امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقد و برسی عنوان Dead Rising 3
سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیز
درباره ی مشکلات نگارشی و ظاهری مقاله دوستان نکته هایی رو گوشزد کردند و من ازشون تشکر می کنم. چند نکته هم من خدمتت عارض میشم:
1- حتما سعی کن مقاله رو با Font از پیش تعیین شده ی خود سیستم نوشتاری انجمن، بنویسی. Font بیش از حد بزرگ نوشته، به شدت چشم رو آزار میده و بیننده رو از خوندن متن میرونه. من خودم بار اول به قصد خوندن مطلب وارد پست شدم ولی با دیدن Font منصرف شدم. 
2- مدیر عزیز آقای AMIR_PC به این نکته اشاره کردند که واسه تیتر نقد، متن بزارید، ولی من با این قضیه مخالفم. دیگه متن گذاشتن واسه تیتر و نوشتن مشخصات بازی در اول نقد دِمده و تاریخ مصرف گذشته شده. خواننده به راحتی و با یه سرچ اسم بازی می تونه تمام مشخصات بازی رو مشاهده کنه. بهترین کار اینه که واسه عنوان بازی بنویسید: نقد و بررسی [نام بازی] 
بعد در خود متن دوباره همون چیزی که واسه عنوان نوشتید رو بذارید و بعد یه خط پایین تر، عنوان رو انتخاب و نوشته رو شروع کنید. اگه منظورم رو نفهمیدی یا به نقد های سایت Gamespot یا این نقد من مراجعه کن.
3- سعی کن در نوشته از رنگ های مختلف برای تیتر ها استفاده کنی. این کار به نوشته رنگ و لعاب میده و بیننده رو به خوندن مطلب ترغیب می کنه. اینها شاید نکته های کوچیکی به نظر بیان ولی می تونن فرق بین خونده شدن و نشدن متن باشن. پس حتما جدی بگیرشون.
حالا میریم سراغ محتوا:
اول از همه یک تبریک ویژه و یک خدا قوت جانانه بهت که یکی از بهترین نقد هایی که تو این چند ماهه خوندم رو منتشر کردی. به شدت روان، جذاب و دوست داشتنی. انتخاب کلمات، جمله بندی ها و نحوه ی بیان همگی بسیار عالی بودند و به نوشته تنوع بخشیده بودن. البته معدود مشکلاتی هم بود که قابل چشم پوشیه. اگه خودت رو جدی بگیری و برای نوشته ی خودت ارزش قائل باشی، می تونی خیلی سریع پیشرفت کنی. نقد و بررسی تک تک بخش ها زیبا و حرفه ای انجام شده بود و استفاده از اصطلاحات درست، نشان از این داشت که کارت رو خوب بلدی و میدونی که داری چیکار می کنی. البته گاهی هم باید یکم بیشتر توضیح میدادی کم کاری کردی (مثلا درباره ی صداگذاری حرفی نزدی که ارزش نوشتت رو پایین میاره)، ولی در همون توضیحات کوتاه هم حق مطلب رو به خوبی ادا کرده بودی.
بعضی جمله بندی های بد هم ترکیب نامانوسی در نقد ایجاد کرده بود که با یک مرور دوباره ی نوشته قابل حل بود. سعی کن قبل انتشار مطالب حتما نوشته رو یک بار با دقت بخونی.
یک نکته هم درباره ی مقدمه ی بازی میگم. مقدمه اصلا خوب نبود و معلوم بود که فقط واسه این نوشته شده بود که باشه! لیاقت متن به این خوبی، همچین مقدمه و پایانی نیست. بیشتر رو این بخش ها کار کن. من خودم بعد از خوندن مقدمه خواستم نقد رو ول کنم ولی با خوندن چند خط اول متن اصلی کنجکاو شدم و تا آخرش رفتم. بازم میگم. ای دو تا بخش رو دست کم نگیر. بیشتر روشون کار کن. مقدمه و نتیجه گیری چیزی از متن اصلی کم ندارن.
بازم خسته نباشی میگم و امیدوارم به نویسندگی ادامه بدی. این نوشته که خیلی به دل من نشست. محتوا عالی بود ولی روی ویرایش و ظاهر نوشتت بیشتر کار کن.مشکلی هم داشتی، در خدمتم و حتی اگه خواستی، می تونم مطالبت رو قبل از انتشار بخونم و مشکلات نگارشی رو بهت گوشزد کنم.
نمره ی من به نقدت 8/10   هست. اعتبار هم میشه 16. مشکلات محتوایی کمی وجود داشت ولی بخش اصلی نمره کم کردنم مربوط به نگارش و ظاهر نوشته هست. این نوشته از اون معدود نقد هایی بود که به نظرم "LIKE" داشت. !LIKED
!KEEP Continue PAL
S0 (74)
113
[تصویر:  peter_popken_03.jpg]
!Praise Prince of Persia
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: نقد وبرسی عنوان Dead Rising 3 - توسط Devil Prince - 03-03-2016, 10:19 PM

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عشق فداکاری تغییر ، نقد و برسی بازی Brothers A Tale Of Two Sons kaladin 3 2,301 10-04-2019, 03:53 PM
آخرین ارسال: kaladin
  نقد و برسی بازی NFS:Payback (آقایِ کُدی گونه) mr_code 9 2,665 12-29-2017, 12:41 PM
آخرین ارسال: mr_code
Smile استخدام نویسنده نقد و برسی بازی Claydon 2 1,921 08-25-2017, 05:57 PM
آخرین ارسال: mohireza
  این درباره خانواده است | نقد و بررسی The Walking Dead Season 3: A New Frontier Ep.1&2 B.A.T 3 3,472 02-26-2017, 05:02 PM
آخرین ارسال: Dead-pool
  روزی روزگاری : دبی، بیابانی خونین | نقد و بررسی عنوان Spec Ops: The line Maziyar Hemmati 2 2,465 11-24-2016, 07:33 PM
آخرین ارسال: Y PS

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان