امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مضرات بازی های ویدیویی
                                                                               به نام خدا

با سلام به دوستان گرامی بچه های زحمت کش گیمفا و مهمانان عزیز سایت.

دنیای بازی های ویدیوی سال هاست که میان مردم دارای محبوبیت خاصی است  و در طی این سال ها با کمک پیشرفت تکنولوژی این صنعت هم بسیار گسترده تر شده و  طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است و تبدیل شده از به یک سرگرمی اعتیاد آور.

این صنعت گسترده دارای خوبی ها و بدی هایی نیز هست که امروز می پردازیم به ضررات این عرصه.

خب بسم الله....
[تصویر:  oyfc9k9tmrkm7v9rbhbf.png]

حالا می پردازیم به ضررات بازی های ویدیویی و یه توضیح کوچیکی درباره ی اون ها.(جلوی ضرر رو از هر جا بگیری منفعته)

در آغاز این ضرر ها رو به دو دسته تقسیم می کنم:

* آسیب های جسمانی

* آسیب های روانی

به ترتیب به بررسی این موارد می پردازیم:

* آسیب های جسمانی: چشمان افراد در هنگام بازی کردن بسیار تحت فشار است و دچار عوارض می گردد.مشاهدات نشان داده است که نوجوانان و جوانان انقدر غرق در بازی می شوند که توجه نمی کنند که چه عوارضی ممکن است برای بینایی آنان پیش بیاید.

[تصویر:  ptgqvv3q9x6ofpyel2mx.jpg]

* به این دلیل که فرد تا ساعت ها به طور ثابت می نشیند ستون فقرات و استخوان بندی او دچار مشکل می شود.همچنین احساس سوزش و سفت شدن گردن . کتف ها و مچ دست از عوارض دیگر کار نسبتا طولانی و ثابت با کامپیوتر است.

* پوست فرد مداوم در معرض اشعه های است که از سوی کامپیوتر منتشر می شود.

* در ایجاد سرگیجه و تهوع مخصوصا در افرادی که بیماری صرع دارند تاثیر گذار است.

این ها عوارض جسمانی بودند و حال می پردازیم به :

* آسیب های روانی:

* تقویت حس پرخاشگری:به دلیل اینکه بسیاری از بازی ها محوریت اکشن و جنگ های بسار زیاد را به پیش گرفتند ممکن است که در کودکان باعث ایجاد پرخاشگری شود.

[تصویر:  cou906rff0rb25wgengx.jpeg]

* انزوا طلبی: کودکانی که زیاد به بازی های ویدیویی می پردازند درونگرا می شوند.و ممکن است در آینده با ارتباط اجتمایی دچار مشکل شود باعث می شود که فرد از اتفاقات دیگر جدا بماند و همه چیز را فراموش کند.

* تاثیر منفی در روابط خانوادگی: در این دوره و زمانه که افراد خانواده دارای کار و مشغله ی فراوان شده اند و کمتر می توانند با کودکان خود ارتباط برقرار کنند در همین راستا بازی های ویدیویی به عنوان یک منشاء سرگرمی همان کوچک ارتباط با خانواده را هم از بین می برد.

* افت تحصیلی: به دلیل اینکه این بازی ها بسیار اعتیاد آور هستند ممکن است که کودکان به مدت زیادی به این بازی ها بپردازند و از دیگر عوامل به صورت کامل غافل شوند.

امیدوارم از این مقاله هم لذت کافی برده باشید.
منتظر نظرات و انتقادات شما هستم.
به امید دیدار.

پایان.

مزایای بازی های ویدیویی
خسته نباشید میگم به نویسنده برای فعالیت خوبش در انجمن
در مورد این پست هم باید بگم با "افت تحصیلی" کاملا موافقم البته به خود فرد هم بستگی داره...S0 (25)
در مورد موارد دیگه هم آیا شما از روی منبعی این حرف ها رو زدید یا استدلال خودتون بوده؟
[تصویر:  irosbr2pxrvt.jpg]
(02-14-2015, 12:49 AM)Erfan-Wh نوشته است: خسته نباشید میگم به نویسنده برای فعالیت خوبش در انجمن
در مورد این پست هم باید بگم با "افت تحصیلی" کاملا موافقم البته به خود فرد هم بستگی داره...S0 (25)
در مورد موارد دیگه هم آیا شما از روی منبعی این حرف ها رو زدید یا استدلال خودتون بوده؟

با سپاس از اینکه مطالعه کردی
متن رو به طور کامل از خودم نوشتم ولی بخش بندی رو فقط الگو گرفتم ولی تمام توضیحات از خود بنده بوده.
موفق و پیروز باشی!!
دیگر از شما که بازی می کنید و عضو سایت هستید بعید بود :@
شما هم همین حرف های پدر مادر ها و کسانی که از بازی سررشته ای ندارند را می زنید :huh:
یاحق
(02-14-2015, 01:03 AM)جوادی نوشته است: دیگر از شما که بازی می کنید و عضو سایت هستید بعید بود :@
شما هم همین حرف های پدر مادر ها و کسانی که از بازی سررشته ای ندارند را می زنید  :huh:
یاحق

داداش گل من اطراف تایپک رو یه نگا بندازی یه تایپک هم درباره ی مزایای گیمینگ درست کردم
بعدشم دروغ نگفتم که بالاخره هر چیزی ضرر خودشو داره
موفق و پیروز باشی
دوست عزیز سعی کنید که که کیفین مقالاتتون رو بالا ببرید و روشون کار کنیدو مطالب مفید تری بنویسید.
[تصویر:  4iwrwmz53l784m7wblf6.png]
(02-14-2015, 01:09 AM)danial 1377 نوشته است: دوست عزیز سعی کنید که که کیفین مقالاتتون رو بالا ببرید و روشون کار کنیدو مطالب مفید تری بنویسید.

چشششششششمممممم
به ما تازه کارا یکم آسون بگیرید!!!
سپاس
البته هر پدیده ای می شه ازش استفاده درست کرد و هم نادرست، افراط تو هر چیزی می تونه تاثیر منفی بذاره
برای مشکلات جسمانی که اون دیگه دست خود فرد هستش می خواد بکوب بشینه پای بازی یا یه فاصله بندازه بین بازی
 در مورد انزوا طلبی، واقعن تو این دوره و زمونه با این وضعیت آپارتمان نشینی و کمبود فضا برا سایر تفریح ها، شاید بازی جایگزین می شه و البته  جذابیت هم خب داره و سبک زندگی ها هم مهمه ولی این هم قابل مدیریت هست و باز هم بستگی به خود فرد داره.
پر خاشگری یه خورده می شه همون جوگیری بیش از حد از نوع بدش، ولی خب یکی منطقی بر خورد می کنه و یکی جو گیر می شه ولی خب نباید اولین بازی دست بچه Manhunt بدین بازی کنه!
دیگر موارد هم بازم  بیشتر دست خود فرده
ولی بازی هست و دنیایی از جذابیت!
[تصویر:  Last_Warrior.png]
بستگی به خود شخص داره.من موقعی که کنسول گرفتم 29 اردیبهشت بود ولی معدلم 18 شد(اول دبیرستان) ولی سال بعدش نخوندم خیلی پائین شدم.همش بستگس به خود شخص داره و ربطی هم به چیزی نداره.
من از وقتی ایکس باکس دارم و قبلش تا حالا زیر 20 نداشتم :@

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  معرفی 9 نفر از خوشگل ترین شخصیت های مونث بازی های ویدیویی MWOLFM 43 17,389 04-13-2015, 08:29 PM
آخرین ارسال: Amir.H.
Heart داستان بازی های ویدیویی اسپویل شدید MWOLFM 11 4,629 03-03-2015, 11:53 PM
آخرین ارسال: Gladiator
  نظرسنجی برترین بازی نسل هفتم|برترین بازی اکشن اول شخص ALAN PAYNE 16 5,346 08-06-2014, 08:18 PM
آخرین ارسال: AmirrezA_V
  نظرسنجی برترین بازی نسل هفتم|قسمت سوم(برترین بازی اکشن ماجرایی) ALAN PAYNE 12 4,248 08-06-2014, 08:15 PM
آخرین ارسال: AmirrezA_V
  نظرسنجی برترین بازی نسل هفتم|قسمت دوم(برترین بازی اکشن سوم شخص) ALAN PAYNE 12 4,064 05-16-2014, 10:57 PM
آخرین ارسال: ahmad19853000

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان