نظرسنجی: چه سبکی رو بیشتر میپسندید؟
شما مجاز به شرکت در این نظرسنجی نیستید.
استراتژیک
18.75%
3 18.75%
بازی آنلاین
12.50%
2 12.50%
ماجراجویی
12.50%
2 12.50%
ورزشی/مسابقه ای
6.25%
1 6.25%
اکشن
43.75%
7 43.75%
بازی فکری
6.25%
1 6.25%
در کل 16 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازی های ایرانی
من خودم منتقد رائفی پورم ولی دیگه نه در این حد
بعدشم دوست عزیز خب نمیشه که تو بازیمون نشون بدیم یه پلیش باشه.نمیشه که نقش یه دزد رو بازی کنیم
درضمن ما فعلا در حدی نیستیم که خودمون ایده 0تا100مونو بدیم.مثب اینه که یه مقلد از خودش دستور صادر کنه.ما فعلا در مرحله مقلدی هستیم و هنوز به فقاهت یا مرجع تقلیدی نرسیدیم(الان کسی نگه مثالت چرت بود.کاملا هم معنی میده)
اون جشنواره هم به خاطر نبود بودجه برگذار نشده.که البته هم حق دارن بودجه ندن چون تو کشور کارهای مهم تری داریم
[تصویر:  97vq_photo_2016-09-06_10-39-01.jpg]

هیچوقت فصل اول بازیهای ایرانی رو با فصل 13 ام کالاف دیوتی مقایسه نکنیم
پاسخ
داداش گلم من یه چی گفتم شما متوجه نشدی من میگم این بازیهای مستقل چجوری ساخته میشن ؟؟؟ مگه از کسی تقلید میکنند ؟؟؟خیلیاشونم توسط یک نفر ساخته میشه.بعدشم تقلیدم یه حدی داره اخه نه اینکه بیان یه مرحله از یه بازیرو کلن رو بازیه خودشون اعمال کنن یا یه اسلح رو .
بعدشم تو این سه چهار سال اخرین چندتا فیلم خارجی صدا و سیما پخش کرده که توش نگه غرب فلان غرب بهمان این فیلمارو کیا میسازن خودشون(غرب) اونوقت تا حالا نشده یه مقام دو.لتی تا یه پلیس عادیرو نشون بدن که فساد داره انگار همه اماما (نعوذ بالله)
شما یه چندتا بازی مستقل بازی کن تا متوجا بشی بازیسازی یعنی چی مگه همین پلی دد که الان مایکروسافت پشتشه چی بود مگه cod ساخته نه شاهکاری به اسم لیمبو ساخته. اینده صنعت گیم دست بازیهای مستقله
اونجشنواره یه دلیل دیگه داشت میخواستن یه کارایی کنن نتونستن بعد زدن هی بازی رو ف.ی.ل.ت.ر میکنند 
انگار دور از جون ما گوسفندیم خودمون نمیدونیم باید چی کار کنیم بعد که میگن حقوق بشر تو ایران زیر پا گذاشته نمیشه خب کلن انسانیت مارو گرفتن حقوق بشر بخوره تو فرق سرمون.
پاسخ
یه جوری میگی انسانیت مارو گرفتن انگار الان یکی اومده چنگ گذاشته رو گلوت داره خفت میکنه
بابا چته...

پاسخ
فرق بین انسان و سایر مخلوقات چیه؟؟
پاسخ
حجاب.........

پاسخ
(06-18-2016, 01:21 AM)MONSEF نوشته است: حجاب.........

خدا شفات بده
پاسخ
خخخهخهه
شوخی کردم
خب منظورتو بگو

پاسخ
(06-18-2016, 01:58 AM)MONSEF نوشته است: خخخهخهه
شوخی کردم
خب منظورتو بگو
S0 (2) S0 (2)
تعقل و اختیار درسته؟؟
خب وقتی میان سایتارو فیلتر میکنن یا ماهواره ها رو جمع میکنن یا بزور میفرستن سربازی و‌..
یعنی دارن میگن شما نمیفهمین خوب و بدو  و حق انتخابو از ما میگیرن خب پس یعنی  هم عقل و هم اختیار ادم و زیر پا میزارن پس ما فرقی با سایر موجودات خدا نداریم پس به این ترتیب انسانیت رتته.
پاسخ
اول که خدمت سربازی تو جهان اجباریه
اونهایی که خوب و بد رو میفهمن ماهواره استفاده نمیکنن.ماهواره ممنوع شد تا کسایی که خوب و بد رو تشخیص نمیدن به بدی اون گرفتار نشن
برا شیلتر کردن سایت ها هم همین جور
البته باید بگم که این حرف بطور مطلق هست منتهی در ادامه شامل یکسری استثنا هم میشن
این بحثتا تو انجمن ممنوعه.اگه دوست داری بحث کنیم بیا تلگرام
@monsef80

پاسخ
سلام
مشکل چند چیز مختلفه
بازی ساز مشکل داره، سایت های بازی در ایران مشکل دارند، بازی کننده هم مشکل داره، ناشرین و بلاخره مدیریت؛

*بازی سازان
هر کدوم از این ها خوبیایی دارن، هر کدوم هم مشکلاتی.
بازی ساز داریم بازی تمرینیشو داده بازار.
بازی ساز داریم، نتونسته ناشر خوبی برای بازیش پیدا کنه.
بازی ساز داریم بازیش کلی تعریف و تمجید غربیا رو داشته ولی تو ایران یا اسم بازیش رو نشنیدن یا اصلا نتونسته بخوبی بازیشو بفروشه
من چهارتا بازی تاپ مثال میزنم، احتمالا دو تای اول رو شنیدید اما سومی و صد البته چهارمی رو نه. چهارمی شاید از همه شون هم بخصوص زمان خودش بهتر بود، که اگر نشنیده باشید یعنی بازی ایرانی رو نشناختید، فقط بداش رو امتحان کردید و ببخشید، احیانا غر میزنیم. بازی ها: ارتشهای فرازمینی-بازی شبان- بازی جاده های نبرد- بازی سیاره میترا تگ و وی.

هیچ کدومشون نه دینی اند نه شولتر لازمه بشن، آقا مشکل این سه تا من فکر میکنم، فقط بازی سازاشون نبوده.
همینجا بگم، گفتم دینی ولی به دل راضی نبودم، میدونیم که و اگر نمیدونیم بدونیم که بازی دینی یک بازیه گفتن الله اکبر نیست. وگرنه داعش بازی دینی بهتری از ما میسازه! :D نه، کافیه یک سرگرمیه خوب باشه که پایانش بازیکن بگه به به و برای نتیجه اخلاقیش دست بزند. با یک نتیجه خوب  دلچسب همراه باشه. مثلا در نهایت میل بازیکن به انجام یک کار خوب در دنیای واقعی باشه.

*سایت های بازی در ایران
درطی سالها فعالیت، عموما، اکثرا و اغلب درمورد بازی های AAA خارجی مقاله نوشتند. حتی وقتی از بازیهای مستقل صحبت میکنند بهترین ها را نام میبرند.
سوال، آیا ما تنها همین چند بازی مطرح AAAAAAAA را داریم، یا همین بهترین بازیهای مستقل رو؟ اصلا بازی بعدی سازنده فلان بازی مستقل چه بوده؟
در کنار این، با انتشار یک بازی ایرانی، یا خبری از آن روی سایت ها نمیرود یا ما بدرستی متوجه کیفیت بازی نمیشویم.
بعضیها اصلا با بازی های با کیفیت ایرانی که در بالا خدمتتون ذکر کردم اشناییتی ندارند که نگاه من به سمت سایت های بازی ایران است. و همچنین ناشران. (البته من اینجا از گیمفا باید تشکر کنم)

اما آیا فقط سایت ها مشکل دارند؟ خیر، عوامل دیگر را هم مرور کنیم

*بازی کننده ها در ایران
درسته ما نباید خودمونو با بازیهای ضعیف مقایسه کنیم، ما کشور مستعدی داریم و برنامه نویسا و گرافیستای بزرگی داریم.
اما، در کنار این انتظار درست، نباید به تیپ و تار یک بازی ساز بزنیم که چی؟ که بازی AAAAAAAAAAA نساخته است.
بالا رفتن سطح انتظارات ما از بازی سازان کشورمون، به شدت تخریب کننده است و این تخریب وقتی خودش را نشان میدهد که یک نوجوان بازی مثلا مبارزه در خلیج عدن را با یک بازی خارجی با بودجه چند میلیاردی مقایسه میکند.
 اما باید این باور را داشته باشیم که پیشرفت یهویی بدست نمی آید و باید سطح انتظاراتمون رو با موقعیت فعلی بازی سازان کشورمون بسنجیم و بهشون اجازه بدیم بجای تخریب شدن! انتقاد ما را بشنوند.

ناشرین و مدیریت هم هست.
بازی داریم ایرانی با قیمت بالا، دیسک خراب. ناشری هم داریم که حمایت و پشتیبانی از بازی های ایرانی را خیلی خوب انجام میدهد.
مدیریت
هم نقش خیلی بالایی دارد. ما قبلا شاید مدیریت خوبی نداشتیم. سعیشان را کردند اما نتیجه آن چیزی نبود که انتظارش را داشتیم. مدیر فعلی را هم نمیدانم، کارهای خوبی کرده است،  اگر بد هم بگویم، بی انصافی کردم.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بیوگرافی حمیدرضا قربانی خواننده و آهنگساز باسابقه ایرانی Mohamad_uk 0 77 05-22-2024, 08:19 PM
آخرین ارسال: Mohamad_uk
  ده سال پیش آرزوی بازی کردن PS2 رو داشتم، و الان خودم دارم بازی می سازم! Laleh 1 2,092 04-07-2021, 06:09 PM
آخرین ارسال: Saragamer
  بازی هفته ۲# | این آخر هفته چه بازی‌هایی را تجربه می‌کنید PC FAN 0 1,273 09-20-2019, 09:22 AM
آخرین ارسال: PC FAN
  افتتاح سرور ایرانی تحت استیم راست (Rust) Mr.Kaneki 6 4,895 08-05-2017, 03:03 PM
آخرین ارسال: nekerko
  پشتکار و اراده ی عالی یک جوان ایرانی daryayeomid 0 1,130 07-10-2017, 02:42 PM
آخرین ارسال: daryayeomid

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان