امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Abrash از آینده "واقعیت مجازی" می گوید
اگر فکر می کنید واقعیت افزوده (Augmented Reality)، واقعیت مجازی (Virtual Reality) و از این دست تکنولوژی های 3D آینده ای در این صنعت ندارند، از دیدگاه Michael Abrash بهتر است به پیشرفت اسمارت فون ها نگاهی بیاندازید.
Abrash در گفت و گو با RPS گفت: "فکر نمی کنم اگر به سال 2005 برگردیم و من بگویم که من این گوشی را به تو می دهم و این گوشی قرار است به اندازه یک کامپیوتر قدرت پردازش داشته باشد، کسی سریعا بگوید: "بله، این ها آن بازی هایی است که موفق خواهند بود." شما احتمالا حتی پیش بینی هم نمی کردید که کسی این وسایل را بخرد و این بازار را به چنین بازار بزرگی تبدیل کند. بنابراین من نمی دانم عاقبت VR چه خواهد بود ولی مطمئن هستم در صورتی که سخت افزار مناسب باشد، به چیزی بسیار عالی تبدیل خواهد شد."

در همایش QuakeCon، هدستی با قابلیت VR با نام Oculus Rift معرفی شد که بسیار مورد توجه و حمایت قرار گرفت. از جمله این حمایت کنندگان، جان کارمک، برنامه نویس افسانه ای id Software بود. Abrash در این باره گفت: "چیزی که در مورد جان کارمک وجود دارد این است که اگر او از چیزی خوشش آمد، باید باور کنید که آن چیز، افق روشنی خواهد داشت و به محصولی موفق تبدیل خواهد شد؛ چون جان هیچ وقت وقتش را تلف نمی کند. وقتی من در id Software بودم، مردم در مورد VR و این جور مسایل صحبت می کردند ولی جان به آن ها نگاه می کرد و می گفت:"نه، این چیزی نیست که در آینده موفق باشد." وقتی او می گوید که چیزهای مربوط به رابط عصبی ممکن است جالب باشد ولی در حال حاضر و در ساخت محصولات 3 سال و حتی 5 سال آینده نمی توان از آن ها استفاده کرد، درست می گوید."
Abrash همچنین اضافه کرد: "ولی همین که من و جان کارمک به این وسیله [هدست Oculus Rift] علاقه مندیم برای شروع کافی است ولی باید به سرعت شکوفا شود."

ابتدای ماه August بود که هدستی جدید با قابلیت VR معرفی شد و در همایش QuakeCon به نمایش درآمد. جان کارمک از جمله افرادی بود که از آن حمایت ویژه ای به عمل آورد و گفت که همانند Doom 3: BFG Edition، عنوان بعدی آن ها یعنی Doom 4 نیز از این هدست پشتیبانی کامل خواهد کرد.
هدست Oculus Rift در حالی که بیش از یک هفته از زمان جمع آوری کمک برای تامین هزینه های ساختش مانده، حدود 1.8 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Rainbow معرفی بهترین بازی واقعیت افزوده برای گوشی های اندروید و iOS Sarakhani 0 2,134 12-17-2019, 10:21 AM
آخرین ارسال: Sarakhani
  پاتریک کلپک: پلی‌استیشن ۵ تنها در مورد آینده نیست بلکه گذشته را نیز در نظر دارد White Beard 0 1,127 10-14-2019, 08:00 PM
آخرین ارسال: White Beard
  تروی بیکر از دلایل عدم حضور خود در بازی Borderlands 3 می‌گوید White Beard 0 990 09-30-2019, 11:22 PM
  عنوان واقعیت مجازی Medal of Honor: Above and Beyond در سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر خواهد شد White Beard 0 917 09-26-2019, 09:50 PM
  شرکت سونی به پشتیبانی از بازی‌های واقعیت مجازی ادامه خواهد داد PC FAN 0 997 09-22-2019, 10:09 AM
آخرین ارسال: PC FAN

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان