امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مخفی کاری لذت بخش | دلایل محبوبیت سری Assassins Creed
(06-04-2015, 06:05 PM)mahan-shadow نوشته است: دمت گرم دست به قلمت خوبه

به جای اینگونه پیام ها از دکمه تشکر استفاده کنید زیرا این پیام ها اسپم محسوب میشود 
.Oh, then that's the rule you'll have to break to know the truth
پاسخ
(06-05-2015, 01:19 PM)Erfan-Wh نوشته است: مقاله از نظر نگارشی خوب بود (غلط های املایی تقریبا در کل بندها دیده میشه)
اما از نظر محتوا و مفهوم، شما چهار عامل اصلی هر بازی رو در این سری بررسی کردی و در هر بخش نقاط قوت و ضعفی داشت، اما عقیده خودم این هست که این چیزها AC رو محبوب نکرد، بلکه تفاوت و تنوع و واقع گرایانه بودن محیط و به تصویر کشیدن خوب تاریخ های مختلف باعث بزرگیش شد و همه دوست دارند غرق در یک بازی تاریخی واقع گرایانه بشند که البته شخصیت های واقعی داره و بدون توجه به فاکتور داستان ساختگی، محیط رو دقیقا همونطوری که بوده به تصویر میکشه (این از محیط. در ارتباط با تنوع و تفاوت هم همین مورد درسته) که میتونستید در مقاله استفاده کنید
این چیزی بود که خودم مینوشتم و به هرحال این نظر و دید شمائه، خسته نباشید
با اجازه از اقای استادی دوست گرامی راحتتر اگر اجازه بدید من بگم خیلی کلی نوشیتید یعنی گیم پلی خوب و توضیحات در مورد اون یا داستان گیرا و توضیحات باز اون و قسمت های دیگتون حالت کلی داشت به نظر من منظرو آقای استادی بررسی ریز تر موضوع بود مثلا برای بخش داستان عنوان راحت می تونست باشه
داستان تاریخی مربوط به وقایع واقعی و اشخاص واقعی 
حالا نه دقیق این چرت و پرت که می بینید  :D اما تخصصی به نظرم بهتر بود جملات که در بخش ها به کار بردید خیلی وسیع در حدی که کافی از هر بخش شما 2 3 جمله تغییر کنه تا عنوان مقالتون بشه برای بازی دیگه هم نوشت تو بخش گرافیک می تونیست از عنوان مکان های تاریخی و واقعی و طراحی زیبا دوره ای مختلف استفاده کنید منظور کلی من اینه که مقاله خوب بود عالی بود حرف نداشت اما هدف کلی و عنوان اصلی مقالهت ون یک نکته خاص یه بازی خاص بود که باید بیشتر تو متن دیده می شد که شما تو این نکته کمی تنبلی کردید( واژه مودب تر نبود دیگه به بزرگی خودت ببخش)

4 خط نقد مقاله نوشتم توش 6 تا غلط بعد تگم هم نویسنده حرفه ای هست برام خودم خودم متاسفم یعنی  Wall
[تصویر:  238bc43956c72bf464ad6f90c9ccaa6c.jpg]

پاسخ
به شخصه سری بازی های Assassins Creed رو همیشه جزو یکی از بهترین بازی های خودم محسوب میکنم اما همه ی سری هاش قابل قبول من نبود و فقط سری اول و داستان های سری ادزیو من رو به این بازی خیلی علاقه مند کرد،از نظر من برای حل این مشکلات سازندگان میتونن این بازی رو از یک نواختی و عرضه ی سالانه در بیارند تا هم فرصتی برای خود سازندگان بشه و هم طرفداران این بازی هر سال با بازی های تکراری و پر از باگ روبه رو نشن.

ممنون بابت مقاله.
پاسخ
اگه بدون در نظر گرفتن عرضه سالانه و هایپ های فراوان و... به سری نگاه کنیم ارزش فرنچایز اساسین رو بیشتر از خیلی از فرنچایزهای موجود مثل فاینال فانتزی و هیلو و... میدونم 
یه مجموعه بینظیر با داستانی فوق العاده و پیچ در پیچ که هر قسمت رو به قسمت های قبلی یا بعدی ربط میده.
درسته که اون جایگاهی رو که لیاقتش رو داره نمیتونه به دست بیاره ولی هنوز برای من یکی از بهترین فرنچایزهای تاریخه
پاسخ
بالاخره تایمی پیدا کردم تا بتونم مقاله ات رو بخونم. برای اولین مقاله خوبه ولی جای کار خیلی داره. نکاتی در مقاله ات به چشم میخوره که در زیر بهش اشاره می کنم :

- اول اینکه گفتی این بازی تحولی در سبک Open World به وجود آورد در حالی که اصلا سبک اصلی این بازی جهان آزاد نیست. اساسین کرید یه اکشن ادونچر هست تا یه بازی جهان آزاد پس بهتره از این کلمه کمتر واسه این بازی استفاده کنی

- یه نکته ی دیگه این هست که کلمه ی بازیباز تو زبان فارسی وجود نداره و کاربردش غلطه. میدونم که منظور شما از بازیباز، ترجمه ی کلمه ی گیمر هست ولی بهتره به جای بازیباز از کلمه مخاطب استفاده بشه.

- تو جمله ی زیر کلمه ی ((دست)) رو جا انداختی :

نقل‌قول: درست است که این نسخه پس از انتشار محبوبیت خود را تقریبا به طور کامل از دست داد

-یه مشکل دیگه ای که تو نوشته ات دیدم اینکه بیشتر جا ها حرف اضافه مثل ((را)) رو به کلمه ی قبل چسبوندی که غلطه. ((را)) یک نشانه ی نگارشی نیست که به کلمه ی قبل بچسبه. مثلا تو جمله ی زیر این نکته دیده میشه :

نقل‌قول: به شماهم پیشنهاد می کنیم مبارزه با تمپلار هارا آن هم با سه تا از بهترین دوستانتان از دست ندهید.

در کل راضیم ولی می تونستی به جنبه های دیگه هم بپردازی به عنوان مثال به شخصه من معتقدم که بستر تاریخی که اساسین توش روایت میشه در جذب مخاطب خیلی از صداگذاریش موثر تره که تو صداگذاری رو به عنوان عامل موفقیت ذکرک ردی ولی داستان و بیشتر تاریخیشو نه.
[تصویر:  sgxkn2e1hxo6xwa6yjbm.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  خنجری که بوی خون میدهد (نقد بازی Assassin's Creed III) NS game 18 6,763 04-11-2020, 02:22 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  بازبینی بازی Assassin's Creed: Syndicate​ بر روی MSI GE72VR Apache Pro Gabit0 3 2,305 04-18-2017, 04:48 PM
آخرین ارسال: The Grand Tour
  نکات مخفی جدید از تریلر جدید death starnding ALIREZA A.T.A 0 1,635 12-08-2016, 04:57 PM
آخرین ارسال: ALIREZA A.T.A
  من یک دزد دریایی بی احساس نیستم!|نقد و بررسی Assassin's Creed IV:Black Flag Hidden Shadow 5 4,002 12-02-2016, 02:23 PM
آخرین ارسال: Farhad01
  لذت ناب Assassin’s Creed با المانهای نقش آفرینی| بررسی Assassin’s Creed IV Black Flag saeed aghababaee 9 3,479 10-01-2016, 10:15 PM
آخرین ارسال: Marcus Holloway

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان