امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا pc بهتر از هر کنسول دیگری است
وقتی که حقوق بگیران مایکروسافت و ارتش جان بر کف سونی در بحث های مختلف به جان هم می افتند و تا می توانند از خجالت هم در می آیند. گروه دیگری از گیمرها وجود دارند که ساکت و آرام از بهترین پلتفرمی که برای بازی کردن اختراع شده است لذت می برند. و علی رغم اینکه خیل عظیمی از مردمی که رایانه دارند و صرفاً از آن برای کارهای دیگری مانند وبگردی یا آهنگ گوش دادن استفاده می کنند، اما باز هم PC انعطاف پذیر ترین پلتفرم برای بازی کردن است. انحصاری های کنسول ها را نگاه نکنید. هیچ بازی رو نمی توانید پیدا کنید که نتوان روی pc انجامش داد. من اینجا برای شما ۱۲ دلیل می آورم که چرا pc بهتر از کنسول است.

[تصویر:  pcvsconsole.jpg]

۱-موس و کیبرد
اولین دلیلی که ما pc بازا به آن می نازیم و وقتی از ما سؤال می شود که چرا pc را انتخاب کردید، قاطعانه جواب می دهیم به خاطر موس و کیبرد. خوب حالا کنسولیها می پرسند این موس و کیبرد چه مزیتی دارد که دل همه ی pc بازان را ربوده است؟
خوب اکثر کنسولی هایی که از زمانی که چشم باز کرده اند دستشان دسته بوده است شکایت می کنند که بازی با موس و کیبرد سخت است . اما هنوز هم راه بهتری برای بازی کردن انواع بازی خصوصاً شوتر ها بدون کیبرد و موس نیست.علاوه بر اینکه شما امکان استفاده از دکمه های زیادی را دارید، با استفاده از موس و کیبرد سرعت شما برای کنترل بازی افزایش می یابد
۲- رزولیشین بالا
وقتی مایکروسافت و سونی از تحویل دادن تصویر HD واقعی به گیمران عاجز هستند و در برخی بازی ها امکان ارائه ی آن را ندارند. رایانه های شخصی تا ۱۰۸۰p و حتی بیشتر را ساپورت می کنند. در حقیقت پیش و پا افتاده ترین کامپیوتر ها نیز رزولیشن ۱۲۸۰*۱۰۲۴ دارند. یک pc معمولی نیز توانایی کشش ۱۲۰۰*۱۶۰۰ را نیز دارد.
۳-گرافیک بالا
حتماً اکثر کنسولی ها حسرت بازی کردن بازی هایی مانند بتلفیلد-کرایسیس ۲- دیرت ۳- la.noire و …. را با گرافیک و جزئیات بالا داشته اند که برای ما pc باز ها عین آب خوردن است. مخصوصاً کسانی که سیستم درست و حسابی نیز جمع کرده اند می توانند setting بازی ها را تا آخر بگذارند و از امکاناتی که بازی سازان برای آنها به ارمغان آورده اند لذت ببرند.
۴-مد های رایگان
Dota را که یادتان هست در زمان خودش غوغایی به پا کرد و هنوز هم که هنوز است در اکثر گیم نت ها و خانه ها، گیمر ها به بازی کردن آن می پردازند. این dota مد رایگانی از بازی warcraft بود که در انحصار pc است. خیلی از بازی هایی وجود دارند که بعد از انتشارشان می توان از مدهای رایگانی که برای آنها ساخته شده است روی pc استفاده کرد و لذت برد. مدتی پیش هم خبر آمدن دی ال سی برای پرتال آمد که با استفاده از آن می توان معما ها را خودتان بسازید که فقط برای pc امکانپذیر است.
۵-شما محدود به یک سرور محدود آنلاین نیستید.
تصور کنید زمانی هر وقت شما آنلاین می شوید دیگر مجبور نیستید سیستم هایی همانند xbox live یا PSN متصل شوید. تصور کنید دیگر منتظر لود های طولانی یا پر کردن لایسنس Agreement دیوانه کننده یا DRM نخواهید بود. آهان صبر کنید، مگه این چیز PC online نیست؟ درست می گویم؟
۶- برای آنلاین بازی کردن دیگر نیاز به دادن پول اضافی نیست
درست است که این امر فقط برای xbox دارها صادق است اما فراموش نکنید که سونی هم در سرویس های آنلاین خود از گیمرها کم تیغ نمی زند!
۷-فضای ذخیره ی نامحدود
برای بازی کردن xbox حتماً باید dvd بازی داخل دستگاه باشد ps3 بازان نیز به خاطر اینکه نیاز به اتصال blue-ray و نصب های تحمیلی دارند ، از این قائله مستثنا نیستند. اما pc بازها به راحتی هر چند بازی که دلشان خواست را روی رایانه شان نصب می کنند و با خیال راحت به بازی کردن می پردازند.
۸-قابلیت هک پذیری
همانند سازندگان mod ها. هکر ها نیز می توانند برای بازی ترینر ها و کد تقلب هایی بسازند که در بازی قابل استفاده است و همینطور کسانی که حوصله ی تمام کردن بازی ها را ندارند می توانند از save های آماده ای که در اینترنت مثل مور و ملخ ریخته است استفاده کنند. سونی باز ها حتماً سعی کنید این کار را با پلی استیشن خود انجام دهید!!!
۹-انحصاری های pc
انحصاری های pc از عمده دلایل محبوبیت رایانه ها بین هواداران آن هستند. انحصاری هایی که بر خلاف انحصاری های کنسول ها قابلیت بازی شدن با کنسول ها را ندارند که اصلی ترین آنها شامل بازی های استراتژیکی، MMORPG ، action real-time strategy شبیه سازهای پرواز و ….. هستند
۱۰-فقط برای بازی پول بدهید
به جای پولهای اضافی که خرج هک کنسول و دیسک و lt2,lt3,lt4,…..ltn می کنید، آن ها را برای خریدن بازی های بیشتر پس انداز کنید. و به جای اینکه استرس این را داشته باشید که مایکروسافت و سونی در بازی های بعدی خود از چه ترفندی برای جلوگیری از هک دیسک و کنسول خود استفاده می کنند و چه نوع قفل و زنجیری به آن آویزان خواهند کرد، با خیالی آسوده و راحت بدون مزاحمت هیچکسی پشت pc خود لم داده و همه چی را به هکر های محترم بسپارید.
۱۱-بازی های آنلاین
همین World Of Warcraft به تنهایی کافیست که قدرت آنلاین بازی های pc را به رخ همگان بکشد.- پرمخاطب ترین و بهترین بازی آنلاین- . بازی های آنلاین pc منحصر به فرد بوده و هیچکدام در کنسولهای قابل بازی نیست. هر کدام از بازی هایی مانند Star wars old republic، rift، hon، League of legends و…. کافیست تا بازیباز به کلی بازی های دیگر را راهی سطل زباله کرده و در دنیای این بازی ها غرق شود. لذت آنلاینی که در هیچ یک از بازی های دیگر وجود نخواهد داشت.
۱۲-زیرک، بی صدا، باهوش
زمانی را تصور کنید که در اتاق خود پشت رایانه ی خود نشسته اید و به بازی کردن می پردازید در حالی که همه فکر می کنند در حال درس خواندن هستید و مادر شما همیشه از شما میان فک و فامیل و در و همسایه تعریف می کنند. اما کنسولی ها مجبور هستند در تابلو ترین جا(اتاق نشیمن) کنسول خود را به تلوزیون وصل کنند و همیشه سر کوفت پدر و مادرشان را می خورند که از پسر همسایه یاد بگیر (منظورش ما pc دار ها هستیم)که از صبح تا شب با کامپیوتر کار می کند و درس می خواند اما تو لنگت را دادی هوا و فقط داری بازی می کنی!!
(این قسمت مخصوص کسانی است که notebook دارند.) یا زمانی را تصور کنید در کلاس برنامه نویسی نشسته اید و حوصله تان از صحبتهای مکرر استاد سر رفته است. به راحتی و بدون هیچ مشکلی نوت بوک خود را ریلکس و به آرامی باز کنید و مشغول بازی شوید. استاد شما را تشویق می کند که آفرین چه دانشجوی زرنگی چقدر خوب و سریع برنامه می نویسد. اما بیچاره خبر ندارد که من در این پشت با کاپیتان شپرد ریپر ها را دارم نفله می کنم و در دل خود به او می خندمConfused45:
Copy!
[تصویر:  QNzWe.jpg]
پاسخ
واقعاعالی بودعالی ممنون بااین حرفات دلم خنک شدConfused45:Confused25:
           خفاشی برفرازآسمان
--------------------------------------------------------------------------------------
[تصویر:  10547364607539859335.png]
پاسخ
اینم چند دلیل منطقی که کنسول خیلی بهتر از PC هست.
1-نیازی نیست که هر سال كلی خرج کنیم تا سیستم ارتقا پیدا کنه و بتونیم بازی کنیم!
2-دائم نباید استرس داشته باشیم که آقا فلان بازی ویروسی فلان شرکت ویروسی شده!
3-اگر اینترنت داشته باشیم به بهترین شکل میتونیم آنلاین بازی کنیم!
4-گرافیک ها PC بالا پایین دارد ممکن هست برای هر سیستم یه جور باشد اما برای کنسول یکی هست!
5-حالت 2 نفره ی بازی بسیار لذت بخش تر و راحت تر و کم دردسر تر PC هست!
و از همه مهم تر بازی های انحصاری کنسول مثل GOW - MGS - Halo و انچارتد یا چند تای دیگه خیلی خیلی سرتر از بازی های PC هست حتی باعث میشه یه سری ها هم به سمت کنسول بکشونه.
[تصویر:  dw3net6wmtcit5wu0g5u.gif]
پاسخ
مرسی..
علی اصغر جان..خوب بگوش:
1-هر سال کلی خرج نمیکنی..بالاترین گراف تا الآن 690 هست و گفتن که ایکس باکس بعدی بر پایه ی اون ساخته میشه..و کلی هاهم خوشال شدن(که ایکس باکس بعدی همچین گرافی داره)..یعنی اگه الان یه سیستم 1.5 بخری سیستمی داری که تا 6 سال ساپورتی و بازیای روز رو با گراف سرتر انجام میدی.
2-دائم نباید استرس داشته باشیم که آقا فلان بازی ویروسی فلان شرکت ویروسی شده!چی؟؟ویروس چه ربطی به بازی داره؟؟این الآن فارسی بود؟
3-شما یه نگاه به انحصاریای مالتی پلیر PC بنداز..بعلاوه بازی های مالتی پلتفرم..از این نظر که فک نکنم کنسول سر تر باشه.
4-گرافیک ها بالا پایین دارند؟؟یعنی چی آخه؟؟من خودم PS3 هم دارم و حاضرم 1000000 نفر بیارین تا بین یه 9500 و PS3 واسه بازیای مالتی پلتفرم مقایسه کنه..ببینید چی میگه؟(بخدا به 3 تا دیگه از دوستان PS3 بازم ثابت شده که همچین پی سی تو اکثر بازی ها گراف بالاتری از PS3 داره)..با وجود اینکه بازیای ما کرکه و کرک از کیفیت بازی کم می کنه..
5-چرا کم دردسر تره؟؟نه!جون من چرا؟؟چه فرقی داره؟؟به PC دسته نمیخوره؟؟
و اما بازیای انحصاری...کسی که پول به 3DS و Wii میده بازی های ادونچر خوشش میاد..کسی که پول به PS3 میده از اکشن های ماجرایی شاهکارش مث همین آنچارتد خوشش میاد(ایشالله The Last of US هم بیاد بترکونه)..منم که حاضرم واسه PC خرج کنم اینه که ترجیح میدم بازیارو با یه گراف بهتر انجام بدم و از سبک استرا و هک انداسلش خوشم میاد..
دیگه...!...نبود؟؟؟بریم؟
پاسخ
الان 1.5 پوله كميهConfused66: تا حالا بازي نداشتي كه مشكل داشته باشهConfused60: كي گفته كنسول سرتره Confused66: گذينه 4 قشنك نخوندي دوباره بخون Confused25: نظر من اينه كه رو كنسول دو نفره بازي كردن راحت تره Confused37: اينايي كه ميگي چه ربطي به مقايسه كنسول با PC دارهConfused34:
[تصویر:  dw3net6wmtcit5wu0g5u.gif]
پاسخ
بهترین PC هست بدون شک! سیستم پایین رو داشته باش! اگه اینو داشتم خفه می شدم میمردم!
Motherboard: Asus Rampage IV Extreme
CPU: Intel Core i7 995X Extreme 6 core
GPU: 4 X GeForce GTX 690 3 Gb
RAM: 8 X G.SKILL 4 Gb 2400 MHz DDR 3
HDD: Western Digital 2 Tb 7200 rpm
Monitor: 3D-LED 23" AOC 1080p
البته مطمئن نیستم 2550x1600p کی همه گیر شه.
Keyboard: Lebedev Popularis
Mouse: Logitech 'Laser 5400 dpi
Modem : Linksys 10 GBps
پاسخ
bacheha salam man karbare jadid hastam ye soal ?in systemi ke migam be nazareton khobe ? mother borad =deluxe edithion asus . cpu =core i7 3770 k. vga=gtx680 asus.ram 8g 2x4gskill. s.s.d=g force 120g. power 850 w ener max. kiss= green x9 . bacheha be nazareto n chetore? ta chand sal j mide ba balatarin gerafik yani ultra? montazereton hastam
پاسخ
Confused05:من می دونم pc بهتره خیلی هم بهتره خیلییییییییییییی
پاسخ
(07-21-2012, 03:23 PM)expellite نوشته است: بهترین PC هست بدون شک! سیستم پایین رو داشته باش! اگه اینو داشتم خفه می شدم میمردم!
Motherboard: Asus Rampage IV Extreme
CPU: Intel Core i7 995X Extreme 6 core
GPU: 4 X GeForce GTX 690 3 Gb
RAM: 8 X G.SKILL 4 Gb 2400 MHz DDR 3
HDD: Western Digital 2 Tb 7200 rpm
Monitor: 3D-LED 23" AOC 1080p
البته مطمئن نیستم 2550x1600p کی همه گیر شه.
Keyboard: Lebedev Popularis
Mouse: Logitech 'Laser 5400 dpi
Modem : Linksys 10 GBps

690 چهار گیگه نه 3 گیگ Confused74:
مطمئن شید که قوانین رو خودندید, قبل از اینکه پیام خصوصی بدید.
پاسخ
بابا اونو ول کن 3064 تا واحد پردازشیشو عشق است! Confused25:Confused25:
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بهترین هدست های سازگار با کنسول های نسل نهمی از ایسوس Murphynism 0 1,158 05-08-2021, 12:08 PM
آخرین ارسال: Murphynism
  مقایسه ی گرافیکی بازی بین کنسول ها/بروز می شود The Last King On The Earth 4 2,696 11-17-2014, 03:23 PM
آخرین ارسال: ali - gamer
  کنسول یا PC| موضوع بحث این هفته: ساخت بازی در کنسول ها سخت تر است یا PC ؟ Assassinwanted 17 4,992 09-07-2014, 08:30 PM
آخرین ارسال: Station
  اجرای بهتر و روانتر بازیها در pc!!! CLONER12345 24 10,522 04-20-2014, 11:24 AM
آخرین ارسال: mohamad161
  چرا گرافیک بازی های pc بهتر از گرافیک بازی های کنسولی است kiyan lord 21 7,096 03-22-2013, 12:09 AM
آخرین ارسال: Gemar

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان