امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سفر بی پایان | نقد و بررسی بازی THE WALKING DEAD S2 E4
نقد و بررسی بازی THE WALKING DEAD S2 E4
سفر بی پایان

[تصویر:  vtdjw1ve1m3bdoki7tir.jpg]

سازنده: Tellatale Game
ناشر: Tellatale Game
پلتفرم: PC-PS3-PS4-Xbox 360-Xbox One- MAC- Ios 

زامبی ها موجوداتی کم عقل و آهسته هستند ولی آن ها پتانسیل زیادی دارند تا باعث خلق عناوین بزرگ و شاهکاری شوند. استدیوی Tellatale Game که با استعداد فراوان خود در داستان سرایی و با استفاده از زامبی ها بازی شهاکاری به نام THE WALKING DEAD  را خلق کند، پس از موفقیت های بزرگ فصل اول این بازی ، فصل دوم آن نیز ساخته شد حال پس از گذشت چند ماه فصل دوم این بازی نیز به پایان خود نزدیک شده است و چندی پیش قسمت چهارم فصل دوم آن منتشر شد با من در نقد و بررسی قسمت چهارم از فصل دوم بازی مردگان متحرک همراه باشید تا ببینید معنی واقعی کلمه شاهکار چیست.
(بخش داستانی این نقد دارای اسپویلر های زیادی میباشد ترجیحا اگر این بازی را بازی نکردید بخش داستانی مخصوصا بخش مروری بر قسمت های قبل این نقد را نخوانید)
[تصویر:  ec1n5byw3i0vebxt6wdo.jpg]
مروری بر قسمت های قبل:
داستان این فصل از جایی شروع شد که کلمنتاین، امید و کریستینا بعد از اتفاقات فصل اول به سفر خود ادامه دادند و نکته جالب اینجاست که امید و کرستینا در ده دقیقه اول این فصل کشته شدند! بعد از مرگ امید و کریستینا، کلمنتاین به سفر خود ادامه میدهد و با گروه جدیدی ملاقات میکند و با آن ها همراه میشود( که اعضای آن عبارت اند از دکتر-سارا-لوک-آلوین-ربکا و...)، در آینده گروه به علت اینکه خانه فعلی خود امن نیست و برای فرار از دست کارور(بدمن فصل دوم) آنجا را ترک میکنند و شروع به سفر کردن برای یافتن یک مکان جدید برای زندگی کردن میکنند و در این راه افرادی را از دست میدهید. پس از مدتی شما به یک خانه ی جدید میرسید که یک دوست قدیمی و صمیمی در آن زندگی میکند، kenny بله او زنده است و دارد نفس میکشد اما این خوشی و خوشحالی طولانی نیست کارور به خانه شما حمله میکند و تمام افراد آنجا را گروگان میگیرد و یکی از دوستان کنی و آلوین را به قتل میرساند همچنین تعدادی از انگشتان دست دکتر را نیز میشکند و در اینجا وی همه شما را زندانی میکند و شما را به شهر/زندان خود میبرد. در آنجا شما شما با چند کارکتر دیگر ملاقات میکنید که نکته دیگر این است که تمامی کارکتر های dlc 400 روز نیز در آن مکان حضور دارند که به غیر از بانی هیچ کدام آنها به شما کمکی نمکنند همچنین دو کارکتر دیگر با نام های جین و مارک شما با کمک انها از زندان جهنمی کارور فرار میکنید و در آخر کنی، کارور را با خشونت و حقارت تمام میکشد اما در ادامه بازی باز هم کارکتر های دیگری نیز میمیرند از جمله دکتر و همسر کنی. این هم از داستان سه قسمت قبلی به طور خلاصه.( دلیل اینکه در این بخش خیلی اسمی از کارکتر های بازی نبردم این بود که در بعضی از مواقع بعضی از کارکتر ها به خاطر انتخاب های شما دیرتر یا زودتر میمیرند بنابراین من خیلی اسمی از کارکتر ها نبردم تا باعث گیج شدن خواننده نشوم)
[تصویر:  txkfy4fr4s79rs61mtox.jpg]
داستان:
اما رسیدیم به داستان این قسمت، داستان دقیقا از دنباله قسمت قبلی شروع میشود سارا کنترل خود را به خاطر مرگ پدرش از دست میدهد و به داخل جنگل میدود از آن طرف لوک هم برای کمک به سارا به دنبال وی میرود و کنی نیز به خاطر مرگ همسرش به هم میریزد اما با وجود همه این مشکلات گروه از آن منطقه فرار میکنند و با سه مشکل بسیار بزرگ تر مواجه میشوند: 1- سرمای هوا 2- بچه ی در حال به دنیا آمدن ربکا 3- نداشتن غذا و آب، پس گروه شروع به گشتن برای پیدا کردن یک سرپناه میکند و... البته این نکته را هم بگم ، و اون هم اینکه خودتون رو برای بدترین پایان ممکن آماده کنید.
[تصویر:  1y4laxf8bvc0sl9re7cz.jpg]
گیم پلی:
گیم پلی این بازی به مانند تمامی نسخه های قبلی به چهار بخش دکمه زنی، صحبت کردن با دیگران، تصمیم گیری و گشت و گذار در محیط تقسیم میشود. در بخش دکمه زنی به مانند تمامی دکمه زنی های دیگر یک دکمه روی صفحه ظاهر میشود و شما باید آن دکمه را بر روی کیبورد خود فشار دهید و به نظر من تنها اشکال این بخش ساده بودن بیش از حد دکمه زنی هاست، در بخش بعدی که صحبت کردن با دیگران است در واقع بر روی صفحه چهار دیالوگ ظاهر میشود که شما باید یکی از آنها را انتخاب کنید به نظر من این بخش دو مشکل دارد یکی اینکه شما هر دیالوگی را انتخاب کنید جواب طرف مقابل عوض نمیشود و دیگری این است که گاهی شما باید در یم دعوا سمت یک نفر را بگیرید که هر چند هیچ تفاوتی در نتیجه ایجاد نمیشود اما در آخر یک نفر از شما دلخور میشود. در بخش بعدی که بخش تصمیم گیری هست شما باید در بعضی موارد بین دو چیز همانند کمک کردن یا نکردن به یک فرد یا نجات یک نفر از بین دو نفر یکی را انتخاب کنید که هر انتخابی هم بکنید در آینده هیچ تغییری زیادی به وجود نمی آید و هر کسی که قرار است بمیرد در آخر میمیرد و اصلا مهم نیست شما چقدر تلاش کنید. اما بخش آخر گیم پلی گشت و گذار در محیط می باشد که در این بخش شما باید به دنبال یک وسیله خاص یا یک راه برای ادامه دادن به مسیر یا حتی دنبال یک فردی بگردید که این بخش خیلی چالش خاصی برای شما ایجاد نمیکند ولی اگر شما بازی SAM AND MAX که مال همین شرکت است را بازی کرده باشید آن وقت معنی واقعی معما را می فهمید.

گرافیک و صداگذاری:
دلیل اینکه من این دو بخش را با هم یکی کردم این است که برای هیچ کدام توضیح زیادی برای گفتن وجود ندارند بنابراین من این کار را کردم.
این نسخه هم به مانند تمامی بازی های این سری از گرافیک سل شید یا به قول ما ایرانی ها از گرافیک کارتونی بهره میبرد اما به طور کلی گرافیک بازی در سبک خود بسیار هنرمندانه کار شده است و جای هیچ گونه ایرادی را باقی نذاشته است و افکت های مختلف مثل باران و برف و آتش نیز به زیبایی ساخته شده اند همین طور بافت ها هم زیبا و پر جذئیات هستند. اما نکته جالب اینجاست که این مدل گرافیک در ایران طرفداران کمی دارد و خیلی از مردم اینچنین بازی هایی را فقط به خاطر گرافیکشان کنار میگذارند و میگوند چون گرافیکش چرته پس بازیشم چرته !!!
در بخش موسیقی و صدا گذاری نیز بازی بی نقص کار شده است و صداگذاری کارکتر ها عالی است و کلا همین!

نتیجه گیری:
در چند کلمه ساده میگم این بازی یک شاهکار است پس به هیچ وجه آن را از دست ندهید

نمره دهی:
داستان: 10
گیم پلی: 9
گرافیک: 10
موسیقی و صداگذاری: 10
نمره کلی: 9.75
نکات مثبت +: داستان قوی- گرافیک زیبا و کلا همه چیز بازی.
نکات منفی-: کم تاثیر بودن انتخابات شما- کوتاه بودن بازی

( از دوستانی که این نقد را خوانده اند خواهش مندم که نمره خودشون به بازی را در نظرات بنویسند و من این نمرات را به اخر تاپیک اضافه میکنم)

پاسخ
اعتبار تعلق گرفته به این مقاله 55. نکات به صورت پیام خصوصی به شما ارسال شد.
پاسخ
1- نقد خوبی بود .[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
2- می شد یکم بیشتر نوشت مثلا بخش داستان رو بیشتر کش داد.
3- اون مروری بر قسمت های قبل خوب بود[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
4- خسته نباشید به امید موفقیتت [img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
نکات مثبت و منفی رو ذکر کن!!!

پاسخ
نقد خوبی بود[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

فقط به نظر من می شد بیشتر رو بخش مقدمه و داستان مانور داد

نکات مثبت و منفی رو هم نگفتی

موفق باشید[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  5b7th9dl7afci0p5zblo.jpg]
پاسخ
(08-05-2014, 12:39 PM)Mohammad saed نوشته است: 1- نقد خوبی بود .[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
2- می شد یکم بیشتر نوشت مثلا بخش داستان رو بیشتر کش داد.
3- اون مروری بر قسمت های قبل خوب بود[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
4- خسته نباشید به امید موفقیتت [img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
نکات مثبت و منفی رو ذکر کن!!!

(08-05-2014, 12:45 PM)Rocksteady نوشته است: نقد خوبی بود[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

فقط به نظر من می شد بیشتر رو بخش مقدمه و داستان مانور داد

نکات مثبت و منفی رو هم نگفتی

موفق باشید[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

خیلی ممنون
نکات منفی و مثبت رو فراموش کرده بودم اضافه شدند
بعد داستانو بیشتر کشش ندادم نمیخواستم دیگه زیادی اسپویلر بشه
پاسخ
نقدت که خوب بود. 

ولی من نمیدونم چرا با این قسمت زیاد حال نکردم. حوصله بر بود. 
فقط تیکه آخرش خوب به پایان رسید.
[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

10/8

پاسخ
(08-05-2014, 04:32 PM)Hunter03 نوشته است: نقدت که خوب بود. 

ولی من نمیدونم چرا با این قسمت زیاد حال نکردم. حوصله بر بود. 
فقط تیکه آخرش خوب به پایان رسید.
[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

10/8

من هم با نظر شما موافق هستم ، متاسفانه تو این فصل یکم داستان زیادی به سمت تخیلی شدن رفته ، تو فصل اول ما با لی بازی می کردیم و تصمیم هایی که می گرفتیم تصمیم یک آدم بالغ بود  ولی تو این فصل ما داریم به جای یک بچه تصمیم می گیریم با اینکه خودمون بالغ هستیم و
این تضاد ایجاد می کنه ، بدلیل اینکه یک بچه نمی تونه تصمیم های مهم رو بگیره هرچقدر هم تو دنیای بازی زندگی کرده باشه .

7/10

If life gives you errors, burn life's house down with the errors

کیس های ماد شده  (تاپیکی برای حرفه ای ها)
پاسخ
خسته نباشی.
نقدت اصلا در حد تگت نبود.
مقدمه خوبی نوشتی ولی من نمیفهمم بخش مروری بر... برای چی بود؟ وجودش چه دلیلی داشت؟
نقد رو منی که تا حالا بازی نکردم و میخوام بدونم که ارزش داره یا نه میخونم. بعد نشستی اسپویل نامه نوشتی؟
اصلا اهمیتی نداره که کم اسپویل کنی یا نه، بگی اسپویل میکنی یا نه، اصلا نباید اسپویل کنی.
بخش داستان که هیچی؛ اصلا نقد نکردی. باید نقد کنی نه تعریف. باید بگی داستان خوب بود یا نه، شخضیت پردازیش چطور بود، روایتش چه طور بود، کسل کننده بود؟ و...
گیم پلی بهتر شد ولی گرافیک و صداگذاری چرا یکی بود؟
شما منتقدی و باید گرافیک و صداگذاری رو بررسی کنی نه اینکه بگی: هیچی نداره پس خدافظ.
نقل‌قول:
 اگر شما بازی SAM AND MAX که مال همین شرکت است...
مال همین شرکت؟[img]images/smi/s0 (5).gif[/img][img]images/smi/s0 (34).gif[/img]
این دیگه چیه؟ این یه تیکه، مقاله میبره تو جاده خاکی و کسی هم نمیتونه درش بیاره.
باید بنویسی مثلا ساخت همین شرکت است یا توسط این شرکت ساخته شده و...
راستی اصلا telltale مگه شرکته؟ مگه استودیو نیست؟ (حالا بیخیالش زیاد مهم نیس)
نقل‌قول:
... و میگوند چون گرافیکش چرته پس بازیشم چرته 
اولا گرافیک کارتونی درست نیس و گرافیک هنری درست تره.
دوما باز این تیکه در تلاشه تا مقاله رو به جاده خاکی هدایت کنه.
کلا به قول مٍستر خردمندی مثل علف هرز میمونن. نباید از این تیکه های کوچه بازاری و عامیانه استفاده کنی.
در کل نقدت خیلی ضعیف بود و من موندم با اون ایراداتی که به طور غیر مستقیم از بازی گرفتی، بهش میگی شاهکار.
تو گیم پلی ایرادات مختلف بازی رو توضیح دادی ولی بهش 9 دادی.
از بقیه بخش ها هم جز گرافیک چیزی نفهمیدم چون توضیح خاصی ندادی.
اینکه به بازی نمره 9 به بالا بدی، از اول مقدمه تابلو بود که اصلا خوب نیست. نباید سرسری نمره کامل بدی. من یکی نفهمیدم که چیه این بازی شاهکاره. نقد تو باید بهم بفهمونه.
OMG
خیلی وقت بود که از این نظرای طوماری ننوشته بودم.
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ
(08-06-2014, 10:33 PM)'PWLG' نوشته است: خسته نباشی.
نقدت اصلا در حد تگت نبود.
مقدمه خوبی نوشتی ولی من نمیفهمم بخش مروری بر... برای چی بود؟ وجودش چه دلیلی داشت؟
نقد رو منی که تا حالا بازی نکردم و میخوام بدونم که ارزش داره یا نه میخونم. بعد نشستی اسپویل نامه نوشتی؟
اصلا اهمیتی نداره که کم اسپویل کنی یا نه، بگی اسپویل میکنی یا نه، اصلا نباید اسپویل کنی.
بخش داستان که هیچی؛ اصلا نقد نکردی. باید نقد کنی نه تعریف. باید بگی داستان خوب بود یا نه، شخضیت پردازیش چطور بود، روایتش چه طور بود، کسل کننده بود؟ و...
گیم پلی بهتر شد ولی گرافیک و صداگذاری چرا یکی بود؟
شما منتقدی و باید گرافیک و صداگذاری رو بررسی کنی نه اینکه بگی: هیچی نداره پس خدافظ.
نقل‌قول:
 اگر شما بازی SAM AND MAX که مال همین شرکت است...
مال همین شرکت؟[img]images/smi/s0 (5).gif[/img][img]images/smi/s0 (34).gif[/img]
این دیگه چیه؟ این یه تیکه، مقاله میبره تو جاده خاکی و کسی هم نمیتونه درش بیاره.
باید بنویسی مثلا ساخت همین شرکت است یا توسط این شرکت ساخته شده و...
راستی اصلا telltale مگه شرکته؟ مگه استودیو نیست؟ (حالا بیخیالش زیاد مهم نیس)
نقل‌قول:
... و میگوند چون گرافیکش چرته پس بازیشم چرته 
اولا گرافیک کارتونی درست نیس و گرافیک هنری درست تره.
دوما باز این تیکه در تلاشه تا مقاله رو به جاده خاکی هدایت کنه.
کلا به قول مٍستر خردمندی مثل علف هرز میمونن. نباید از این تیکه های کوچه بازاری و عامیانه استفاده کنی.
در کل نقدت خیلی ضعیف بود و من موندم با اون ایراداتی که به طور غیر مستقیم از بازی گرفتی، بهش میگی شاهکار.
تو گیم پلی ایرادات مختلف بازی رو توضیح دادی ولی بهش 9 دادی.
از بقیه بخش ها هم جز گرافیک چیزی نفهمیدم چون توضیح خاصی ندادی.
اینکه به بازی نمره 9 به بالا بدی، از اول مقدمه تابلو بود که اصلا خوب نیست. نباید سرسری نمره کامل بدی. من یکی نفهمیدم که چیه این بازی شاهکاره. نقد تو باید بهم بفهمونه.
OMG
خیلی وقت بود که از این نظرای طوماری ننوشته بودم.

با تمام نکات موافقم

فقط می حواستم بگم که این سبک بازی ها طوری هستند که بخش داستانیشون باید اسپویل بشه وگرنه چیزی برا گفتن باقی نمی مونه
البته این حرفم رو از رو نقد هایی که از این بازی رو گیمفا بود گفتم[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

[تصویر:  5b7th9dl7afci0p5zblo.jpg]
پاسخ
نقل‌قول:
با تمام نکات موافقم
[align=right][align=right]فقط می حواستم بگم که این سبک بازی ها طوری هستند که بخش داستانیشون باید اسپویل بشه وگرنه چیزی برا گفتن باقی نمی مونه
[align=right]البته این حرفم رو از رو نقد هایی که از این بازی رو گیمفا بود گفتم
[تصویر:  s0%20(25).gif]
پس نقدهای سایتای دیگه رو هم بخون.
البته من خودم هم نخوندما! منظورم اینه که ملاکت فقط گیمفا نباشه.
نکاتی که گفتم ربطی به سبک بازی نداره. دلیلی بر اسپویل داستانی هم وجود نداره. شاید نویسنده های گیمفا هم اشتباه کردن.
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,779 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 952 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 975 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,881 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,119 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان