امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حکایت قلم شکستگانی که در این فصل جهنمی دست به قلم شده‌اند!
ممنون از شایان عزیز.
مشکل ما اینه که طرز فکر غلط افتاده تو ذهن ملت. وقتی یک نفر "آماتور" هست نباید بیاد یک دفعه ای 2 یا 3 تا مقاله یا نقد یا هر نوشته رو سر خود بفرسته تو انجمن یا هرجا دیگه. اول باید یکم تحقیق کنه 10 تا مقاله بخونه ببینه اصلا چطور باید بنویسه! باو من خودم هم "آماتور" بودم هم "نوب" بودم یه زمانی من هم به اصطلاح "Pro" به دنیا نیمدم! ولی جو جوری بود که واسه نوشتن مقاله باید از آماتوری در میومدی و یک چیز درست می نوشتی! جو pro بود و یک آماتور و نوب مثل من تا یکم اطلاعاتش بالا نمی رفت نمی تونست کاری کنه الان قضیه برعکس شده. خب وقتی ما از آماتورها دعوت می کنیم به نوشتن باعث میشه جو آماتور شه، غلط گیری های مسخره، نظرهای مسخره و در نهایت مقاله های آماتور زیاد میشن و وقتی جو اینجور شد یک نفر هم که بیاد حرفه ای بنویسه دیگه ملت نمی خونن میگن اینم لابد یه دونه از اون نقدای آماتوریه مسخرس و طرف زده میشه و دیگه نمی نویسه! پس این 30یاست که میگن هرکی دوست داره بنویسه و اعتبار 50 تا میدیم بره کی به کیه خیلی 30یاست غلطی هست باعث میشه آماتورها آماتور بمونن و حرفه ای ها نتونن درخشش لازم رو داشته باشن!

وقتی با یک آماتور برخورد شه وقتی مطلبی ضعیف ارائه میده 2 حالت داره. حالت اول اینه که اگر نویسندگی دوست داشته باشه اول ناراحت میشه ولی جا نمی زنه و سعی می کنه مقاله بعدی حرفه ای باشه و نظرات مثبت بگیره که شروع رسیدن به حرفه ای شدن هست.
حالت دوم اینه طرف واسه لایک و اعتبار می نویسه و کلا تر زده با نوشتنش و با این برخورد زده میشه و دیگه نمی نویسه! خب ننویسه بهتر فضا واسه هدف دارا بهتر میشه! این حالت دومی باید ریشه کن شه تا حالت اول بتونه رشد کنه متاسفانه ما حالت اول رو انداختیم دور گیر دادیم حالت دوم می خوایم اینا رو بکنیم مثل حالت اول که غیرممکنه...

ممنون از شایان :heart:
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: حکایت قلم شکستگانی که در این فصل جهنمی دست به قلم شده‌اند! - توسط Arthas - 09-25-2015, 01:38 AM

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حکایت تراوشات ذهنی قلم به دستانی که به ظاهر متفکرانه تز میدهند! Sir Big Wig 12 3,509 10-10-2015, 01:57 PM
آخرین ارسال: Moien_fr

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان