امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقاله: آیا PlayStation 4 واقعا هک شده است؟
به نام خدا

[تصویر:  xcfu_5686789789+.png]

در روز‌های اخیر گزارشاتی منتشر شده است که طبق آن کاربران دسترسی کامل به RAM کنسول نسل هشتمی سونی،PlayStation 4 را دارند .
هکری با نام "CTurt" روشی را ابدا کرده که با بهره‌برداری از مرورگر "Web KIT" که PlayStation 4 را نیز شامل می‌شود به صورتی که اجازه دسترسی به سطح هسته را می‌دهد. بدین معنا که اساسا می‌توانید به بالاترین درجه امنیتی موجود در سیستم دسترسی پیدا کنید.
[font=tahoma]پستی در سایت NeoGAF یک چشم انداز کلی در رابطه با این‌که چه مواردی تا به این لحظه از این نفوذ امنیتی بدست آمده، ایجاد شده است. شاید بهتر باشد بگوییم که این پروژه روز‌های اولیه خود را پشت سر می‌گذارد و نتیجه خالص از این عمل، یک بینش جدید در سیستم‌عامل و روال‌های کاری آن، همراه با یک نگاه ساده بر روی فایل سخت‌افزاری سیستم PlayStation 4 را نشان می‌دهد .[/font]
[font=tahoma]CTurt در صفحه توییتر خود پستی را منتشر کرده که شامل متن زیر است:[/font]
نقل‌قول: [font=tahoma]می توانید بگویید PS4 به صورت رسمی جیل‌بریک شده است S0 (31) [/font]

[font=tahoma][تصویر:  6hoa_ps4-piracy.jpg][/font]

[font=tahoma][font=tahoma]در واقع آسیب‌هایی که ممکن است در این روش به کنسول وارد شود در پایین‌ترین حد بوده و به‌نظر می‌رسد این نفوذ بر روی یک کنسول PlayStation 4  که سیستم عامل نسخه 1.76 بر روی آن نصب شده انجام شده است سپس به بروز‌رسانی نرم افزاری 2.0، ارتقا یافته است! گفتنی‌ست که در حال حاظر، کنسول PlayStation 4 نسخه نرم افزاری 3.11 را نیز اجرا می‌کند. [font=tahoma]به هر حال حتی اگر این نفوذ بر روی جدیدترین نسخه سیستم‌عامل انجام شده باشد، از بین‌بردن سیستم امنیتی کنسولPlayStation 4 کار راحتی نیست. [/font][/font][/font]

[font=tahoma][font=tahoma][تصویر:  1iuk_ps4-jailbreak-news.jpg][/font][/font]

[font=tahoma][font=tahoma][font=tahoma]همان‌طور که می‌دانید این اولین باری نیست که سیستم امنیتی کنسول PlayStation 4 در معرض خطر بوده و مطمئنا آخرین بار هم نخواهد بود . مانند خرده‌فروشان برزیلی که در ماه مه (May) ادعای هک PlayStation 4 را داشتند. طبق جستجو های انجام شده هیچ گونه تاییدی بر این مسئله بدست نیامد. مطمئنا اخبار مرتبط به این نفوذ‌ها را دنبال خواهیم کرد اما به نظر نمی‌آید هکر‌ها ابزار مناسبی برای تحقیق بر‌روی سیستم‌عامل PlayStation 4 را داشته باشند.
به هر حال هر نوع دسترسی سطح‌بالا به سیستم می‌تواند به هکر‌های بیشتری اجازه به خطر انداختن سیستم را بدهد. ما امیدواریم که سونی از طریق هک شدن کنسول PlayStation 3 درس هایی را آموخته باشد و بتواند به هرتهدید امنیتی، به‌طور موثر، هوشمندانه و سریع پاسخ دهد.
[/font]
[/font]
[/font]

// این مقاله از وب‌سایت Eurogamer ترجمه شده است.//
[font=tahoma]مترجم: آرین عمارلو ( مدیر‌انجمن The Wolf Of Rivia)
[/font]
[تصویر:  Wolves_ofThe_North.jpg]
پاسخ
بوی هک میاد S0 (2) اگه هکش مثل x360 باشه که راحت connect شی به اینترنت و اپدیتارو دان کنی چی بهتر از این والا الان برزیلی اومده ولی بدرد نمیخوره افلاین

[تصویر:  Screen_Shot_2016-06-12_at_5.02.41_PM.0.png]
پاسخ
ای کاش هر چه سریع تر هک بشه پدرمون دراومد اینقدر پول بازی دادیم
[تصویر:  game_of_thrones__a_clash_of_kings_by_stm...5ntv92.jpg]
پاسخ
احتمال داره کی هک به صورت کامل منتشر شه؟

(12-31-2015, 05:59 PM)Project Amir نوشته است: ای کاش هر چه سریع تر هک بشه پدرمون دراومد اینقدر پول بازی دادیم

خدا خیرت بده من خودم عذاب وجدان میگیرم این همه پول برا بازی میدم شاید بالغ بر نصف پول کنسول هزینه بازی شده خدایی عذاب وجدان داره دیگه خیلی ها هم میخوان هک نکنن :
ادم که نباید زندگی رو فدای بازی کنه

پاسخ
(12-31-2015, 06:00 PM)ALIREZA A.T.A نوشته است: احتمال داره کی هک به صورت کامل منتشر شه؟

(12-31-2015, 05:59 PM)Project Amir نوشته است: ای کاش هر چه سریع تر هک بشه پدرمون دراومد اینقدر پول بازی دادیم

خدا خیرت بده من خودم عذاب وجدان میگیرم این همه پول برا بازی میدم شاید بالغ بر نصف پول کنسول هزینه بازی شده خدایی عذاب وجدان داره دیگه خیلی ها هم میخوان هک نکنن :

فکر نکنم حتی اگه کامل هک بشه،سونی اجازه پخشش رو بده!!!!
مگر اینکه دیگه خیلی سریع روشش به صورت گسترده پخش بشه و دیگه کاری از سونی برنیاد
That was just a dream

پاسخ
اگه هک شه ولی نشه آنلاین بازی کرد به لعنت خدا هم نمیرزه...
پاسخ
الان یه عده میان میگن هک حرامه و توهین به سازندست و ...
ولی اگه پلی هک درست درمون بشه (باقابلیت انلاین)
همشون هک میکنن
هیچکدومشون سازنده براشون مهم نیست . فقط انلاین مهمه .
[تصویر:  qfal6dw58t6yf733ll8a.jpg]
پاسخ
(12-31-2015, 06:20 PM)Amir Hidden نوشته است: الان یه عده میان میگن هک حرامه و توهین به سازندست و ...
ولی اگه پلی هک درست درمون بشه (باقابلیت انلاین)
همشون هک میکنن
هیچکدومشون سازنده براشون مهم نیست . فقط انلاین مهمه .

درسته، هک و پایرت خوری توهین به سازندست. ولی خب دلیل نمیشه وقتی مانعی برا اینکار نیست (قانون کپی رایتی نیست) و نسبت درآمد، به قیمت بازی‌هاٌ کنسول‌ها در مقایسه با بقیه کشورا خیلی کمتره اینکارو انجام ندیم.
پاسخ
(12-31-2015, 06:14 PM)Tyrion نوشته است: اگه هک شه ولی نشه آنلاین بازی کرد به لعنت خدا هم نمیرزه...

همینطوریش هم بعضی ها با وجود امکانات اورجینال و قیمت نجومی ps+plus و بازی های جدید و اینترنت ظعیف و گرون طرف آنلاین بازی کردن نمیرن 
مگه نسل قبل چند نفر اورجینال باز بودن و آنلاین بازی میکردن ؟ تعداد خیلی کم 
ولی متاسفانه بازی مثل  need for speed که هم آپدیت میخواد و هم اینترنت دایمی برا بازی کردن تو هک مشکل داره  S0 (44) 
از نظر من هک شه مثل هک نرم افزاری ps3 خیلی خوبه و بتونیم بازی های آفلاین رو اجرا کنیم و با خیال راحت بازی های جدید رو با قیمت کمتر خریداری کنیم و نگهشون داریم خودش نعمتیه واسه ما دانشجو های بدبخت بی عار بی پول کم درامد  :S0 (2)
تازه فکر کنم خبر مال 2-3 هفته پیشه
پاسخ
(12-31-2015, 06:07 PM)ERFAN RP نوشته است:
(12-31-2015, 06:00 PM)ALIREZA A.T.A نوشته است: احتمال داره کی هک به صورت کامل منتشر شه؟

فکر نکنم حتی اگه کامل هک بشه،سونی اجازه پخشش رو بده!!!!
مگر اینکه دیگه خیلی سریع روشش به صورت گسترده پخش بشه و دیگه کاری از سونی برنیاد

سونی اگه اجازه نده بخش نمیشه؟!

سر برزیلی سونی جلوش رو گرفت پس فرداش کل توپخونه داشتش

الان خیلی از هک های افلاین اومده ولی وقتی میگیم هک یعنی هک انلاین وگرنه هک افلاین زیاد خوب نیست هر چند برای اپدیت کردن بازی ها میشه رفت مغازه بریزه ولی انلاین میپره(هر چند برای بعضی ها مهم نیست) من خودم تو نسل هفت یک ماه تو انلاین بودم ولی نمیدونم این نسل به خاطر یه مدت پلاس های رایگان زیاد بودم الانم مجبورم بخرم

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان