امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 دلیل برای اینکه Metal Gear Solid 4 فراموش نشدنیست!
12 جون 2008.روزی که همه ی طرفداران متال گیر با بی صبری منتظرش بودند:تاریخ عرضه ی جهانی Metal Gear Solid 4:Guns of the Patriots. پنج سال از آن زمان میگذرد به همین دلیل بر آن شدم تا مقاله ای آماده کنم و 5 دلیل فراموش نشدنی از این بازی ذکر کنم.
[تصویر:  5-years-MGS4.png]
با بازی کردن این قسمت,شما اسنیک را برای آخرین بار همراهی میکنید,این لحظه ی خاصی برای تمام طرفداران بود.بسیاری از چیزها باعث زیبایی هرچه تمام تر این بازی میشد و زمان زیادی میبرد تا تک تک آنها را نام ببریم.اما 5 تا از مهمترین فاکتور هایی که بار اصلی را در تاثیر گذاری تجربه ی این بازی به دوش کشیدند نام میبرم.
بازی را برای اولین بار بعد از سال ها انتظار آغاز میکنید
[تصویر:  Metal-Gear-Solid-4-Logan-Praying-Mantis.jpg]
بعد از اینکه از منوی زیبا دل کندید و بازی را آغاز کزدید,تعدادی برنامه ی تلوزیونی به نمایش در می آید و شما میتوانید کانال ها را عوض کرده و برنامه ی دیگری تماشا کنید,هرکدام از این برنامه ها که در ابتده بی منطق به نظر میرسند در واقع بیانگر 5 ارتش شخصی در داستان بازی هستند.برنامه های متفاوتی به نمایش در می آید از جمله Talk Show با مهمانی که صداگذار اصلی بازیست یعنی David Hayter,یک برنامه ی اشتها کور کن آشپزی و تبلیغاتی که برای هر یک از ارتش ها به نمایش در می آید.برای هر یک از این ویدئو ها,همانطور که اعلام شده,بودجه ی یک بازی PSP خرج شده است.ویدئو ها بسیار جذاب هستند و تلفیق خوبی از اکشن زنده و تکنولوژی CG میباشند,و بلافاصله بعد از تماشای آن ها فضای حاکم بر دنیای بازی بدستتان می آید,احساسی به شما دست میدهد که واقعا قرار است بازی خاصی را تجربه کنید.
بازگشت به Shadow Moses
[تصویر:  Metal-Gear-Solid-4-Shadow-Moses-Island.jpg]
بعد از تکمیل ACT 3,بازیباز ناگهان خودش را در بازی MGS1 میابد.در جزیره Shadow Moses با همان گرافیک PS1 با شخصیت اسنیک که در حال پیشروی به داخل انبار است.هرچند کوتاه ولی بازی کردن این مرحله خاطرات زیادی را در ذهن ها زنده کرد:9 سال بر سالید اسنیک ,9 سال بر بازیبازان گذشته است.وقتی بازیباز وارد انبار میشود اسنیک پیر در زمان حال از خواب بیدار میشود و سالید اسنیک موزاییکی(با گرافیک PS1) به اسنیک پیر MGS4 تبدیل میشود."همه چی مرتبه اسنیک؟"جمله ایست که اتاکان میپرسد."باز هم همون رویا" اسنیک پاسخ میده و درست همین جاست که هلیکوپتر وارد جزیره برف پوشیده ی Shadow Moses میشود.حالا زمانش رسیده تا به جایی برگردیم که همه چیز اولین بار از آنجا آغاز شد...اما برای آخرین بار!
رو به رو شدن با میرا بودن قهرمانمان
[تصویر:  MGS4-Old-Snake-Briefing.jpg]
در طول بازی,بار ها به شما یاد آوری میشود که شخصیتی که با آن بازی میکنید پیر و مردنیست,کسی که خودش را با آخرین زورش به پایان آخرین ماموریتش نزدیک میکند,با بی اعتنایی کامل به زندگی خودش.این مسئله با روش های مختلف گفته میشود:
اسنیک کمر درد میکرد زمانی که برای مدت طولانی نشسته راه میرود,همواره درباره ی اینکه به آخر خط رسیده شوخی میکند و از بسیاری بیماری های فیزیکی دیگر رنج میبرد.وقتی از هلیک.پتری میپرد کمرش درد می آید و به زمین می افتد.این تصویر بسیار بسیار دورتر از اسنیک جوان و قوی بود که این افسانه با او شروع شد و این به بازی یک حس خاص میدهد.حس اینکه اینجا آخر خط است.این آخرین متال گیر است...آخرین بازی که سالید اسنیک را ملاقات خواهیم کرد.حس تلخ و شیرین چیزیست که شما را در تمام طول بازی همراهی خواهد کرد.همانطور که اسنیک گفت,با یک صدایی که توام با خستگی و ایمان بود:"این...آخرین ماموریت منه"
تلاش برای گذر از راهروی مملو از امواج رادیواکتیو
[تصویر:  MGS4-Microwave-Hallway.jpg]
کسی هست که بتونه این صحنه را فراموش کنه؟در مراحل پایانی بازی,اسنیک باید بدن خسته اش را در طول یک کوریدور که توسط امواج مایکروویو محافظت میشوند,بکشد.بازیباز باید دکمه ی مثلث را برای چندین دقیقه به طور متوالی فشار دهد,طوری که تصویر چند قسمت میشود و تمام کاراکتر ها را نشان میدهد که برای زندگی میجنگند, و آن موسیقی تراژدیک که در پس زمینه نواخته میشود.این راهرو آخرین مانع برای رسیدن به هوش مصنوعی بود که میهن پرستان را اداره میکرد.اسنیک درخواست رایدن را برای گذر از این راهرو رد میکند تا او بتواند باقی زندگی اش را با خوشی زندگی کند.پس از ورود به کوریدور,اسنیک شروع به راه رفتن در مکانی مملو از رادیواکتیو میکند.اما خیلی زود روی زانو هایش به زمین میخورد,در پایان نیز باید خودش را با یک دست به انتهای راهرو برساند.یک صحنه که همه را عصبی میکرد و همچنین اشک را از چشم ها جاری میساخت.اسنیک از اتاکان میخواهد که در را پشت سرش قفل کند(اتاکان توسط رباتی کوچک MKII همراه اوست) این جملات روشن میکند که اسنیک تصور نمیکرد زنده از آنجا بیرون بیاید.
ظهور Big Boss افسانه ای در پایان
[تصویر:  Big-Boss-Appearance.jpg]
این اسپویل بزرگی شناخته میشود ولی با توجه به اینکه سالهای زیادی از عرضه ی بازی گذشته وو تعداد زیادی آن را تجربه کرده اند,تصمیم به ذکر آن گرفتم.این پلات بسیار شوکه کننده در پایان بازی بود,درست زمانی که بازیباز فکر میکند همه چیز به اتمام رسیده,نام صداگذار بیگ باس روی صفحه نمایان میشود,بیگ باس برای آخرین بار ظاهر میشود,با فرزندش صلح میکند و بسیاری از ناگفته ها را بازگو میکند و اشتباهاتش را به زبان می آورد و در پایان در مقابل قبر The Boss جان به جان آفرین تسلیم میکند.

پاسخ
من که اصلا هیچ کدوم از بازیهاشو نکردم که بخوام فراموشش کنم یا یادش بیارم.[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
پاسخ
چیزی نمیتونم بگم، فقط سکوت ...
[تصویر:  b711_800pxOldsnake_salute.png]
ممنون ![img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
!Video Games ruined my life, Good thing I have two extra

[تصویر:  p2zgsueqyro65v5fsqse.jpg]
پاسخ
این بازی هنوز تو بازار هست ؟
پاسخ
(07-06-2013, 03:51 PM)'NS game' نوشته است: این بازی هنوز تو بازار هست ؟

آره بابا، حتما بگیرش [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
 [تصویر:  j08g1cx50a5k23ahqkwt.png]
پاسخ
(07-06-2013, 03:33 PM)'Snake For Ever' نوشته است: چیزی نمیتونم بگم، فقط سکوت ...
[تصویر:  b711_800pxOldsnake_salute.png]
ممنون ![img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

خواهش میکنم دوست عزیز, بازی هست که دیگه تکرار نمیشه واقعا افسانست[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

(07-06-2013, 03:21 PM)'lord of shadow' نوشته است: من که اصلا هیچ کدوم از بازیهاشو نکردم که بخوام فراموشش کنم یا یادش بیارم.[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

نمیگم نصف,کل عمر گیمیریتون بر فناست[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]تجویز میکنم در سریع ترین زمان ممکن تجربه اش کنید[img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

(07-06-2013, 03:51 PM)'NS game' نوشته است: این بازی هنوز تو بازار هست ؟

اگر اصل بخواید شاید خیلی سخت بتونید پیدا کنید,البته چند وقت پیش یک نسخه بخاطر 25 امین سالگرد متال گیر هم عرضه کردند که نسخه ی دارای تروفی بود شاید این نسخه توی بازار موجود باشه.البته تا چند روز دیگه Legacy Collection بازی میاد که بسیار با ارزشه,پیشنهاد میکنم اگر هیچکدوم از نسخه هارو تجربه نکردید اون کلکشن رو خریداری کنید.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] فراموش نشدنیست
PSN ID : se7en_Pro  [img]images/smi/s0 (37).gif[/img]                         
پاسخ
ممنون
[تصویر:  sina-black.png]
پاسخ
(02-23-2014, 09:32 PM)'sina-black' نوشته است: ممنون

دوست عزیز لطفا اسپم ندید. اگه از مطلبی خوشتون اومد از گزینه تشکر استفاده کنید. در ضمن تاپیک های قدیمی رو هم بالا نیارید.
لطفا قبل از هرکاری قوانین انجمن رو مطالعه کنید.

پاسخ
واقعا" نوشتت عالی بود منو برد تو همون لحظه هایی که بازیشو میکردم، اشکم در اومد،واقعا" من تو بازی گریه کردم،یادم نمیره،هنوزم بازی متال گیر رو دوست دارم،هر کی بازی کرده حس و حال من رو میفهمه.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ظرفیت 2 برای ps4 قابل اعتماده؟ ho3ein sa 6 3,059 08-28-2015, 02:12 PM
آخرین ارسال: End Of The Line
Exclamation راهنمایی برای تعویض بازی ps4 ps 4 ever 4 2,837 06-24-2015, 05:43 AM
آخرین ارسال: Station
Heart بازی های معرفی شده برای ps4 mohammad13 17 7,873 06-10-2015, 11:26 PM
آخرین ارسال: FARHAD_KHAFAN
  کسی پچ بازی just cause 2 برای ps3 داره ؟ تو صفحه ی بازی هیچ یک از دکمه ها کار نمیکته؟ filyp 2 1 1,575 08-23-2013, 09:44 PM
آخرین ارسال: spartacus

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان