مخالف یاد بگیرن، کم چیز مهمی نیست.
این سعید اقا بابایی باید یه دکتری یی چیزی ازز نوسیندگی از دانشگاه کمبریج المان داشته باشه
اخه لامصب(بلا نسیت.ایشون خیلی محترمن برا ما)یه مقاله هایی مینویسه ادم دهنش وا میمونه Wall Wall Wall S0 (62) S0 (62) S0 (62) S0 (62)
[تصویر:  97vq_photo_2016-09-06_10-39-01.jpg]

هیچوقت فصل اول بازیهای ایرانی رو با فصل 13 ام کالاف دیوتی مقایسه نکنیم
(08-28-2016, 01:30 PM)Hitler.16 نوشته است:
چقدر عنوانش اشناست اها اینه
(دوستان کاپی کار خوبی نیست S0 (2) )
[تصویر:  cwyd_untitled.png]

یجوری میگی کپی انگار در تسخیر فقط مخصوص اوناس و افراد دیگه حق ندارن از این واژه استفاده کنن
دیگه یه در تسخیر این حرفارو نداره
کاپی(کپی) S0 (43)
[تصویر:  photo_2019_02_09_09_12_52.jpg]
عجیبه از پروفایل همه موقع آفلاین بودن عکس گرفتی، به جز همون عزیزی که باید خاموش باشه!  S0 (2)
(08-28-2016, 01:37 PM)Dark Raider نوشته است:

یجوری میگی کپی انگار در تسخیر فقط مخصوص اوناس و افراد دیگه حق ندارن از این واژه استفاده کنن
کاپی(کپی) S0 (43)
اول بگم داداش کاپی یه ماجرایی داره که یه اده خبر دارن و معنی همون کپی رو میده و بگم 
بحث سر کلمه تسخیر نیست شما جمله ها رو نگاه کن فقط توش باکس افیس و ارواح نیست

گیمفا در تسخیر نویسندگان
باکس افیس در تسخیر ارواح
حالا خودت مقایسه کن
رو دست اقا سعید من ندیدم کسی نقد و برسی و مقاله بنویسه.مقدمه هاشم که جای خود دارن و لغاتی که به کار میبره ادمو خیلی جذب میکنه.منم سعید رو به عنوان برترین نویسنده سایت میدونم S0 (62) 113
[تصویر:  20151026111418_20.jpg]
(08-28-2016, 01:49 PM)Hitler.16 نوشته است:
(08-28-2016, 01:37 PM)Dark Raider نوشته است:

کاپی(کپی) S0 (43)
اول بگم داداش کاپی یه ماجرایی داره که یه اده خبر دارن و معنی همون کپی رو میده و بگم 
بحث سر کلمه تسخیر نیست شما جمله ها رو نگاه کن فقط توش باکس افیس و ارواح نیست

گیمفا در تسخیر نویسندگان
باکس افیس در تسخیر ارواح
حالا خودت مقایسه کن

اول باید بگم عده=اده S0 (43) شما که میخوای مقاله بنویسی و ایراد بگیری اول رو املات کار کن اینجوری خیلی زشته
بعدشم کار ایشون تقلید حساب نمیشه وگرنه مشابه این چیزا خیلی زیاده، کار ایشون یکجور تشبیه بوده 
بیشتر از این هم بحث رو کش ندیدن S0 (24)
 [تصویر:  o4ty_hollywood_undead_as_an_anime_rock_b...9uovrt.jpg]

مقاله خوب و جالبی بود. واقعا اکثر کسایی که تو این لیست بودن شایسته این رتبه های یا حتی بهتر از این ها هستن.
درباره نفر اول سعید جان ام باید بگم که از خوش قلب ترین آدمایی هست که از ابتدا تو انجمن بودن و هستن. واقعا بعد از این که یه چند ساعتی رو پیشش بودم و باهاش هم صحبت شدم به این نتیجه رسیدم که از چیزی که فکر میکردم خیـــــلــــــی بهتره. چه از لحاظ کاری و چه از لحاظ شخصیتی سعید رو خیلی قبول دارم.  حضور سعید و امثال سعید میتونه گیمفا رو به اون چیزی که لیاقتش هست برسونه. امیدوارم همیشه موفق باشه و رو به جلو حرکت کنه. همچنین سایر دوستان
[img=0x0]http://uupload.ir/files/cv8y_photo_2016-09-08_15-12-24.jpg[/img]

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Video ماجرا های گیمفا | اگزوشیست ها Lightninghero 7 3,079 03-13-2017, 06:17 PM
آخرین ارسال: Lightninghero
Music ماجرا های گیمفا | پایانی برای آغاز Lightninghero 18 7,300 09-24-2016, 04:38 PM
  ترول های انتقادی گیمفا Farhan 272 69,525 07-22-2016, 04:36 PM
آخرین ارسال: HeathcliffAndrewLedger
Music ماجرا های گیمفا | من بهترینم! Lightninghero 18 6,180 06-09-2016, 01:01 AM
Music پادکست صوتی طنز (اختصاصی انجمن گیمفا) | موضوع این هفته قتل در کوچه های گیمفا Lightninghero 36 8,717 04-11-2016, 08:25 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان