نظرسنجی: بهترین بازی سال 2015 کدامیک است؟!
شما مجاز به شرکت در این نظرسنجی نیستید.
Fallout 4
16.67%
2 16.67%
The Witcher 3: Wild Hunt
41.67%
5 41.67%
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
33.33%
4 33.33%
Bloodborne
8.33%
1 8.33%
در کل 12 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بحث و تبادل نظر پیرامون بهترین بازی 2015
(08-18-2015, 11:25 PM)BadBoy4Ever نوشته است:
نقل‌قول: نظر be the story نسبت به فال اوت 4 :

گرافیک داره؟ که نداره
داستان خوب داره ؟ که نداره
گیم پلی هیجانی داره؟ که نداره
پس نمینویسم 

والا نسخه 3وم هم 100 برابر ضعیف تر از چهار بوده عزیز دلم پس میشه بهم بگی چرا نسخه 3 گوتی شد ؟ اون هم در برابر رقبای قدرتمندی مثل GTA IV (که از نظر متاکرتیک دومین بازی برتر تاریخه ) ؟

دقیقا قضیه همینجاست. در اصل قضیه روی کاگردانی است. فعلا سه بازی که "Todd Howard" کارگردانی کرده (The Elder Scrolls Oblivion,Fallout 3,The Elder Scrolls Skyrim) این سه تا گوتی شدن پس احتمال گوتی شدن فالوت 4 99.9 فیصده.
[تصویر:  3zkb_photostudio_1466754140244.jpg]
سپاس از Lightninghero
پاسخ
بهترین بازیهای 2015 از نظر بنده:
Bloodborne:این بازی منتقد پسند تمامی چیزهایی که یک بازی نیاز دارد که  در بخش های رقابتی مختلف دیده شود را داراست.
Ori and the Blind Forest:این بازی قبل از عرضه هم دل من را برده بود!اما به دلیل انحصاری بودن(pc-XoNE)و همین طور آنقدر عظیم نبودن و پر خزج نبودن بازی،شاید مورد کم لطفی قرار بگیرد.
The Witcher3:Wild Hunt:تا الان از نظر خیلی ها بهترین بازی منتشر شده در سال2015است.به شخصه از بازی بسیار لذت بردم و بیشتر از خود بازی از سازنده بازی یعنیCD Project REDخیلی خوشم می آید و جایگیری این استودیو در لیست نامزدهای بهترین استودیوهای سال دور از عقل نیست.و قطعا خود بازی،جز بهترین RPGهای 2015 است.
MadMax:این بازی نسبت به دیگر بازیهای بزرگ آنقدر مورد انتظار نیست اما از همان نمایشهای اولیه عاشق جو و قابلیتهای قرار گرفته در بازی،شدم.و حدس میزنم بازی  یکی از شگفتی های امسال باشد.(امیدوارم از بابت افتضاح بودن شگفتی نسازد!)
MGS5: PhantomPain:اگر بخواهم روی یک بازی شرط ببندم برای بهترین بازی سال شدن آن آخرین کار هیدئو کوجیما است.خود نامهایMGSو کوجیما آنقدر سنگین هستند که بازی را به یکی از مورد انتظار ترین بازیهای سال تبدیل کنند،آنهم بعد از هایپ های زیاد شخص کوجیما در اوایل معرفی بازی.مورد دیگر برای من این است که خود داستان و نویسندگی کوجیما و صحنه ها و موقعیتهای کارگردانی شده ی ناب به سبک کوجیما کافی اند تا خیلی ها بازی را تجربه کنند.(صد البته کارهای کوجیما در زمینه ی گیم پلی هم با جزئیات و عمیق کار شده اند)
و دلیل اصلی برای تبدیل این بازی به بهترین سال،بخش داستانی و عمیق بازی است چرا که در سالی که بازیهای پرخرج و عظیم جولان میدهند این نکات ناب و خلاقانه در داستان و بازی اند که تغییرات و برتری های یک اثر را نشان میدهند و آنجاست کهMGS: PPمیدرخشد.

Transformers: Devastation:شاید قرار گرفتن این بازی توی لیست خیلی از افراد صورت نگیرد ولی به شما قول میدهم بازی ارزشش را دارد!بازی به جرئت میتوان گفت وفادارترین اثر سرگرمی تولید شده به سری کارتونی  پرطرفدار ترانسفورمز است.(نسبت به فیلمهای مضخرف مایکل بی و ...)همچنین بازی ساخته شده توسط PlatinumGamesاست که تا الان بازی بد نساخته اند و فکر هم نمیکنم قصدی هم برای این کار داشته باشند!

Halo5:Guardians:بعد از موفقیت 343Industriesکه تقریبا از نظر خیلی از گیمرها و منتقدان امرمحال بود،همه ی طرفدارها  چشم انتظار haloی جدید این استودیو شدند.نمایشهای بازی تا به اینجا بسیار خوب بوده اند و قطعا بازی فروش عالی را تجربه میکند.و داستان بازی سعی شده بسیار سینمایی تر از عناوین قبلی سری کار شده باشد.استودیوی سازنده نیز ظاهرا آنقدر اعتماد بنفس پیدا کرده است که کمی هم از ریشه هایی که Bungieخلق کرده بود،دور شوند و هویت خودشان را در بخشهای مختلف از جمله گیم پلی قرار دهند.مولتی پلیر هم که ظاهرا عالی است و سرورهای شلوغی در انتظار مایکروسافت است.اما بدترین خبر منتشر شده از بازی مربوط به لغو SplitScreenاست که بسیاری از طرفارها را ناامید و خشمگین کرده است و شاید ضربه ی بزرگی به بازی بزند.

Rise of  theTomb Raider:بازسازی سری واقعا موفقیت عالی بود و خیلی از طرفدارهای این سری قدیمی را خوشحال کرد و بسیاری ازطرفدارهای جدید،مانند من،که بازی را یک بیشتر یک کلون از unchartedمیدیدند که سعی دارد با خلق صحنه های اسکریپت شده و سینمایی پرخرج بازی را بزرگ جلوه دهد،را ضایه!بازی بسیار نکات جدید و عالی در بخش های مختلف به خصوص گیم پلی داشت و آزادی عمل داده شده در بازی یکی از منابع الهام برای Unchartedجدید تبدیل شده است!گرافیک بازی در نسخه ی جدید بسیار خوب به نظر میرسد و بخش صداگذاری خوب بازی قبل نیز به این نسخه منتقل شده است.امیدوارم این نسخه عظیمتر و با همان آزادی عمل خوب نسخه ی قبلی باشد.در این صورت قطعا یکی از بازیهای عالی امسالRise of theTombRaiderمیباشد.

Fallout4:قطعا بیشترین حدسها برای بهترین بازی سال2015حول ین بازی میچرخند و چراکه نه؟بازی شاید بزرگترین بازی ساخته شده در صنعت بازی تا با الان باشد.Besthesdaیکی از بهترین،اگر نگوییم بهترین،کارنامه در تولید بازی را دارد و میلیونها طرفدار برای انجام این بازی ثانیه شماری میکنند.نسخه ی قبلی که 2008 اعرضه شد علی رقم نداشتن بهترین گرافیک و حتی روانترین گیم پلی تبدیل به یکی از بهترین بازیهای تاریخ شد  و موفق به خلق دنیایی زنده و باورپذیر و صدالبته جذاب شد که تاکنون خیلی از بازیساز ها با انجام همچین کاری مشکل دارند.Falout4قطعا از لحاظ جئیات و نکات فنی بهترین بازی سال2015میباشد(میدونم برای حدس زدن قبل از عرضه بازی خیلی زوده!)اما همان طور که اشاره کردم چیزیکهMGS5عرضه میکند چیزی فراتر از صرفا سرگرمی میباشد.

StarWars:Battlefront:بازی Battlefrontقططعا یکی از پرفروشترین بازیهای سال،شایدم نسل!،شود.چراکه سری StarWarsمیلیونها طرفدار دوآتشه در جهان دارد و بسیاری از آنها گیمر هستند!این گیمرها برای سالیان سال بازی خوبی در دنیای بازی را تجربه نکرده اند و استودیوی بزرگی که با ساخت عناوین پرفروش آشنایی دارد،DICE،ساخت این عنوان را بر عهده گرفته است.با تمرکز در بخش رقابتی چند نفره،که عامل فروش عالی بازی نیز است،و گرافیک بسیار زیبا و آوردن شخصیت ها و دنیاهایی که طرفدارها با آن خاطره دارند،بازی بدون شک موفقیت های چشمگیری کسب میکند.تنها عوامل شکست چه از نظر منتقدان و گیمرها میتوانند:شلوغی سرورها و باگهایی به سبکBattlefeildباشد.
[تصویر:  y0ie_5iomfsp.png]
پاسخ
نقل قول آقای badkid
Rise of  theTomb Raider:بازسازی سری واقعا موفقیت عالی بود و خیلی از طرفدارهای این سری قدیمی را خوشحال کرد و بسیاری ازطرفدارهای جدید،مانند من،که بازی را یک بیشتر یک کلون از unchartedمیدیدند که سعی دارد با خلق صحنه های اسکریپت شده و سینمایی پرخرج بازی را بزرگ جلوه دهد،را ضایه!بازی بسیار نکات جدید و عالی در بخش های مختلف به خصوص گیم پلی داشت و آزادی عمل داده شده در بازی یکی از منابع الهام برای Unchartedجدید تبدیل شده است!گرافیک بازی در نسخه ی جدید بسیار خوب به نظر میرسد و بخش صداگذاری خوب بازی قبل نیز به این نسخه منتقل شده است.امیدوارم این نسخه عظیمتر و با همان آزادی عمل خوب نسخه ی قبلی باشد.در این صورت قطعا یکی از بازیهای عالی امسالRise of theTombRaiderمیباشد.
جواب من:  من طرفدار پروپاقرص این بازیم و فیلمش از اولین سریش تو موبایلای جاوا بازی کردم ولی تو هیچکدوم آزادی عمل ندیدم نمیدونم شما چطور اینو میگی که این بازی از Uncharted الهام گرفته شما موضوع بازی آنچارتد رو با لارا مقایسه میکنید؟ :-/
[تصویر:  Tomb-Raider-Reboot.jpg]
 The Best Game  
پاسخ
به نظر من بهترین بازی های امسال ویچر 3 و فال اوت 4 هستن. سبک هر دوشون نقش آفرینی هست، سبکی که من خیلی دوسش دارم و ازش لذت میبرم. هر دوی بازی ها داستان خیلی خوب، جذاب و غنی ای رو به گیمر ارائه میدن و علاوه بر اون گیمپلی سرگرم کننده و کاملا قابل قبولی دارن. هر دوشون گیمر رو توی یه جهان بزرگ قرار میدن و انتخاب های بازیکنا هم توی روند خیلی چیزا توی این جهان و کل داستان بازی تاثیر میزاره. علاوه بر این آزادی که بهش اشاره کردم، آزادی های زیادی توی بقیه موارد بازی مثل گیمپلی که اجازه میده گیمر از موارد مختلف و زیادی استفاده کنه و گزینه های متنوع و زیادی توی انتخاب سلاح ها و روش و تاکتیک های حمله داشته باشه. 
ویچر که چند ماه قبل منتشر شد و توی این مدت دیدیم که چقدر همگی چه طرفدارا و چه منتقدا بهش واکنش مثبتی نشون دادن و چقدر هم فروش خوبی برای سازنده ها داشت و بدون شک یکی از بهترین و بزرگترین بازی این نسل هستش.
راجب فال اوت هم باید بگم که تقریبا هممون با بازی هایی مثل اسکایریم، فال اوت 3 و نیو وگاس تاحدودی آشناییم و از سابقه خوب و درخشان بتزدا توی ساخت بازی های این شکلی مطلعیم. همون طور که برای ویچر 3 گفتم که تبدیل به یکی از بهترین و بزرگترین بازی های این نسل شدش، مطمئنم که فال اوت 4 هم اگه سابقه بتزدا رو حساب کنیم نه تنها میتونه به یکی از بهترین و بزرگترین بازی های نسل تبدیل بشه، بلکه میتونه یکی از بزرگ ترین ها و برترین های تاریخ باشه.
پاسخ
به نظر من با توجه به هایپی که Fallout 4 داره، GOTY شدنش دور از انتظار نیست.
witcher 3 یکی از بخت های اصلی GOTY هست.چون هم RPG هست هم از نظر کیفی عالیه و تجربه نشون داده که RPG ها شانس زیادی دارن.
MGS V هم می تونه باشه با اینکه کیفیت عالیی داره ولی هیچوقت شانس با کوجیما یار نبوده و اگه انتخاب بشه این سوال پیش می آد که چرا MGS4 نشد؟

به نظر من بهترین بازی های 2015 به ترتیب عبارتند از :
MGS V : The Phantom Pain
Witcher 3
Batman : Arkham Knight
Bloodborne
امضا ندارم......................................................................................................................................................................انگشت می زنم.
پاسخ
خب بحث باید بالا بگیره چون مسلما تکلیف مشخص نیست S0 (2) 

هم نظرسنجی قرار داده شد و هم تصویر زیر جهت یاداوری:

[تصویر:  85o_joyyj.jpg]
[تصویر:  Wolves_ofThe_North.jpg]
پاسخ
باو شما همه بازیا رو گفتین 
ولی بلادو دست کم نگیرید
گیم پلی عالی عالی عالی
موسیقی عالی عالی عالی
داستان فوق عالی
گرافیک قبول دارم تو این بخش یکم اونجوری که باید نیست ولی بازیهای این سبک همه گرافیکشون مضخرفه دیگه
پاسخ
از نظر من یکی از زیبایی های صنعت گیم همین Big Awardاست.چراکه صنعت سینما و موسیقی با جوایز اسکار و گرمی تمام مخاطبان را تک معیاری کردند.یعنی اگر اسکار برد بهترین فیلم اون سال است و یک جایزه بر تمامی معیارها سلطه دارد.امیدوارم این قضیه هیچ وقت برای گیم اتفاق نیافتد چونکه اگه ما معیارمون فقط یک چیز بشه اتفاقات مزخرف دیگه ای بعدش میافته.
حتی اگر تمامی منتقدها هم جمع بشن یادتان باشد سلیقه ها بسیار متفاوت اند و در یک نقطه بحث صرفا سلیقه است که با کمی بررسی قابل درک اند.
نمونه ای که بقیه منظورمو بفهمن.نوع جوایزدهی به بازیهای فوتبالی در زمینه ورزش کاملا به کشور جایزه دهنده بستگی دارد یا حداقل تاثیر محسوسی در نوع انتخابشان دارد.در کشورهای اروپایی مانند انگلستان که ورزش اول فوتبال است قطعا معرفی fifaیاpesبه عنوان برنده راحت تر از منتقد آمریکایی است که فوتبال یک ورزش تقریبا غریبه برای او محسوب میشود.جدا از ارزشهای فنی بحث سلیقه که برمیگردد به پیشینه های فرهنگی کشور  باعث میشود،بیشتر مواقع نظر صد در صد درست،به چیزی محال تبدیل شود.
[تصویر:  y0ie_5iomfsp.png]
پاسخ
Just Cause ۳ رو نباید دسته کم گرفت   من که با نسخه 2 زندگی کردم  S0 (2)
البته شانس ویچر 3 و فال اوت 4 بیشتر از همس 
 Dell inspiron 5110 - n :| 

متن و ترجمه آهنگ  S0 (36)
پاسخ
(11-22-2015, 10:14 PM)payamdp نوشته است: Just Cause ۳ رو نباید دسته کم گرفت   من که با نسخه 2 زندگی کردم  S0 (2)
البته شانس ویچر 3 و فال اوت 4 بیشتر از همس 

جاست کاز که اصن نامزد نیست تو هیچ بخشی 
البته از این تریلر 4K که ازش دیدم باید کلا قیدشو بزنم (گرافیک نیست که فیلم سینماییه) 
گوتی فال اوت ONLY
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تبادل نظر در رابطه با رازهای مخفی GTA V last assassin 1,364 324,959 02-04-2022, 11:34 AM
آخرین ارسال: alireza8753
  بحث و تبادل نظر در مورد بازی Mortal Kombat 11 White Beard 1 2,014 04-24-2021, 12:49 PM
آخرین ارسال: Windtalker
  تبادل نظر در رابطه با بازی Resident Evil 2 Remake White Beard 1 1,715 02-09-2019, 10:37 AM
آخرین ارسال: Marcus Holloway
  تبادل نظر در رابطه با بازی Devil May Cry 5 White Beard 0 1,430 02-08-2019, 01:22 AM
آخرین ارسال: White Beard
  بهترین بازی‌هایی که در عمرتان بازی کردید؟ (تا سال 2016) peyman_eun 31 10,182 11-16-2016, 12:02 PM
آخرین ارسال: who i am

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان