امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک رسمی سوالات و مشکلات شما درباره سخت افزار
سلام من یه 8350 با یه 970MSI (مادر بورد) گرفتم ولی فقط 2 هسته از 8 هسته سی پی یو رو میشناسه چیکار کنم؟
فایل آپدیپ بایوس رو دانلود کردم نمیدونم چه طوری نصب کنم
پاسخ
(09-08-2015, 12:36 PM)Voldomord نوشته است: سلام من یه 8350 با یه 970MSI (مادر بورد) گرفتم ولی فقط 2 هسته از 8 هسته سی پی یو رو میشناسه چیکار کنم؟
فایل آپدیپ بایوس رو دانلود کردم نمیدونم چه طوری نصب کنم

970 MSI به خوبی از CPU های هشت هسته ای به خصوص 8350 ساپورت نمیکنه و اگر رو 8 هسته قرار بدین ممکنه سیستم ناپایدار بشه.
یک بار تنظیمات بایوس رو به پیشفرض تغییر بدین
تو منوی Run عبارت msconfig رو تایپ کنید و به تب Boot برید. گزینه Advanced Option رو بزنید و تیک Number of Processors رو بردارید.
البته فکر کنم تعویض ویندوز نیز مشکل رو حل کنه اگر از یک CPU قدیمی و مثلا دو هسته ای به 8350 ارتقا دادید
[تصویر:  au3i7l6pt76a84m7fnic.jpg]
پاسخ
سلام . اقا ما یه روزی که سیستممون و بستیم دیدیم باس رم روی 1333 هست در ضورتی مکه 2400 بوده باس رم و این چیا . بعدش XMP و که فعال کردم باس روی 2400 تنظیم شد . ولی الان که باز پکش کردم دوباره باس رم اومده روی 1333 به صورت خودجوش  :D الان این جریانش چیه؟
[تصویر:  ud5f_76099.3.jpg]
پاسخ
[font=Tahoma, Verdana, Arial, Calibri, Geneva, sans-serif]سلام دوستان[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, Calibri, Geneva, sans-serif]الان یه هفته سیستمم خیلی صدا میده که مال فن هاشه نمیدونم ولی فکر کنم مال کارت گرافیک باشه یا پاور[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, Calibri, Geneva, sans-serif]حدود 7ماهه سیستممو دارم الان این طوری شده حتی وقتی هم تو دسکتاپم و بازی نمیکنم صدا میده در صورتی که قبلا هیچ صدایی نداشت[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, Calibri, Geneva, sans-serif]اینم مشحصات[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, Calibri, Geneva, sans-serif]gtx 970[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, Calibri, Geneva, sans-serif]power:green 600w[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, Calibri, Geneva, sans-serif]دمای کارت تو این یه هفته مثل قبله ولی امروز دماش 5-6 درجه داغ تر شده[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, Calibri, Geneva, sans-serif]لطفا راهنمایی کنید خیلی رو اصابه[/font]
حتی گرد خاکش هم گرفتم ولی بازم اینطوریه
پاسخ
(10-07-2015, 12:50 AM)hamed game نوشته است: [font=Tahoma, Verdana, Arial, Calibri, Geneva, sans-serif]سلام دوستان[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, Calibri, Geneva, sans-serif]الان یه هفته سیستمم خیلی صدا میده که مال فن هاشه نمیدونم ولی فکر کنم مال کارت گرافیک باشه یا پاور[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, Calibri, Geneva, sans-serif]حدود 7ماهه سیستممو دارم الان این طوری شده حتی وقتی هم تو دسکتاپم و بازی نمیکنم صدا میده در صورتی که قبلا هیچ صدایی نداشت[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, Calibri, Geneva, sans-serif]power:green 600w[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, Calibri, Geneva, sans-serif]دمای کارت تو این یه هفته مثل قبله ولی امروز دماش 5-6 درجه داغ تر شده[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, Calibri, Geneva, sans-serif]لطفا راهنمایی کنید خیلی رو اصابه[/font]

کیس رو باز کنید (در بقل رو) و سیستم رو روشن کنید. دقیق بررسی کنید که صدا از کجا میاد دقیقا؟
احتمال میدم از فن پاور یا کیس باشه. اگر از پاور بود کاریش نمیشه کرد مگر گارانتی و باز کردن پاور ک پیشنهاد نمیشه...
اما اگر از فن کیس بود، فن هارو باز کنید و روغن بزنید(یه برچسب داره اون رو باز کن و مشخصه روغن و کجا باید بزنی)
البته کارت که میگید داغ شده، احتمالا از گرد و خاک باشه(گرد و خاک کیس، فن کیس، گرافیک و ..)
پاسخ
(10-07-2015, 12:50 AM)hamed game نوشته است: [font=Tahoma, Verdana, Arial, Calibri, Geneva, sans-serif]سلام دوستان[/font]
دوست عزیز اگه مطمین هستی که مال فن هات هست که خوب هیچی باید ببینی از کدام فن و از کجا هست بعد به تعمیر فن مورد نظر بپردازی ممکن هست که فن مورد نظر شل شده باشه یا کثیف که با باز و بسته کردن ان درست میشه اگر هم که کثیف هست تمیز کن اگر از گرافیک هست و مطمین هستی فن گرافیک صدا میده یا کیست را و یا گرافیک را به طور جدا پیش یک مغازه حرفه ای کامپیوتر ببر تا گرافیکت را سرویس کنه از مغازه مطمین باش چون گرافیک خیلی حساس هست موفق باشی اگر هم از هیچ کدام از فن ها و گرافیک نبود ممکن هست از فن cpu باشه که باید عوض بشه یا سرویس بشه خودت اقدام به تامیر و یا عوض کردن فن cpu نکن چون ممکن هست بشکنه اگه از اون هم نبود ماله هاردت هست که دیگه اون هیچی چون باید کلا باز بشه و اگر از پاورت هست که باید کلا عوض بشه چون سیستم اسیب میبینه

(09-14-2015, 10:32 PM)sasan2shiraz نوشته است: سلام . اقا ما یه روزی که سیستممون و بستیم دیدیم باس رم روی 1333 هست در ضورتی مکه 2400 بوده باس رم و این چیا . بعدش XMP و که فعال کردم باس روی 2400 تنظیم شد . ولی الان که باز پکش کردم دوباره باس رم اومده روی 1333 به صورت خودجوش  :D الان این جریانش چیه؟
خوب دوست عزیز شما می تونید دوباره این کار را انجام بدید چون که در باز پک ممکن هست به حالت اولیه خود برگردد(تنظیمات اولیه)
پاسخ
سلام ممکنه که کارت گرافیک رو آپدیت کنیم یهو کارت گرافیکمون بپره همه چی خراب بشه ؟
[تصویر:  Serv5.jpg]
Negan
پاسخ
(10-07-2015, 04:41 PM)amir23189 نوشته است: سلام ممکنه که کارت گرافیک رو آپدیت کنیم یهو کارت گرافیکمون بپره همه چی خراب بشه ؟

خیر درایور رو اپدیت کنید مشکل خاصی پیش نمیاد(اگر به درستی نصبش کنید)
پاسخ
(10-07-2015, 04:43 PM)ehsan1377 نوشته است:
(10-07-2015, 04:41 PM)amir23189 نوشته است: سلام ممکنه که کارت گرافیک رو آپدیت کنیم یهو کارت گرافیکمون بپره همه چی خراب بشه ؟

بعدش من میخوام ببینم که مدل کارتم چجوریه دیدم یه چند تا علامت سوال چرت و پرت نوشته مشکلش چیه ؟؟
[تصویر:  Serv5.jpg]
Negan
پاسخ
(10-07-2015, 04:46 PM)amir23189 نوشته است:
(10-07-2015, 04:43 PM)ehsan1377 نوشته است:

بعدش من میخوام ببینم که مدل کارتم چجوریه دیدم یه چند تا علامت سوال چرت و پرت نوشته مشکلش چیه ؟؟
از کجا دیدی؟ تو منوی ران تایپ کن System information بعد از قسمت Component روی Display کلیک کن. مدل گرافیک رو اونجا زده
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپیک رسمی سوالات و مشکلات شما در لپ تاپ Station 6 3,103 07-29-2017, 09:43 PM
آخرین ارسال: AgentOfChaos
  مشکلات رایج پرینترها و نحوه رفع آنها avandprinter 0 1,726 06-11-2017, 10:36 PM
آخرین ارسال: avandprinter
  مشکلات رایج پرینترها و نحوه رفع آنها avandprinter 0 1,512 06-11-2017, 10:29 PM
آخرین ارسال: avandprinter
  5 نکته ای که درباره Skylake باید بدانید Gabit0 0 1,453 12-08-2016, 12:52 PM
آخرین ارسال: Gabit0
Photo نظرسنجی درباره بازار قطعات کامپیوتر (PC) bijan-MBA 1 1,503 07-17-2016, 04:49 PM
آخرین ارسال: Maryam-II

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان