امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دل نوشته یا انتقاد| کاربرانی در لباس طرفدار با تفکراتی تعصبی
به نام خدا

[تصویر:  prvf_ra4-3463.jpg]

متعصب چگونه فردی است؟! طرفدار چطور...؟! طرفدار متعصب ...؟!
دل نوشته مان را با تعاریفی ساده و نقل قول هایی از چندین نویسنده و فیلسوف آغاز می کنیم:
نقل‌قول: چرچیل می گوید: متعصب کسی است که نمی‌تواند نظر خود را تغییر دهد یا موضوع را عوض کند.
نقل‌قول: نیل پستمن معتقد است: کلید تمام باورهای متعصبانه این است که همگی خود-تاییدگر هستند... . متعصبانه‌اند نه به خاطر اینکه لزوماً 'نادرست' باشند، بلکه چون به طریقی اظهار می‌شوند که گویی هیچ وقت نادرستی آنها نمی‌تواند نشان داده شود.
[تصویر:  whud_48391.jpg]

دو شب قبل طی یکی از خبری  که روی سایت قرار گرفت یه بحث بین طرفداران پلتفرم PC و PS4 شکل گرفت که باعث شد خبر صدر جدول پربازدیدترین‌ها رو تصاحب کنه. البته انتقال این خبر به انجمن هم بحث ها و حرفای خودش رو داشت! S0 (2)  قبل از هر چیز بگم که نمی‌خوام خبر یا خدایی نکرده خبرنگار مربوطه رو مقصر بدونم چون ایشون فقط کارشون رو انجام دادن و ازشون ممنونم. خبر هم خبره چه جنجالی چه عادی. این کاربران هستند که باعث میشن یه خبر چطور جلوه کنه.

[تصویر:  Fa.jpg]
برای همین خواستم برای رفع یک سری سوء تفاهم‌هایی که برای بعضی از دوستان طرفدار هر دو پلتفرم پیش اومده ماجرا رو از اول بررسی کنم. خدا رو شکر یه تعدادی از دوستان هم منو میشناسن و میدونن که من نه فن تعصبی PC هستم و نه فن سرسخت سونی. ولی سعی میکنم تا حد امکان قضاوت نکنم و خود متن خبر و بعدش نظرات کاربران سایت رو بدون این که نام یا آواتار شخص خاصی مشخص باشه بررسی کنم. اینم بگم این فقط یه دل نوشته س نه مقاله‌ی رسمی از طرف سایت و ...

در مورد خود خبر چندین نکته وجود دارد که باید به آن‌ها دقت کرد و سپس واکنش‌های کاربران را بررسی کرد (چه کتابی شد [تصویر:  s0%20%282%29.gif] ):
همونطور که آقای فایقی عزیز اشاره کردن:
نقل قول: نوشته است:البته این نکته لازم به ذکر است که منبع آمار و ارقام نویسنده گزارش، هنوز مشخص نشده است و صرفا با تکیه بر اعتبار نام فایننشال تایمز، این خبر را پوشش داده‌ایم.
این بخش فکر نکنم نیاز به توضیح داشته باشه. منبع خبر مشخص نیست و ممکنه همه‌ش برداشت یه نفر از اتفاق‌های اطرافش باشه.

بخش بعدی:
نقل قول: نوشته است:تنها ۲ سال پیش بود که وب‌سایت آلمانی «بیت‌کام» با ارائه گزارشی رسمی؛ اعلام کرد که ۷۶ درصد از جامعه بازی‌بازان آلمانی، رایانه‌های شخصی را به عنوان پلتفرم اصلی خود برای پرادختن به بازی‌های ویدیویی برگزیده‌اند.
این بخش به اواخر خبر متعلق داره. دقت کنید که این گزارش رسمی هستش. نه مثل قبلی.
حالا با توجه به گزارش بالا این گزارش رو بخونید:
نقل قول: نوشته است:با استناد به گزارش جدید نشریه معتبر «فاینَنشال تایمز» جمع کثیری از دارندگان رایانه‌های شخصی آلمانی، پلتفرم اصلی خود را بدرود گفته‌اند و در حال پیوستن به کاربران پلی‌استیشن۴ هستند و این کنسول را به عنوان وسیله اصلی بازی کردن خود انتخاب کرده‌اند و این تعداد نیز هر روز بیش‌تر می‌شود.
بر خلاف آمار قبلی، توی این گزارش هیچ عددی ذکر نشده. یعنی این جمع کثیر می‌تونه 10 درصد باشه میتونه 75 درصد باشه.
این بخش‌هایی بود که به نظر من لازمه بدونید حتی اگه بقیه ی متن رو نخوندید.

حالا واکنش کاربران:

جرقه‌ی تمام ماجرا رو میشه گفت با این نظر به راه افتاد. هر چند ایشون هیچ تقصیری ندارن و آخرش هم چون خودشون میدونستن ممکنه بحث راه بیوفته جمع و جورش کردن:
[تصویر:  1.JPG]
داداش من تو که میدونی نظرت بحث راه میندازی چرا اولش این حرف رو زدی که آخرش مجبور شی جمعش کنی؟

همونطور که گفتم ایشون هی تقصیری ندارن و نظرشون رو در مورد پلتفرم مورد علاقه شون گفتن. حتی آخرش اشاره کردن فن هر سه پلتفرم هستن. ولی ای کاش اون حرف اول رو نمیزدن که شاید واکنش اینچنینی از یه طرفدار پلتفرم دیگه نباشیم:
[تصویر:  2.JPG]
واکنش ایشون هم صحیح نبود مخصوصا خط اول. باشه برادر من PC رو ول نکن ولی به بزرگی سونی چیکار داری؟

مسلما چیزی که دوستمون بالاتر گفتن صدای فنای سونی رو در میاره. ولی چرا اینجوری دفاع میکنی از پلتفرمت داداش من؟
[تصویر:  3.JPG]
بخش اول قبول. ولی آیا واقعا PC نمیتونه سرگرم کننده باشه؟

و بازم پاسخ از سوی مقابل:
[تصویر:  4.JPG]
اصلا لازم نیست هر بازی رو بخرید. راه‌هایی مثل تعویض و ... هست.

این بخش هم یکی این گفت یکی اون تموم شد ولی بعد از این بود که یه سری حرفایی که نباید، زده شد و به قول معروف آتیش واقعی به راه افتاد:
[تصویر:  5.JPG]
این که ایشون چجوری با یه پلتفرم هم آنچارتد بازی می‌کنن هم کوانتوم بریک به کنار، چرا باید توی خط دوم همچین حرفی بزنن؟

ماجرا اینه که نسل هشتم هم شروع شد و کنسولا تا حالا کپی خور نشدن. یه سری دوستان نمیتونن هزینه ی بازی های اصل رو بدن به همین دلیل مخصوصا PC بازها از بازی های کرکی استفاده میکنن. ولی آیا واقعا باید اینجوری جواب داده بشه به دارندگان این پلتفرم؟ :
[تصویر:  6.JPG]
این دوستمون نسل قبل اصلا کنسول کپی خور نداشتن و الآن دارن با ویندوز کرکی از مایکروسافت حمایت میکنن و آهنگی که گوش میدن برای حمایت از خواننده شون دانلود شده و فیلمای رو پرده ی سینما رو دارن نقد میکنن... همین...

نظر بعدی منو به خنده انداخت حقیقت. نه به این خاطر که بخوام مسخره کنم. بلکه به خاطر تصورات ایشون از واژه‌ی وب سایت خبری تحلیلی بازی‌های رایانه‌ای:
[تصویر:  7.JPG]
خط چهارم... بازی عالی فقط روی کنسول هست؟ یه کنسول باز جواب بده. سخت افزار جاش این‌جا نیست؟ پس کجاس؟ ابزار بازی جاش توی سایت بازی نیست؟؟؟

من خودم فعلا فقط PC دارم. تیتر خبر هم منو متعجب کرد هم ناراحت. ولی بعدش فهمیدم که یکی از ویژگی‌های انسان، قدرت انتخابه. دوست داشتن برن سمت کنسول. خوش باشن. من برای چی باید ناراحت شم؟ ولی یه سری از دوستان PC باز ظاهرا نمیخواستن این حقیقت رو قبول کنن و این حس رو توی افراد جبهه ی مقابل ایجاد کنن که باید ثابت کنن برنده شدن. ( آخه چرا باید بگم مقابل؟ مگه ما همه گیمر نیستیم؟) :
[تصویر:  8.JPG]
خط ششم. مهاجرت یعنی: یه جا رو ول کنی بری جای دیگه. نه؟؟؟ خوب چرا اینجوری میگی شما؟

اون روزی که تصمیم گیری در مورد سیستم لایک و دیسلایک راه افتاد من خدا خدا میکردم تصویب شه تا این چنین کامنت ها حداقل آشکارا نویسنده ش رو... ولش کن. خودتون بخونید:
[تصویر:  9.JPG]
خط سوم...

این حرف بایدم اعصاب "بعضیا_76" رو خورد کنه و بگه:
[تصویر:  10.JPG]
اصلا فکر نکنید برام ساده بود اسم کنسولی که اینجوری  باهاش گیمر شدم رو بندازم سطل آشغال. ولی حرفی که زده شد خیلی سنگین بود و گوینده‌ش نیاز به جواب داشت. عذر میخوام اگه  صاحبان کنسولای مذکور ناراحت شدن.

کامنت بعدی جالب بود. هر کاری میکنم نمیتونم این فکر رو از سرم بیرون کنم که ایشون یا دلشون از PC پر بوده یا می‌خواسته دعوا راه بندازه:
[تصویر:  11.JPG]
جوابش رو هم خوب دادن نیاز نیست چیزی بگم.

کامنت بعدی جالبه. خودش میدونه فن بازی داره در میاره...
[تصویر:  12.JPG]
آره میشه... چرا نشه؟ ولی ظاهرا بعضیا باید حرفاشون رو بزنن.

و مجددا اندکی پایین تر:
[تصویر:  15.JPG]
اون بخش‌های خاص رو اول مطلب برای این و کامنتای مشابه اوردم. کجای این گزارش غیر رسمی خبر از پیروزی سونی یا بیشتر شدن تعداد PS4 دارا شده که شما میای با این لحن تمسخر آمیز تسلیت می‌گی؟؟؟

به همین تعداد بسنده می‌کنم چون بعد از این بحثا کم و بیش به همین چند کامنت شباهت داشتن.

حالا چی شده مگه؟ یه بحثی شد تموم شد رفت دیگه...
بله. یه بحثی شد ولی تموم نشد بره. من شک دارم کسی ماجرای بحث های اول نسل یا جنجالی که سر Watch Dogs به راه افتاد رو از یاد برده باشه. ماجرای واچ داگز یهو شروع نشد. از یه عکس ساده درباره ی مقایسه ی دو تا عدد شروع شد: 720vs1080 ولی دامنه ش به قدری گسترده شد که هنوزم که هنوز باعث بحث میشه. یه مدت این بحث تعطیل شده بود و همه فهمیده بودن که مهم خود بازیه. اینا یه مشت عدده... اگه بازی ضعیف باشه 4K هم اجرا شه به هیچ دردی نمی‌خوره و برعکس یه بازی شاهکار حتی اگه ظاهر 8بیت هم داشته باشه باعث سرگرم شدن ما میشه. ولی دوباره دامنه ی این بحثا منتها با اسمی دیگه داره به سایت باز میشه. میگی نه؟ نظرات یکی از فن بوی های محترم توی پست بازی انحصاری PC :

[تصویر:  16.JPG]
[تصویر:  s0%20%2843%29.gif]

گفتیم و گفتیم....
[تصویر:  zyew_ra4-3461.jpg]

بگذریم... چی شد بالأخره؟ تقصیر کی بود؟
مقصر پیدا کردن کار ما نیست. ما فقط می‌تونیم بر اساس چیزایی که دیدیم، قضاوت کنیم. قبول نکردن این حقیقت توسط PC بازا از یه سو و تمسخر و فن بازی PS4 دارا از سوی دیگه باعث این اتفاق شد.
من نظر خودم رو با یه جمله می‌گم که فک کنم می‌تونه تا حدی واکنش صاحبان پلتفرم PC رو توجیه کنه. فرض کنید یه خبر در مورد پلتفرم مورد علاقه شما و شکست خوردنش در یه زمینه رو بشنوید. انصافا ناراحت نمی‌شید؟ حالا آیا صحیح هستش که طرفداران پلتفرم به ظاهرا پیروز بیان و شما رو با انواع کلمات به تمسخر بگیرن؟ سطل زباله؟؟؟ یه قل دو قل ؟؟؟ تسلیت ؟؟؟

دوستان گل طرفدار سونی که از واکنش یه سری از PC داران ناراحت شدید. ما هیچ خصومتی با پلتفرم سونی نداریم. ما وجهه ی سونی رو توی سایت خراب نکردیم و هرگز ادعا نمی‌کنیم که پلتفرم ما بهتره. وجهه ی سونی توسط کسانی تخریب میشه که تنفر رو توی دل صاحبان دیگر پلتفرم‌ها جا میدن. تنفر سر ماجرای رزولوشن، سخت افزار قوی تر، انحصاری و ... توی دل فن های مایکروسافت و تنفر سر یک سری آمار و ارقام و مشکلات بازی‌ها توی دل فن های PC .

ما چیکار میتونیم بکنیم؟
ببینید دوست داران یک پلتفرم حرف همدیگه رو بهتر از دوست داران پلتفرم دیگه قبول می‌کنن. بارها شده که خود من توی پست های مختلف از PS4 و آنچارتد دفاع کردم و گاها توسط دوستان به شوخی به حزب باد بودن محکوم شدم [تصویر:  s0%20%2842%29.gif]  یا دیدم دوستی رو که با این که PS4 داره از بازی‌های پلتفرم دیگه تعریف کرده و حتی آواتارش رو به انحصاری کنسول دیگه تغییر داده. نمی‌گم این کار رو انجام بدید چون میشه تعیین تکلیف توی مسائل شخصی شما. ولی ازتون درخواست می‌کنم در صورتی که کامنت بحث برانگیزی از سوی طرفدار پلتفرم خودتون دیدید، سعی کنید توجیه کنید فرد خاطی رو. چون تا زمانی که شما رو طرف خودش ببینه، هم چنان تسلیت میگه و مچاله می‌کنه میندازه تو سطل آشغال! ولی وقتی ببینه شما پشتش نیستید خودش رو تنها میبینه و بعد یه مدت دیگه همچین حرف‌هایی نمیزنه.
یادمه توی یه دوره ای فن های هر پلتفرم به پلتفرم دیگه تبریک میگفتن توی پست های مربوطه. ولی همیشه یه عده ای این وسط هستن که آزار و اذیتشون رو شروع کنن.

خوب... قرار بود دو کلمه با هم صحبت کنیم شد یه خروار حرف [تصویر:  s0%20%285%29.gif]  امیدوارم همه ی ما بالاخره یه روز به این نتیجه برسیم که ما همه تو یه جبهه هستیم و زیر پرچم گیم؛ نه توی چند جبهه و زیر پرچم یه پلتفرم خاص.

رسول نوری(Rasoul_76) و امیرحاجی زاده(Station)---انجمن گیمفا- 94/9/18
[تصویر:  Wolves_ofThe_North.jpg]
پاسخ
همین کار را رو کردن که من اصن به طور ناخودآگاه از X one بیشتر خوشم  اومدS0 (43)
...CRYSiS
[تصویر:  crysis_wallpaper_by_sfv666-d6av2wf.jpg]
پاسخ
فن VS فن یعنی گیمر در برابر گیمر .... یعنی خودزنی.....اونم خود زنی تو جامعه ای که بیرون از اون تقریبا همه دشمنن باهاش حتی پدر و مادرامون. 

ممنون امیر جان. خیلی زیبا بود.  یه مقاله در همین مورد چند ماهه که نوشتم و حالت طنز تلخ داره. انشالا اگه منتشر بشه تکمیل کننده ی این دل نوشته ی زیبای شما میشه. از خوندن مطلبت لذت بردم و البته واقعا دلم به درد میاد از حرف های زشتی که به هم میزنیم اونم در حالی که یکی هستیم تنها شکل دستگاهمون فرق میکنه. هر کس از هر چی که خوشش میاد باید فقط طرفداری همون رو بکنه نه این که بقیه رو بکوبه.
خسته نباشی.
[تصویر:  iya6_thumb-1920-546659.jpg]
پاسخ
خدایی با این بحث ها ميخوان به کجا برسن؟!:/
این همه بحث کردن. کجا رو گرفتن؟!:/ بشر پیشرفت کرد؟! 
اصلا ps4 از همه برتر. واقعا چی گیرش میاد این همه بحث میکنه. 
یکی نداشته بازیی 200 تومن بده و جلوی خانواده بازی کنه، رفته pc خریده. یکی هم با توجه به علاقش میره کنسول میخره. 
دیگه بحثش نمیدونم کجاست:/
پاسخ
خدا فن های بی عقل اسلام را شفا دهد

کنسول یکسری خوبی ها : گرافیک نسبتا پایین ولی انحصاری های بهتر

pc خیلی ها:گرافیک بیشتر و  انحصاری های نسبتا خوب

برابری هست نه این حرف های گرون دوستان

[تصویر:  Screen_Shot_2016-06-12_at_5.02.41_PM.0.png]
پاسخ
چه فرقی داره ؟ مهم نیته  S0 (44) نیت چیه ؟ بازی کردن  Laie_73 
اما علاقه رو بازی طبیعیه ! بالاخره هرکی یک بازی دوست داره . 
من پراجکت دوست دارم امیر پیسی کرایسیس احسان تومب و ... 
ولی ما نباید به این افراد بگیم فن بوی تعصبی وگرنه همه گیمر ها تعصبین . که دیدم چند نفر این کار رو میکنن و به سلیقه دیگران احترام نمیذارن ! 
همتون با بازی هاتون خوش باشین و 100 سال زنده باشین  S0 (8)
پاسخ
من هنوز موندم که فن بازی چه خوبی داره که انقد فن بازی در میارن یه عده و میگن فقط پلتفرم من خوبه ! و بعد میشینن 10 ساعت بحث میکنن و اخرشم هیچ  S0 (43)
یکی که میگه ما انچارتد بازی میکنیم و پی سی بازا هم یه قل دو قل  S0 (43) 
یکی میاد میگه انحصاری های کنسول همش ریمسترن  S0 (43) S0 (18) 
یه سری بنده ی خدا هم میان هی میگن پی سی کبیر :| سونی مقدس :|| 
کلا همیشه میگن یکی فن بازی دراورد کلا  جوابشو  ندین یه بحث طولانی بی فایده راه میفته ولی متاسفانه ده بیست نفر میریزن سسر هم و همش چرت و پرت به هم میگن ! Blink
[تصویر:  AZTdz.jpg]
پاسخ
سلام .
تشکر میکنم از امیر و رسول که این کار پر محتوا رو منتشر کردن  S0 (62)
به نظر من این بحث ی جورایی امکان نداره که تمومی داشته باشه !! خیلی وقتا ( چند ماه پیش ) که به سایت سر میزدم میدیدم سر موضوعات اینطوری خیلی از دوستان بحث میکردند ! حالا از کجا شروع میشه؟ همه چی خوب و آرومه ... و فقط یک جرقه میخواد تا همه چی منفجر شه !
بیشتر دعوا ها و بحث ها از تعداد خیلی خیلی کمی از افراد شروع میشه که کم کم بالا میگیره !
مطمئنا باشید همه ی بحث هایی که انجام میشه طرف میدونه داره اشتباه میگه اما نمیخواد فقط کم بیاره  S0 (2)
پلتفرم PC یک چیزی هست که همه توی خونه هاشون هست حالا چه قوی چه ضعیف ! بیشترین گرافیک رو بین هر پلتفرم دیگه ای داره ... 
در کل حرفم اینه که هر پلتفرم خوبی ها و بدی هایی داره . به نظر من علاوه بر یک PC نسبتا قدرتمند یک کنسول هم نیازه این روزا !
دلیلی برای بحث و تعصب داشتن هم نیست ... چون رو هر دو پلتفرم قراره بازی کنیم .
من از تمام دوستان میخوام اگه میبینید کاربری داره بحث شروع میکنه سریعا گزارش بدید تا سرایت پیدا نکنه به بقیه !
ممنون  S0 (29)
پاسخ
اول از امیرخان و آقا رسول تشکر میکنم بابت وقتی که واسه این موضوع گذاشتن.  S0 (62)
دوم اینکه باید بگم همه اینایی که اشاره شد نشون میده صنعت بازی داره خیلی بزرگ تر از اون چیزی میشه که ما ازش انتظار داریم.
یه زمانی مردم و جوونا در مورد تیمای فوتبال و استقلال و پرسپولیس با هم کل کل میکردن (البته الان هم میکنن) و حالا هم این بحثا نشون میده که صنعت بازی به قدری بزرگ شده که میتونه برای خودش طرفدار داشته باشه و باعث دشمنی یا دوستی یه عده بشه و به نظرم هیچ موقع اینطور چیزا متوقف نمیشه همونطوری که هیچوقت طرفداری بارسا و رئال کوتاه نمیان.
در اینکه نباید توهینی صورت بگیره شکی نیست ولی به نظرم نباید اینجور موضوعات سخت گرفته بشه. اینا همش نشان دهنده پیشرفت این صنعته و خب هر پیشرفتی در کنار ویژگیهای خوب ویژگیهای بد هم داره که اجتناب ناپذیره.
به نظرم وجود اینطور بحث ها هم خوبه و هم بد ولی بودنش بهتر از نبودنشه. (البته بحثهایی دور از توهین های شخصی)
پاسخ
به جا این کارا برید تریلر جدید آنچارتد 4 رو دانلود کنید S0 (36)

بحث خوبه به شرط اینکه به کسی توهین نشه
والسلام نامه تمام S0 (24)
[تصویر:  suyo52cp027q7vufdtlu.jpg]

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان