امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اجرای بهتر و روانتر بازیها در pc!!!
با سلام دوستان عزیز.در این تاپیک میخواهیم راه حل هایی را برای اجرای بهتر و روانتر بازیها بیان کنیم.با ما همراه باشید

1.همه ما میدانیم که برای اجرای هر بازی ابتدا باید سیستمی متناسب با سیستم مورد نیاز بازی مورد نظر داشته باشیم.اما در بیشتر وقت ها ما شنیده ایم با توجه به اینکه حتی سیستم ما فراتر از سیستم مورد نیاز بازی است اما با این حال دچار مشکلات فراوانی در اجرای روان بازی ها بوده ایم!!!! علت چیست؟

نکته مهم:قطعات و سخت افزار ما باید به گونه ای باشند که با هم همخوانی یا به صورت عامیانه [مکمل یک دیگر باشند] برای مثال:سری کارت های گرافیک انویدیا همخوانی بیشتری با سی پی یو [cpu inetl] دارند و بهتر عمل میکنند پس به این نکته مهم حتما توجه کنیم.
[تصویر:  78131488089518589625.jpg]

نکنه دیگر:باید یدانید که کارتهای گرافیک انویدیا در اجرای بازیها بهتر از سری کارتهای گرافیک ati عمل میکنند دلیل ان هم انویدیا پردازشی سریعتر نسبت به ati دارد پس توصیه بنده به کسانی که قصده خرید یک کارت گرافیک خوب و مناسب را دارند سری کارتهای گرافیک انویدیاست.
2.یکی دیگر از علل اجرا نشدن یا وجد لگ ویا کیفیت کم در اجرای بازی ها ابدیت نبودن درایور گرافیک ماست که در روند هر چه بهتر اجرا شدن بازیهای ما تاثیر به سزایی دارد.برای مثال شما بتلفیلد3 را نمیتوانید در ابدیت کمتر از 296.2[انویدیا] به خوبی اجرا کنید و علت ان است که تنظیمات گرافیک با تنظیمات گرافیکی بازی همخوانی ندارد. 
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQC6Q45AV1PnldR4En3VXC...mJ14d2CoXw]
3.سیستم شما به مانند یک بدن انسان است زمانی که بیمار میشود خیلی از کارهارا به خوبی نمیتواند انجام دهد نرم افزار های [optimizer] به شما کمک بسیاری میکنند تا سیستمی بهینه و سالم داشته باشید.
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcRa4RLoA-Ff00a5sLx5xld...MB0kLippSw]
نکته:دوستانی که حافظه رم انها 4 گیگ یا بالاتر است از ویندوز 64 بیت استفاده کنند.

4.در هنگام اجرای بازی ها سعی کنید تا حدالامکان برنامه ها و پنجره ها را ببنید تا بازی با سرعت بیشتری اجرا شود همچنان برنامه های که بصورت startup هستند یعنی با هربار ریستارت یا خاموش روشن کردن سیستم به صورت اتوماتیک اجرا و در منوی تسکبر [taskbar] قرار میگیرند را هم در صورت امکان ببندید.

5.انتی ویروس!!! بله یکی از علل کند بودن بازیها همین انتی ویروس است توصیه من این است که در هنگام اجرای بازیها انتی ویروس خودرا غیر فعال نمایید.توصیه من استفاده از انتی ویروس [avira] است.
نکته:خیلی از شماها میدانید که انتی ویروس ها کرک بسیاری از بازیهارا به عنوان یک ویروس میشناسند بنابراین ان را پاک میکنند ان وقت در اجرای بازی با مشکل روبه رو میشویم اما انتی ویروس [avira] اینگونه نیست. برای مثال فایل [rld.dll] در سری بازیهای pes توسط انتی ویروس های [kaspersky va nod] یک ویروس شناخته میشود و حذف میشود اما [avira] این گونه نیست من خودم تست کردم و به نتیجه رسیدم.
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcS84mekGltjEFP2WuneBR5...yU6XdH5QM3]
6.و در اخر ما میدانیم که در بسیاری از بازی ها مشکل افت فریم و یا باگ وجود دارد که در اینجا مشکل از طرف خود بازیست بازیهایی به مانند :L.A NOIRE ,RAGE,GTA IV,PES و ... که اندکی پس از انتشار بازی توسط خوده تیم سازنده پچ ها و درایور هایی عرضه میشود که این مشکلات را تا حدودی برطرف میکند.

نظر شخصی خودم در مورد بهترین بازی که بدون لگ و بسیار سازگار با کارت های گرافیک انویدیا بازی کردم بازی فوق العاده مافیا 2 بود.
[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

خیلی ممنون از اینکه با ما همراه بودید و این مطلب را خواندید.[img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
پاسخ
دوست عزیز به قدری جک گفتی که روده بر شدم از خنده... صرفا به خاطر اطلاع رسانی عضو اینجا شدم و باید بگم که:

1. هماهنگی کارت گرافیک و cpu؟؟؟؟ والا این مدلش دیگه آخر جکه.
2. کارت nvidia برای بازی بهتر از amd هست؟؟ تو رو خدا بس کن.
3. نرم افزار های optimizer؟؟؟ بهتر که نمیکنن هیچ بدتر هم میکنن.
پاسخ
دوست عزیز میخوام بتون بگم که دارین کاملا اشتباه میکنید اگر در مورد سخت افزار چیزی نمیدونید لطفا نظر ندید همه میدونن بیشتر بازیها بر اساس تکنولوژی cuda ساهخته میشن انم میتونید سوال کنید gpu گرافیک , cpu روی هم تاثیر میذارن

این چیزا یی که گفته شد همه تست شدست و نتیجه داده [img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
پاسخ
تشکر از زحمتی که کشیدی اما همه ی اینها رو میدونستم خیلی چیز پیش پا افتاده ای هم هست [img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
پاسخ
مرسی وظیفست.همه که مثله شما وارد نیستن بعضی ها هستن که این مشکلات را دارن.[img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
پاسخ
(10-05-2013, 03:46 PM)'vsg24' نوشته است: دوست عزیز به قدری جک گفتی که روده بر شدم از خنده... صرفا به خاطر اطلاع رسانی عضو اینجا شدم و باید بگم که:

1. هماهنگی کارت گرافیک و cpu؟؟؟؟ والا این مدلش دیگه آخر جکه.
2. کارت nvidia برای بازی بهتر از amd هست؟؟ تو رو خدا بس کن.
3. نرم افزار های optimizer؟؟؟ بهتر که نمیکنن هیچ بدتر هم میکنن.

اول اینکه بله کارت های انویدیا با اینتل بهتر مچ میشه تا غیر 
2 فکر میکنم شما حداقل دانشی که از سخت افزار لازمه داشته باشین رو ندارین برای یاد گیری لطف کن به خودت عزیز برو مقایسه کن دو برند رو بعد متوجه میشی کیفیت کارت های انویدیا رو 
و 3 در مورد موضوعی اگر اطلاع نداری شعار نده برو تحقیق کن [img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

پاسخ
مرسی اقا پیمان عزیز که از این مطلب حمایت کردین.[img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
آقای عزیز آویرا تا میتونه سی پی یو میخوره بر همین باید ببندیش
کرک ها رو ند 32 قرنطینه میکنه ک میتونی برگردونیش
موقع نصب ند یجا ی انیبلی داره ک میتونی دیزیبل کنی بعد دیگه ویروس شناسایشون نمیکنه.

در مورد اینکه گرافیک ان ویدیا واسه بازی کردن بهتره چرنده.
بعضی از مدل های کارت گرافیک برای بازی ساخته میشن از هر دو برند
پاسخ
دوست عزیز دز مزد انتی ویروس که عرض کردی در اشتباهی اویرا نسبت به نود و کاسپر سبک تره و سازگاری بهتری با کرک بازیها داره.
در مورد کارت گرافیک  ثابت شدست که جیفورس انویدیا بسیار بهتر از ati عمل میکنه و دارای پردازش سریعتر و کیفیت بیشتریه.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
پاسخ
نه تنها کارتای انویدیا بلکه کارتای خود AMD هم با پردازنده های اینتل بهتر مچ میشن تا پردازنده های AMD.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star روش های افزایش قدرت سیستم برای اجرای بازی های سنگین AtabakT 4 2,056 09-21-2018, 04:17 PM
آخرین ارسال: White Beard
  چرا pc بهتر از هر کنسول دیگری است Tidus 49 14,275 10-03-2013, 02:36 PM
آخرین ارسال: B The Game
  مشکل در اجرای assassins screed 3 darkness ii 0 1,563 03-27-2013, 07:00 PM
آخرین ارسال: darkness ii
  چرا گرافیک بازی های pc بهتر از گرافیک بازی های کنسولی است kiyan lord 21 7,170 03-22-2013, 12:09 AM
آخرین ارسال: Gemar

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان