امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک رسمی سوالات و مشکلات شما درباره سخت افزار
(07-01-2015, 02:34 PM)alireza111 نوشته است: ممنون از پاسختون
اما بعضی از مواردی که شما فرمودین رو اولین باره من میشنوم !
اینکه پردازنده یا رم بیشتر خیلی نیازی نیست یا هر کس پردازنده i7 برای گیمینگ بندازه از رو بی تجربگیش هست و یا این پردازنده تو بازی لگ میده و ... رو واقعا اولین باره میشنوم
درسته پاور کولر مستر از عمر بالاتر و کیفیت ساخت بالاتری بهره میبره اما من خودم تو دو تا سیستمی که دارم پاور گرین استفاده میکنم و تا حالا هم خدا رو شکر هیچ مشکلی از هیچ نظری نداشتم !
تحقیق هم کردم بعضی از دوستان موافق نبودن از پاور گرین استفاده کنم اما هیچوقت نگفتن ''پاور گرین اصلا پیشنهاد نمیشه'' !
در مورد بقیه موارد هم حق با شماست ...
در هر صورت از کمکتون ممنونم
یا حق

ببینید بودجه شما برای رم 16 و i7 کمه یه مقدار، هیچ بازی الان بیشتر از 8 گیگ نیازی نداره درسته؟ به جای اینکه خرج i7 و رم 16 کنید میتونید روی قطعات دگ هزینه کنید. مثلا گرافیک رو با کمی افزایش بودجه به 980 ارتقا بدین. بنده خودم هم تست هارو دیدم هم تجربه کردم i7 هیچ فرقی با i5 در "گیم" نداره، و این حرف خیلی هاست نه فقط من! رم 16 هم بیشتر به درد چند سال دگ میخوره، فعلا 8 کافیه.
پاور گرین بی کیفیت ترینه، بنده چند ماهی میشه سیستمم رو تهیه کردم متاسفانه Corsair گیر نیاوردم و مجبور شدم گرین تهیه کنم، هنوز هیچی نشده فنش صدا میده!حیف چنین سیستمی با پاور گرین بسته بشه، رگلاتورش هم اصلا خوب نیست.
موفق باشید دوست عزیز

(07-01-2015, 01:34 AM)saeedtvn نوشته است: یکی از دوستام سخت افزارش مشکل داره وقتی کابل atx12v روی مادربرد رو نصب میکنه فن پاور و cpu دو ثانیه روشن مبمونه بعدش خاموش میشه ولی اگه جداش کنه هر دو فن کار میکنه ولی روی مانیتور سیگنال نمیاد

به نظر شما مشکلش از کجاست؟

یک بار باطری مین بورد رو دربیارین و چند ثانیه صبر کنید دوباره جا بزنید.
شاید هم مشکل از پاور باشه.
پاسخ
(07-01-2015, 03:35 PM)ehsan1377 نوشته است:
(07-01-2015, 02:34 PM)alireza111 نوشته است: ممنون از پاسختون
اما بعضی از مواردی که شما فرمودین رو اولین باره من میشنوم !
اینکه پردازنده یا رم بیشتر خیلی نیازی نیست یا هر کس پردازنده i7 برای گیمینگ بندازه از رو بی تجربگیش هست و یا این پردازنده تو بازی لگ میده و ... رو واقعا اولین باره میشنوم
درسته پاور کولر مستر از عمر بالاتر و کیفیت ساخت بالاتری بهره میبره اما من خودم تو دو تا سیستمی که دارم پاور گرین استفاده میکنم و تا حالا هم خدا رو شکر هیچ مشکلی از هیچ نظری نداشتم !
تحقیق هم کردم بعضی از دوستان موافق نبودن از پاور گرین استفاده کنم اما هیچوقت نگفتن ''پاور گرین اصلا پیشنهاد نمیشه'' !
در مورد بقیه موارد هم حق با شماست ...
در هر صورت از کمکتون ممنونم
یا حق

ببینید بودجه شما برای رم 16 و i7 کمه یه مقدار، هیچ بازی الان بیشتر از 8 گیگ نیازی نداره درسته؟ به جای اینکه خرج i7 و رم 16 کنید میتونید روی قطعات دگ هزینه کنید. مثلا گرافیک رو با کمی افزایش بودجه به 980 ارتقا بدین. بنده خودم هم تست هارو دیدم هم تجربه کردم i7 هیچ فرقی با i5 در "گیم" نداره، و این حرف خیلی هاست نه فقط من! رم 16 هم بیشتر به درد چند سال دگ میخوره، فعلا 8 کافیه.
پاور گرین بی کیفیت ترینه، بنده چند ماهی میشه سیستمم رو تهیه کردم متاسفانه Corsair گیر نیاوردم و مجبور شدم گرین تهیه کنم، هنوز هیچی نشده فنش صدا میده!حیف چنین سیستمی با پاور گرین بسته بشه، رگلاتورش هم اصلا خوب نیست.
موفق باشید دوست عزیز

سیستمی که من پیشنهاد دادم هم یه پردازنده i7 خوب داره و هم رم 16 و هم یه کارت گرافیک خیلی خوب و قوی !
از هر گیمر یا کاربلد یا شخص حرفه ایی هم پرسیدم دقیقا برعکس حرف شما رو زدند
از طرفی هم وقتی کارت گرافیک خیلی قوی باشه و پردازنده و رم نسبت به کارت گرافیک در سطح پایین تری قرار داشته باشه دیگه چه نیازی به کارت گرافیک خیلی قوی هست؟ (منظورم اینه وقتی پردازنده و رم به صورت کامل کارت گرافیک رو پشتیبانی نمیکنن و از تمام قدرت کارت گرافیک استفاده نمیشه فایده ایی نداره)
بعدم اگر توجه کرده باشید و پاسخ اولم رو کامل خونده باشید من این سیستم رو طوری میخوام ببندم که حداقل 2 یا 3 سال بتونه بازی ها رو روی اولترا بزنه
فقط به فکر امروز و فردا نیستم ...
و همونطور که گفتم من تو سیستم فعلیم 4 ساله که پاور گرین 450W استفاده میکنم خدایی بی صذا ترینه ! (مدل دقیقش رو فراموش کردم)
تا حالا هیچ مشکل فنی نه برای خود پاور و نه برای قطعات دیگه پیش نیومده
و حتی شده برای دانلود بعضی از فایل ها مجبور شدم شب تا صبح هم کامپیوتر رو روشن بزارم اما مشکلی براش پیش نیومده
پاسخ
(07-01-2015, 03:46 PM)alireza111 نوشته است: سیستمی که من پیشنهاد دادم هم یه پردازنده i7 خوب داره و هم رم 16 و هم یه کارت گرافیک خیلی خوب و قوی !
از هر گیمر یا کاربلد یا شخص حرفه ایی هم پرسیدم دقیقا برعکس حرف شما رو زدند
از طرفی هم وقتی کارت گرافیک خیلی قوی باشه و پردازنده و رم نسبت به کارت گرافیک در سطح پایین تری قرار داشته باشه دیگه چه نیازی به کارت گرافیک خیلی قوی هست؟ (منظورم اینه وقتی پردازنده و رم به صورت کامل کارت گرافیک رو پشتیبانی نمیکنن و از تمام قدرت کارت گرافیک استفاده نمیشه فایده ایی نداره)
بعدم اگر توجه کرده باشید و پاسخ اولم رو کامل خونده باشید من این سیستم رو طوری میخوام ببندم که حداقل 2 یا 3 سال بتونه بازی ها رو روی اولترا بزنه
فقط به فکر امروز و فردا نیستم ...
و همونطور که گفتم من تو سیستم فعلیم 4 ساله که پاور گرین 450W استفاده میکنم خدایی بی صذا ترینه ! (مدل دقیقش رو فراموش کردم)
تا حالا هیچ مشکل فنی نه برای خود پاور و نه برای قطعات دیگه پیش نیومده
و حتی شده برای دانلود بعضی از فایل ها مجبور شدم شب تا صبح هم کامپیوتر رو روشن بزارم اما مشکلی براش پیش نیومده
ببینید دوست عزیز
پردازنده های i7 فرقشون با i5 در چیه؟ فقط Hyper Thread دارن! (هسته مجازی) این قابلیت اصلا در گیم کاربرد نداره! یعنی هیچ گیمی نیست استفاده کنه به جز کرایسیس 3 و ... . (تعدادشون خیلی کمه) و یک سری تفاوت ها در Multi Tasking دارن. مثلا تو i7 هنگام بازی اگر برنامه های پس زمینه باز باشن مثل مرورگر و ... معمولا مشکلی پیش نمیاد ولی تو i5 شاید(شاید) کمی کند بشه.
شما به حرف من اطمینان ندارین؟ کافیه سرچ کنید Battlefield 4 hyper thread Problem. یا Far cry 4 hyper thread Problem. فقط خودتون مشاهده کنید که چی گفتن اساتید Toms hardware!! راه حلش هم فقط غیر فعال کردن HT در بایوسه که در این صورت هیچ فرقی با i5 نمیکنه دگ!
اینم یک نمونه مقایسه 4690 با 4790 در گیم:
[تصویر:  65084.png]

[تصویر:  65088.png]

[تصویر:  65087.png]

[تصویر:  65071.png]

واقعا 1-2 فریم اختلاف ارزش 300 تومان اضافه رو داره(بماند 4690 در بایوشاک بهتر از 4790 عمل کرده!!!) در ضمن سخنان شما خیلی جالبه! این پردازنده(4690) به راحتی از پس سیستم های SLI هم برمیاد(طبق عکس بالا و منابع مختلف مانند Tomshardware) اونوقت شما میگید برای 980 باید 4790 بست؟؟؟ شما حرف دیگران رو کاری نداشته باش، نه حرف من نه حرف بقیه، بررسی هارو برای این چنین مواقع گذاشتن!! سیستم اولی که گفتید SSD هم نداشت فرکانس رم پایین تری هم داشت نسبت به سیستم دوم. گرافیک و مادربورد هم مدل های پایینتر بود. در مورد پاور هم بله واقعا کم صدا هست، ولی وقتی تو لود قرار میگیره صدا تراکتور در میاد :|

باز میل خودتونه، شما سوال کردین بنده تا جایی که تونستم جواب دادم! انتخاب با خودتون.
پاسخ
کسی نمیدونه این چه مشکلی داره؟
پاسخ
(07-01-2015, 06:42 PM)saeedtvn نوشته است: کسی نمیدونه این چه مشکلی داره؟

بالاتر پاسخ دادم عزیز
ممکنه مشکل از پاور باشه
یک بار هم باطری مین بورد رو دربیارین و دوباره جا بزنید ببینین مشکل پابرجاست یا نه؟
پاسخ
سلام به همگی  :D
میخواستم بدونم که روش و یا برنامه ای برای اورکلاک cpu وجود داره تا حدی که به cpu آسیب وارد نشه ؟
ممنون
پاسخ
(07-29-2015, 03:15 PM)DeadSec نوشته است: سلام به همگی  :D
میخواستم بدونم که روش و یا برنامه ای برای اورکلاک cpu وجود داره تا حدی که به cpu آسیب وارد نشه ؟
ممنون
http://p30download.com/fa/entry/12410/
http://www.downloadha.com/tag/%D8%AF%D8%...fessional/
ولی باز هم امکان آسیب رسوندن هست و باید خیلی کار باهاش رو بلد باشی، اینم یه سری اطلاعات برا محکم کاری:
کاملا بستگی به شرایط داره . این شرایط را از چند جنبه میشه بررسی کرد:CPUهای یک جنس و مدل و ساخت کارخانه ها با هم فرقهایی دارند.MotherBoard نقش خیلی مهمی داره. بعضی از MotherBoardها به اصطلاح OverClocking Friendly هستن و کلا برای OC کارها ساخته شدن . در هر صورت هر چه MotherBoard شما امکانات بیشتر و پیشرفته تری داشته باشه طبیعتا بهتر می تونید OC کنید. علاوه بر MotherBoard قطعات دیگه هم نقش دارن. مثلا قدرت تحمل فرکانسهای بالاتر در RAM یا AGP یا کارت صدا یا ... مدلها و جنسهای مختلف با هم فرق دارن. یک چیز مهم دیگه، سیستم خنک کننده ی کامپیوتر شماست. وقتی یک CPU در سرعتهای بالا کار می کنه، باید ولتاژ به نسبت بالاتری بهش داد و همین ولتاژ بالاتر باعث تولید گرمای بیشتر می شه و باعث سوختن یا کاهش شدید عمر مفید CPU بشه.
پاسخ
(07-29-2015, 03:22 PM)AMIR_PC نوشته است:
ممنون
ولی باز هم امکان آسیب رسوندن هست و باید خیلی کار باهاش رو بلد باشی، اینم یه سری اطلاعات برا محکم کاری:
کاملا بستگی به شرایط داره . این شرایط را از چند جنبه میشه بررسی کرد:CPUهای یک جنس و مدل و ساخت کارخانه ها با هم فرقهایی دارند.MotherBoard نقش خیلی مهمی داره. بعضی از MotherBoardها به اصطلاح OverClocking Friendly هستن و کلا برای OC کارها ساخته شدن . در هر صورت هر چه MotherBoard شما امکانات بیشتر و پیشرفته تری داشته باشه طبیعتا بهتر می تونید OC کنید. علاوه بر MotherBoard قطعات دیگه هم نقش دارن. مثلا قدرت تحمل فرکانسهای بالاتر در RAM یا AGP یا کارت صدا یا ... مدلها و جنسهای مختلف با هم فرق دارن. یک چیز مهم دیگه، سیستم خنک کننده ی کامپیوتر شماست. وقتی یک CPU در سرعتهای بالا کار می کنه، باید ولتاژ به نسبت بالاتری بهش داد و همین ولتاژ بالاتر باعث تولید گرمای بیشتر می شه و باعث سوختن یا کاهش شدید عمر مفید CPU بشه.

ممنون بابت اطلاعات !
cpu من یه pentium e5300ـه که 6 ساله داره کار میکنه !
عمر مفیدش دو سالیه که تموم شده  :D
خودمم قصد دارم بسوزونمش تا یه cpu جدید بگیرم !
بعدش از کجا میشه فهمید که یه مادربرد برای اورکلاک ساخته شده یا نه ؟!
پاسخ
(07-29-2015, 03:28 PM)DeadSec نوشته است:
(07-29-2015, 03:22 PM)AMIR_PC نوشته است:
ممنون

ممنون بابت اطلاعات !
cpu من یه pentium e5300ـه که 6 ساله داره کار میکنه !
عمر مفیدش دو سالیه که تموم شده  :D
خودمم قصد دارم بسوزونمش تا یه cpu جدید بگیرم !
بعدش از کجا میشه فهمید که یه مادربرد برای اورکلاک ساخته شده یا نه ؟!

خب این CPU رو اورکلاک بکنی یا نه هیچ فرقی به حالت نمیکنه، حداقل بفروشش کم کم 50 تومن هم گیرت بیاد، بهتر از سوزوندن هست....مادربرد هم کافیه اسمش رو سرچ کنی یا مشخصات رو جعبه رو بخونی احتمالا نوشته باشه
پاسخ
سلام به همگی و احسان عزیز راستش داشتم کامنت ها رو میخوندم گفتید از پاور گرین استفاده نکیم من چون خودم تازه میخوام سیستم ببندم نظرم روی 700W Green به نظرت چه پاور با کیفیت تری میتونم جایگزین کنم و همینطور بقیه قطعات هم اینه نظرت در بارشون چیه کیس x5 گرین cpu Intel core i5 4690 گرافیک zotak 970 l مدل اکسترایم کور ادیشن مادربرد GB-h97-gaming3 رم 8 گیگ
[تصویر:  shahanshah.png]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپیک رسمی سوالات و مشکلات شما در لپ تاپ Station 6 3,103 07-29-2017, 09:43 PM
آخرین ارسال: AgentOfChaos
  مشکلات رایج پرینترها و نحوه رفع آنها avandprinter 0 1,726 06-11-2017, 10:36 PM
آخرین ارسال: avandprinter
  مشکلات رایج پرینترها و نحوه رفع آنها avandprinter 0 1,512 06-11-2017, 10:29 PM
آخرین ارسال: avandprinter
  5 نکته ای که درباره Skylake باید بدانید Gabit0 0 1,453 12-08-2016, 12:52 PM
آخرین ارسال: Gabit0
Photo نظرسنجی درباره بازار قطعات کامپیوتر (PC) bijan-MBA 1 1,503 07-17-2016, 04:49 PM
آخرین ارسال: Maryam-II

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان