امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کنسول یا PC| موضوع بحث این هفته: ساخت بازی در کنسول ها سخت تر است یا PC ؟
(09-07-2014, 01:44 AM)'aliasghar1378' نوشته است:
(09-07-2014, 01:31 AM)'van helsing' نوشته است:
(09-07-2014, 01:26 AM)'aliasghar1378' نوشته است:
(09-07-2014, 01:21 AM)'van helsing' نوشته است:
(09-07-2014, 01:16 AM)'Arthas' نوشته است: نظرسنجیت کلا تناقض هست.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] رو PC ساختن بازی راحت تره ولی ساختن بازی رو کنسول باصرفه تره! الان ما کدومو بزنیم؟!
بازیای ایرانی روی PC فقط میان. دلیل از این محکم تر که ساخت بازی رو PC راحت تر کنسوله؟[img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

خب در رابطه با بازی های ایرانی چند دلیل داره یکی اینکه طرفداران پی سی توی ایران بیشترن. یکی اینکه شرکتای سونی، مایکروسافت و نینتندو به همین راحتی کیت کنسولاشونو نمیان بدن دست بازیسازان ایرانی و یه جورایی بازی های ایرانی روی کنسولا حداقل برای الان غیر ممکنه[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

عزیز من چی طرفدارای pc زیاد تره من خودم حاضرم نظر سنجی کنم که طرفدارای ps,xBOX,PC بیشتره مطمئنن کنسول بیشتره. به نظر من سخت بودن بازی ساختن روی این کنسول ها و آموزش نداشتن در ایران و  تحریم ها و دلیل دوستمون  روی کنسول بازی نمیسازن در ضمن داداش کم از این شکلک استفاده کن حالم به خورد[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]!!

ببین بازی ساختن روی پی سی راحت تره برا همین میشه بازی ای رو که برای پی سی ساخته میشه رو با قیمت پایین تر از کنسولا به فروش گذاشت چون زحمتش کمتره. اگه بازی رو برای کنسولا بدن باید بالای 50 60 تومن بفروشن توی ایران که هیچ کس بازی ایرانی رو این قیمت نمی خره. از بین گیمران پی سی بازان خیلی بیشترن مطمئنم. وقتی کیت بازی سازی رو نداشته باشن، هر چقدرم آموزش دیده باشن بی فایدست. در ضمین این عادته:[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]!

داداش اول بگم روانی شدم با این شکلکت[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]/images/smi/new/128.gif[/img][img]/images/smi/new/128.gif[/img] سپس باید بگم منظورم از سال 2000 کلی بود حضور ذهن نداشتم! و اینکه حرفت کاملا درسته ولی حد اقل از بین این همه بازی ساز ایرانی10 نفر وجود دارن عاشق دلسوخته بازی سازی کنسولی باشن.شما بازی شبگرد رو بکن وقتی گرافیک اونجوریه! یا موتور بازی سازی به درد نمی خوره یا آموزش نیست! در ضمن به نظر من آموزش نیست. چون به دلایل بالا که گفتم حد اقل چار تا جوون دلسوخته xbox هستن که بیان بازی بسازن ولو با بی پولی کاری که الان دارن بازی ساز های ایرانی PC میکنن! مثلا خیلی سود داره؟

ربطی به بی پولی و اینا نداره مسئله اینه که برای اینکه بخوی برای کنسول بازی بسازی یه کیت اون نیاز داری. مثلا سازندگان کیلزون: شادو فال قبل از اینکه PS4 منتشر بشه کیت رو از سونی گرفته بودن تا بازی رو بسازن و این بازی لانچ تایتل PS4 بود برا همین زودتر کیت رو گرفتن. خب بازیسازان ایرانی به این کیت نیاز دارن اما بدست اوردنش کار اسونی نیست و همچین هم مطمئن نیستن که بازیشون یتونه روی کنسول زیاد موفق باشه. بازی های ایرانی همچین اندازه بازی های ژاپنی یا غربی خوب نیستن. اول باید بودجه رو ببرن بالا و یکم این صنعتو توی کشور رواج بدن و باعث پیشرفتش توی کشور بشن بعدا به فکر اتشار روی کنسول باشن. در ضمن شبگرد اولش قرار بود برای کنسولا هم بیاد نمیدونم چی شد[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

پاسخ
تایپیک جامع تر شد 
قوانین اضافه شد
پست اول رو بخونید
پاسخ
(09-07-2014, 01:57 AM)'assassinwanted' نوشته است: تایپیک جامع تر شد 
قوانین اضافه شد
پست اول رو بخونید

لطفا اسپم ممنوع رو هم اضافه کن چون این روزا اسپم خیلی رواج پیدا کرده توی انجمن[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

پاسخ
(09-07-2014, 01:16 AM)'Arthas' نوشته است: نظرسنجیت کلا تناقض هست.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] رو PC ساختن بازی راحت تره ولی ساختن بازی رو کنسول باصرفه تره! الان ما کدومو بزنیم؟!
بازیای ایرانی روی PC فقط میان. دلیل از این محکم تر که ساخت بازی رو PC راحت تر کنسوله؟[img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

باصرفه منظور پولی که بازیساز در میاره نیست! منظور میزان بودجه (تا حدودی)و مدت زمانیه که بازیساز صرف ساخت بازی میکنه هستش!

پاسخ
دوست عزیز کلا ربطی به کنسول یا pc نداره ... شما که بازی رو ساختی ... تمام تکسچر ها و اسکریپت ها آماده شد ... میری قسمت File > Export اونجا به همه پلتفرم ها خود انجین تبدیلش می کنه ... اگه گرافیک هم بیش از حد توان کنسول بود Optimize میشه... همین

البته اینی که گفتم فقط واسه Unreal engine و Cryengine هست... بقیه رو نمی دونم...
انقدر از پشت زدن، که جای خالی کمه...
پاسخ
(09-07-2014, 09:05 AM)'Wayne' نوشته است: دوست عزیز کلا ربطی به کنسول یا pc نداره ... شما که بازی رو ساختی ... تمام تکسچر ها و اسکریپت ها آماده شد ... میری قسمت File > Export اونجا به همه پلتفرم ها خود انجین تبدیلش می کنه ... اگه گرافیک هم بیش از حد توان کنسول بود Optimize میشه... همین

البته اینی که گفتم فقط واسه Unreal engine و Cryengine هست... بقیه رو نمی دونم...

خب دیگه مسئله همین آپتمایز کردنه. توسعه دهنده ها چون میدونن بازیشون روی پی سی فروش زیادی نداره، خیلی کمتر تر آپتمایزش میکنن. به هر حال ساختن و آپتمایز کردن بازی بسته به ساختار کنسول فرق داره. مثلا میخواید برای 360 و PS3 یه بازی بسازید و منتشر کنید. PS3 ساختارش پیچیده هست و این بخاطر تراشه انویدیا هست(یکی از دلایل) برای همین شاید نسخه 360 رو خیلی راحت تر توسعش بدید و زود تر کارتون تموم بشه. اما در مقابل ساختن بازی برای PS3 سخت و زمن بر و در نتیجه هزینه بیشتری صرف می کنید. الان من کاری ندارم که مثلا این بازی چقدر میفروشه ولی اگه بخوان هر دونسخه مثل هم باشه نسخه PS3 زمانی بیشتری رو برای توسعه می طلبه. آپتمایز کردن که به همین راحتی نیست.

پاسخ
آقا من یه سوال داشتم ببخشید چطور میشه مطلب قبلیو دوباره تو فروم نوشت یعنی در واقع دوباره زندش کرد؟خیلی ممنون میشم جواب بدید[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  1g9m3x2615avtcitkeoy.png]
پاسخ
دوستان لطفا به نظرات همدیگه احترام بذارید و تاپیک رو با اسپم و جملات بی ربط خراب نکنید.
اگر دیده بشه که تاپیک داره خلاف محتواش عمل میکنه،بسته میشه.
پس با گفتگوی مناسب،از نظرات و دانسته های همدیگه استفاده کنید[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

[تصویر:  Wolves_ofThe_North.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بهترین هدست های سازگار با کنسول های نسل نهمی از ایسوس Murphynism 0 1,163 05-08-2021, 12:08 PM
آخرین ارسال: Murphynism
  مشکل شناساندن دسته بازی به بازی dakar 18 Mfmy 1 2,229 09-29-2018, 01:39 AM
آخرین ارسال: Maziyar Hemmati
  نکاتی درباره چگونگی ساخت یک رایانه 4K Amir.H. 7 3,119 08-05-2015, 11:21 AM
آخرین ارسال: Amir.H.
  مقایسه ی گرافیکی بازی بین کنسول ها/بروز می شود The Last King On The Earth 4 2,708 11-17-2014, 03:23 PM
آخرین ارسال: ali - gamer
  چرا pc بهتر از هر کنسول دیگری است Tidus 49 14,270 10-03-2013, 02:36 PM
آخرین ارسال: B The Game

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان