امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیوگرافی Sam Lake خالق MAX PAYNE
[تصویر:  48925137076928867517.jpg]
نام اصلی او Sami Jarvi است و متولد سال 1970 و اهل کشور فنلاند است و به نوعی خالق اصلی Max Payne است. Sam در دانشگاه هلسینکی کشور فنلاند در رشته ی زبان وادبیات انگلیسی تحصیل کرده است. او که در صنعت بازی بیشتر با نام Sam Lake شناخته میشود(نام هنری او Sam Lake است,در واقع Jarvi به زبان فنلاندی معنی دریاچه یا همان Lake را می دهد),دوست نزدیک Petri Jarvilehto نیز هست.Petri کارگردان Max Payne بود که در خلق بازی از Sam خواستتا سناریوی این اثر را نوشته و شخصیت Max را برایش خلق کند.اما با آغاز پروژه Sam نقشهای دیگری هم در تولید بازی بر عهده گرفت.طوری که علاوه بر داستان,طراحی مراحل بازی را نیز شخصا انجام داد.به غیر از این زمانی که تیم تولید با بحران مالی مواجه شد و دیگر کار به جایی رسید که Remedy نتوانست بودجه کافی برای استخدام بازیگر در نقش شخصیت های بازی را فراهم آورد Sam بار دیگر نقش تازه ای را بر عهده گرفت و خود شخصا به ایفای نقش به جای Max در میان پرده ها و گرافیک نوول ها پرداخت.به همین خاطر این اسکن چهره Sam بود که در نقش Max در بازی اول به کار برده شد.

[تصویر:  18373337189615632144.jpg]

[تصویر:  82541542992190383844.jpg]
اما در ساخت قسمت دوم بازی چون Remedy بودجه کافی برای به کارگیری بازیگران حرفه ای را داشت Sam جای خود را به بازیگر توانمندی چون Timothy Gibbs داد تا وی به ایفای نقش در قالب شخصیت مکس بپردازد.

[تصویر:  57132867468647768092.jpg]

البته سازندگان برای آنکه تداعی خاطره ای را برای طرفداران بازی ایجاد کرده باشند دست به یک ابتکار جالب زدند و از چهره Sam در پوسترهای تبلیغاتی خیابانها استفاده کردند.همچنین میشد در بخشهایی از بازی با روشن کردن تلویزیونها چهره Sam را مشاهده کرد.
تامین بودجه لازم در عوض وقت کافی را برای Sam به وجود آورد تا بتواند بیشتر روی سناریوی Max Payne 2 کار کرده و نتیجه این وقت گذاری بیشتر هم باعث شد تا او فیلم نامه ای را تهیه کند که حدود چهار برابر بلند تر از یک اثر سینمایی بود.
تاثیر Sam Lake در خلق Max Payne به قدری بود که حتی سازندگان فیلم این اثر هم از او در خلق سناریوی فیلم کمک گرفتنه و بخش هایی از فیلم نامه اثر به قلم او نوشته شد.
جالب است این را هم بدانید که Sam Lake به نوعی نویسنده و خالق اصلی داستان ALAN WAKE نیز هست.
پاسخ
این آقای خالق بازیگر هم هست؟؟
 [تصویر:  j08g1cx50a5k23ahqkwt.png]
پاسخ
توضیح دادم که. به خاطر مشکل مالی شرکت نتونستن بازیگر حرفه ای واسه نقش مکس استخدام کنن واسه همین سم لیک مجبور شد خودش نقش مکس رو بازی کنه
پاسخ
کلا با سری بازیاش حال کردم
پاسخ
قیافش شبیهش نیست!ولی داستان شخصیت پردازی این بازی فرازمینیه!
[تصویر:  lion_14-wallpaper-1440x900.jpg]
پاسخ
یک همچین خالق بزرگ و توانمندی رو نباید از دست داد به نظرم شرکتهای بزرگی همچون راکستار یا... باید او را به خدمت بگیرند

چون همچین اشخاص مبتکری خیلی کم پیدا میشوند و باید قدر انهارا دانست.

[تصویر:  01832027028110186220.png]
پاسخ
بهترین شخصیت بازی های رایانه ای وکسی که خیلی دوستش دارمConfused29:
کسی که من همیشه کنارش بودم در بازی ها عاشقش بودم رنج وغمش رو دیدم،سختی که دیده واز دست دادن همسری عزیز
بخدا من تا دنیا دنیاست مکس رو فراموشش نخواهم کرد که در آخرین نسخش دوباره با مکس اما اینبار با چهر ی پیرتر ورنج کشیده تر شده ودیگه چیزی واسه از دست دادن نداشت من مکس عزیز رو همیشه در همه جا یاد خواهم کرد در همه جا تصویرش رو قرار خواهم داد چه در بک گراند موبایل،PC یا پسوترش بر روی در ودودیوار اتاقمConfused29:Confused29:Confused29:

ممنونم ازت رضا جون که خاطراتی رو زنده کردی واقعا باید شرکت های مثل راک استار یا یوبی باید قدر این جور سم لیک هایی رو بدونند که تو دنیای گیم به ندرت پیدا میشوندConfused29:Confused74:
پاسخ
اصلا نمیدونستم اینجوریه ولی شبیه نیستن اصلا شبیه نیست
همشهری کین، فیلم مورد علاقه ی منتقدان و گل سرسبد همه ی نظرسنجی ها، به نظرم به شدت خسته کننده است! علاوه بر این، همه ی بازی های فیلم هم بی ارزش است! حجم احترامی که به این فیلم گذاشته می شود برایم غیرقابل درک است.

اینگمار برگمان
پاسخ
مکس پین چیزی فراتر از یک بازی بود. فوق العاده بود.
پاسخ
انشاالله هر هفته بیوگرافی یکی از نویسنده های معروف رو میزارم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان