امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
صندوق انتقادات و پیشنهادات: عملکرد تیم مدیریتی تالار گیمفا در سال 2015
(12-31-2015, 11:15 PM)Project Amir نوشته است: من فقط یک سوال دارم چرا تک کاربر فعال رو نمیگیرم؟!
امیدوارم استیشن جوابم رو بده

سلام علیکم
خیلی ها هستند بدلیل نداشتن کیفیت کاری پشت درهای بسته تگ گیری موندند.
شما کیفیت کاریتون رو ببرید بالا، حتما ماهم توجه میکنیم. کیفیت به این معنا نیست که فقط پست هارو بروزرسانی کنیم S0 (24)
(01-01-2016, 12:44 AM)EL-Mander نوشته است:
(01-01-2016, 12:39 AM)Rasoul_76 نوشته است:
(01-01-2016, 12:23 AM)EL-Mander نوشته است: محبوبیت انجمن؟! S0 (43) S0 (43) S0 (43) S0 (43)
در جواب همه دوستان. بر اساس آمار گیمفا در الکسا، فقط 5 درصد افرادی که به گیمفا میان، فقط توی انجمن هستن. 4 درصد هم توی سایت و انجمن. 91 درصد هم فقط توی سایت
حالا از مدیر انجمن که گفت انجمن دست کمی نداره بپرسم، این 9 درصد بازدید انجمن، در صورت نبود فقط 1 روز صفحه اصلی، بازم میان توی انجمن؟
و اینکه 1 روز انجمن نباشه، اون 9 درصد نمی رن به صفحه اصلی؟

بخش اول رو که نمیدونم از کجا چنین آماری اوردید. نمیخوام بگم غلطه ولی به هر حال این انجمن بخشی از سایته. حالا هر چقدر هم که میخواد کم بازدید باشه.

در مورد بخش دوم باید بهتون بگم آیا کیفیت عملکرد تیم مدیریت و اخبار و مقالاتی که قرار میدن رو صرفا بر اساس آمار بازدید میشه توجیه کرد؟ من گفتم دست کمی ندارن چون کیفیت کار مدنظرم بود نه میزان بازدید. همین الآن مقاله ی 10 بازی بهینه شده رو صفحه ی اصلی بالای 100 تا نظر داره ولی تو انجمن زیر 20 تا. مسلما بازدیدشون هم همینطوره.
آیا این یعنی اون مقاله ای که تو سایته یه ورژن ناقصه که کم بازدیده؟ S0 (43)

این آمار:
 [تصویر:  3ear5bo7rlgvvo05n1k9_thumb.jpg]
اون 5 درصد اضافه بر 100 افرادی هستند که همزمان در سایت و انجمن حضور دارن.
برید توی این لینک ببینید.
در مورد بخش دوم. من نگفتم کیفیتشون پایینه. گفتم اهمیتی در حد صفحه اصلی ندارن. واقعا یه روز این مقاله ها منتشر نشن یا مدیر کل انجمن نرن از سایت بنیاد بازی های رایانه ای اخبار بازی های ایرانی رو کپی نکنن، به کسی بر می خوره؟

در کل انجمن محیط اموزشی افرادی هست که می خوان در تیم صفحه اصلی عضو شن. پس همین طور به صورت کلی هم سطح کیفی پایین تره.
یک مثال ساده زدم نظرم پاک شد!
گفتم اگر انجمن خیلی غول بود مثل بازی.سنتر میشد. پس حتی در مقایسه با انجمن های دیگه هم ضعیف هست، دیگه چه برسه به صفحه اصلی که الان بزرگ ترین سایت گیم ایران هست!
[تصویر:  6nbcc5qui6npeyaqb2sz.jpg]
(01-01-2016, 12:23 AM)EL-Mander نوشته است: محبوبیت انجمن؟! S0 (43) S0 (43) S0 (43) S0 (43)
در جواب همه دوستان. بر اساس آمار گیمفا در الکسا، فقط 5 درصد افرادی که به گیمفا میان، فقط توی انجمن هستن. 4 درصد هم توی سایت و انجمن. 91 درصد هم فقط توی سایت
حالا از مدیر انجمن که گفت انجمن دست کمی نداره بپرسم، این 9 درصد بازدید انجمن، در صورت نبود فقط 1 روز صفحه اصلی، بازم میان توی انجمن؟

بخش اول رو که نمیدونم از کجا چنین آماری اوردید. نمیخوام بگم غلطه ولی به هر حال این انجمن بخشی از سایته. حالا هر چقدر هم که میخواد کم بازدید باشه.

در مورد بخش دوم باید بهتون بگم آیا کیفیت عملکرد تیم مدیریت و اخبار و مقالاتی که قرار میدن رو صرفا بر اساس آمار بازدید میشه توجیه کرد؟ من گفتم دست کمی ندارن چون کیفیت کار مدنظرم بود نه میزان بازدید. همین الآن مقاله ی 10 بازی بهینه شده رو صفحه ی اصلی بالای 100 تا نظر داره ولی تو انجمن زیر 20 تا. مسلما بازدیدشون هم همینطوره.

این آمار:
در مورد بخش دوم. من نگفتم کیفیتشون پایینه. گفتم اهمیتی در حد صفحه اصلی ندارن. واقعا یه روز این مقاله ها منتشر نشن یا مدیر کل انجمن نرن از سایت بنیاد بازی های رایانه ای اخبار بازی های ایرانی رو کپی نکنن، به کسی بر می خوره؟

بخش اول و قسمت بازدید رو قبول کردم. (از اولم قبول داشتم. نوشتم که "نمیگم غلطه")

مستقیما این حرف رو نزدید ولی گفتید: "حالا از مدیر انجمن که گفت انجمن دست کمی نداره بپرسم"
خوب این غیر از اینه که شما قبول ندارید مطالب کیفیت لازم رو دارن؟
یا حالا این مطلب به کنار.
تقریبا 80 درصد مقالاتی که توی انجمن توسط تیم مدیریت نوشته میشن به صفحه اصلی انتقال پیدا میکنن. (و از این به بعد اخبار هم ظاهرا قراره انتقال پیدا کنن.)
حالا که اخبار و مقالات انجمن روی سایت هم میان، بازم میشه اهمیت انجمن رو رد کرد؟
ببینید این حرف شما:
"واقعا یه روز این مقاله ها منتشر نشن یا مدیر کل انجمن نرن از سایت بنیاد بازی های رایانه ای اخبار بازی های ایرانی رو کپی نکنن، به کسی بر می خوره؟"
مثل این می‌مونه که من بگم اگه یه روز خبرنگارا خبر نذارن یا یه هفته تیم تحریریه بررسی بازیا رو نذارن به جایی بر میخوره؟ همین الآن برید به سایت اصلی و توی بخش پربازدید ترین ها ببینید مقاله ی همین انجمن توی 6 ساعت چطور به جایگاهیی که رسیده که اخبار عادی 2-3 روزه بهش رسیدن.
[تصویر:  j7hb_59873-true-detective-cohle-quotes.jpg]
(01-01-2016, 12:53 AM)AA-Revenger نوشته است:

این آمار:

در کل انجمن محیط اموزشی افرادی هست که می خوان در تیم صفحه اصلی عضو شن. پس همین طور به صورت کلی هم سطح کیفی پایین تره.
یک مثال ساده زدم نظرم پاک شد!
گفتم اگر انجمن خیلی غول بود مثل بازی.سنتر میشد. پس حتی در مقایسه با انجمن های دیگه هم ضعیف هست، دیگه چه برسه به صفحه اصلی که الان بزرگ ترین سایت گیم ایران هست!

البته نظر من این هست که انجمن برای ارتباط بهتر تیم صفحه اصلی تشکیل شده. وگرنه نیازی زیادی بهش نبود که اینقدر توی انجمن با تیم صفحه اصلی بد رفتاری میشه (نمونه اش تگ دادن و اعتبار و...)
نقل‌قول: در مورد سخن اقای tiyron هم بگم که شما در تیم خبرنگاری اصلا بودید در این مدت که بدونید اختلاف هست یا نه؟

توی تیم خبرنگاری نه ولی توی تحریریه بودم... 
اون موقع سقف اعتبار دادن اعضای تیم خبرنگاری و تحریریه فقط5 تا بود و مدیرها 30 تا... اون موقع وقتی تیم طلایی گیمفا از هم پاشید یه نفر هم همکار بازنشسته یا ماندگار نشد! در حالی که بیشتر مدیرا با دست گل و تجلیل می‌رفتن.
بعد از اومدن آقای زاهدی و جون گرفتن دوباره‌ی گیمفا باز هم تیم از هم پاشید، اینبار نه تنها تجلیلی در کار نبود بلکه نصفشون بن شدن، نصفشون هم غریبانه رفتن...
ولی میدونی چی شد؟ اون موقع کسی نیومد بگه چرا من 5 تا اعتبار میدم و مدیری که وظیفه اصلیش تو انجمن هست 30 تا میده. کسی نگفت چرا ما بن شدیم... چرا کسی تحویلمون نگرفت چرا کسی به ورشم نبود... نه، چند ماه گذشت و همون تیم به خاطر علاقه به گیمفا، خودِ خود گیمفا نه تگ‌هاش برا پز دادن، اومدن و کاندید مدیریت شدن. فروم از بین رفته بود، سایت هم اصلاً بروز نمیشد گیمفا داشت منقرض میشد... فروم هم تازه توسط مرتضی اداره میشد. یه دونه مدیر زرد هم نداشت... ولی همون تحریریه قبلی که میشه گفت با شوت و لگد بیرون انداخته شدن اومدن فروم رو گرفتن... اگه سایت رو آقای زاهدی نجات داد، فروم رو تحریریه‌ای نجات داد که مطمئنم همین حالا هم با بیشترشون آشنا نیستین... تحریریه‌ای که عاشق گیمفا بودن نه تگ‌هاش، عاشق این بودن که کنار همدیگه داشتن بقایای یه فرومی رو کنار هم می‌چیدن تا بلکه بتونه باز رو پاهاش راه بره. به جرأت میتونم بگم شور و نشاطی که اون موقع توی فروم موج میزد هیچوقت تو این چند سال نظیرش رو ندیدم. جالبه این تیمی که با اوج حقارت رفت و بعد از یه مدت به خواست خودشون برگشتن نه اعتبار براشون مهم بود، نه نحوه رفتن، نه پز دادن با تگ نه تبعیض و نه این حرفایی که الان دارم می‌شنوم.
در کل بله دوست عزیز تو تحریریه بودم، توی تیم بودم، همه‌ی اینارو هم دیدم و هیچوقت به‌خاطر اینکه این همه سال تو این فروم بودم تگ همکار بازنشسته نخواستم، به‌خاطر اعتبار کمتر دادن نسبت به کسایی که دارن وظیفشونو توی فروم انجام میدن معترض نبودم، هیچوقت توی نخواستم تگم رو به رخ کس دیگه‌ای بکشم.
چیزی که منو اینجا نگه داشت عشق بود، من و خیلیای دیگه که اومدن فروم رو ساختن.
و حالا چیزی که از بین رفته اینجا... عشقه... عشق...
 نمی‌دونم دیگه، اگه سوالات دوستمون رو با دید من بخونید شاید بار مسخره بودنش برام رو بفهمید!
(01-01-2016, 12:54 AM)Rasoul_76 نوشته است:

این آمار:

بخش اول و قسمت بازدید رو قبول کردم. (از اولم قبول داشتم. نوشتم که "نمیگم غلطه")

مستقیما این حرف رو نزدید ولی گفتید: "حالا از مدیر انجمن که گفت انجمن دست کمی نداره بپرسم"
خوب این غیر از اینه که شما قبول ندارید مطالب کیفیت لازم رو دارن؟
یا حالا این مطلب به کنار.
تقریبا 80 درصد مقالاتی که توی انجمن توسط تیم مدیریت نوشته میشن به صفحه اصلی انتقال پیدا میکنن. (و از این به بعد اخبار هم ظاهرا قراره انتقال پیدا کنن.)
حالا که اخبار و مقالات انجمن روی سایت هم میان، بازم میشه اهمیت انجمن رو رد کرد؟
ببینید این حرف شما:
"واقعا یه روز این مقاله ها منتشر نشن یا مدیر کل انجمن نرن از سایت بنیاد بازی های رایانه ای اخبار بازی های ایرانی رو کپی نکنن، به کسی بر می خوره؟"
مثل این می‌مونه که من بگم اگه یه روز خبرنگارا خبر نذارن یا یه هفته تیم تحریریه بررسی بازیا رو نذارن به جایی بر میخوره؟ همین الآن برید به سایت اصلی و توی بخش پربازدید ترین ها ببینید مقاله ی همین انجمن توی 6 ساعت چطور به جایگاهیی که رسیده که اخبار عادی 2-3 روزه بهش رسیدن.

ببینید، من حرفی از کیفیت نزدم. کیفیت رو دارن، ولی اهمیت رو نداره. البته اهمیت منظورم این هست که عدم انتشار یا انتشارشون روی انجمن زیاد نیست.
یعنی واقعا شما فک می کنید اگه یه روز هیچ خبر منتشر نشه، گیمفایی باقی می مونه که مقالات با کیفیت شما بهش انتقال پیدا کنن؟
بعد مگه خبرنگارا و تحریریه هویج هستن که شما بیایید و انتقال بدید. آیا ما میایم و اسپم ها رو حذف کنیم؟ بزارید تحریریه‌ها و خبرنگارها کارشون رو انجام بدن.
بخش پربازدید ترین ها هم باز هم به همون بحث اهمیت صفحه اصلی و انجمن مربوط میشه

[b]Tyrion[/b]
اول اینکه از شما پرسیده نشد که توی تیم بودید یا نه. پرسیده شد که این مدت بودید که بدونید اختلافی بوده یا نه؟
الان با این حرفایی که زدید، انجمن اهمیتش مهم تر از صفحه اصلی هست؟
(01-01-2016, 01:01 AM)Tyrion نوشته است:
نقل‌قول: در مورد سخن اقای tiyron هم بگم که شما در تیم خبرنگاری اصلا بودید در این مدت که بدونید اختلاف هست یا نه؟

توی تیم خبرنگاری نه ولی توی تحریریه بودم... 
اون موقع سقف اعتبار دادن اعضای تیم خبرنگاری و تحریریه فقط5 تا بود و مدیرها 30 تا... اون موقع وقتی تیم طلایی گیمفا از هم پاشید یه نفر هم همکار بازنشسته یا ماندگار نشد! در حالی که بیشتر مدیرا با دست گل و تجلیل می‌رفتن.
بعد از اومدن آقای زاهدی و جون گرفتن دوباره‌ی گیمفا باز هم تیم از هم پاشید، اینبار نه تنها تجلیلی در کار نبود بلکه نصفشون بن شدن، نصفشون هم غریبانه رفتن...
ولی میدونی چی شد؟ اون موقع کسی نیومد بگه چرا من 5 تا اعتبار میدم و مدیری که وظیفه اصلیش تو انجمن هست 30 تا میده. کسی نگفت چرا ما بن شدیم... چرا کسی تحویلمون نگرفت چرا کسی به ورشم نبود... نه، چند ماه گذشت و همون تیم به خاطر علاقه به گیمفا، خودِ خود گیمفا نه تگ‌هاش برا پز دادن، اومدن و کاندید مدیریت شدن. فروم از بین رفته بود، سایت هم اصلاً بروز نمیشد گیمفا داشت منقرض میشد... فروم هم تازه توسط مرتضی اداره میشد. یه دونه مدیر زرد هم نداشت... ولی همون تحریریه قبلی که میشه گفت با شوت و لگد بیرون انداخته شدن اومدن فروم رو گرفتن... اگه سایت رو آقای زاهدی نجات داد، فروم رو تحریریه‌ای نجات داد که مطمئنم همین حالا هم با بیشترشون آشنا نیستین... تحریریه‌ای که عاشق گیمفا بودن نه تگ‌هاش، عاشق این بودن که کنار همدیگه داشتن بقایای یه فروم رو کنار هم می‌چیدن تا بلکه بتونه باز رو پاهاش راه بره. به جرأت میتونم بگم شور و نشاطی که اون موقع توی فروم موج میزد همچوقت تو این چند سال نظیرش رو ندیدم. جالبه این تیمی که با اوج حقارت رفت و بعد از یه مدت به خواست خودشون برگشتن نه اعتبار براشون مهم بود، نه نحوه رفتن، نه پز دادن با تگ نه تبعیض و نه این حرفایی که الان دارم می‌شنوم.
در کل بله دوست عزیز تو تحریریه بودم، توی تیم بودم، همه‌ی اینارو هم دیدم هیچوقت به‌خاطر اینکه این همه سال تو این فروم بودم تگ همکار بازنشسته نخواستم، به‌خاطر اعتبار کمتر دادن نسبت به کسایی که دارن وظیفشونو توی فروم انجام میدن معترض نبودم، هیچوقت توی نخواستم تگم رو به رخ کس دیگه‌ای بکشم.
چیزی که منو اینجا نگه داشت عشق بود، من و خیلیای دیگه که اومدن فروم رو ساختن.
و حالا چیزی که از بین رفته اینجا... عشقه... عشق... اگه سوالات دوستمون رو با دید من بخونید شاید بار مسخره بودنش برام رو بفهمید!

والا بنده توهینی به تیم تحریریه نکردم که جنابعالی ورداشتی تاریخچه گیمفا رو نوشتی.
مسلما تیم تحریریه تا حالا ساعت 6 صبح بلند نشده از خوابش تا خبر بذاره. اینم یکی از سختی های کار ماست که گفتم تا میون تمجیدهای شما از تحریریه گم نشه.
بنده با تیم تحریریه در مدتی که بودم هیچ مشکلی نداشتم الان هم ندارم. مشکل خبرنگارا با یه جای دیگه بود که در گفتنش در حوصله این پست نمیگنجه.
در ضمن بنده گفتم "در این مدت". در گذشته هر اتفاقی که افتاده من مسئولش نیستم. والا منم تگ نمیخواستم. لازمه بگم که بعد از استعفام هم تگ کاربر ساده دادن بهم (درک اقایون انجمنی رو نشون میده). بعدش فرداش متوجه شدم که تگم شده ماندگار که اونم به واسطه اقای کلهری بود. بعدش بنده با اقای کلهری هم صحبت کردم که همون تگ کاربر سایت بهتر بود و خوب نشون میداد لیاقت بعضی هارو ولی ببین چقدر کار اینا زشت بوده که اقای کلهری میره برای من ازشون تگ ماندگار میخواد. بعضی چیزا درک میخواد. فقط همین.
این تاپیک هدیه بابا نوئل به ماست خدایی به یادماندنی میشه
این انجمن به نظر من بهترین مدیر ها رو داشته و عملکرد فوق العاده ای داشتن بیاید به گیم ربطش بدیم:
مجید نصر: راهنما 
رسول خردمندی: افسونگر S0 (2)
استیشن:کماندو و تک تیر انداز (در حال مشاهده افراد انلاین)
Dead soldier از این نام کاربریش خوشم میاد S0 (2) : بازم راهنما ولی با قدرت هایی متفاوت
Ehsan 1377: تقویت کننده 
Hard core gamer: سرباز معمولی 
Old snake: ریش سفید پاسخ گوی انواع سوالات 301
Spartacus: فرمانده از اون سخت گیر ها که چک افسری می زنن S0 (2)
Amir_pc: گابلین S0 (2)
نامی: نامی در واقع یه موتور جست و جو هست S0 (2)

من این افراد رو می شناختم ببینید با چه تیم عظیمی رو به رو هستید مبارزه با این تیم بسیار سخته
تازه حیف که zack نیست وگرنه با دشمنا کلی شرط می بست و همش می باخت S0 (45)
[تصویر:  er462hi3v3z7.jpg]
(01-01-2016, 01:01 AM)EL-Mander نوشته است: EL-Mander

ببینید، من حرفی از کیفیت نزدم. کیفیت رو دارن، ولی اهمیت رو نداره. البته اهمیت منظورم این هست که عدم انتشار یا انتشارشون روی انجمن زیاد نیست.
یعنی واقعا شما فک می کنید اگه یه روز هیچ خبر منتشر نشه، گیمفایی باقی می مونه که مقالات با کیفیت شما بهش انتقال پیدا کنن؟
بعد مگه خبرنگارا و تحریریه هویج هستن که شما بیایید و انتقال بدید. آیا ما میایم و اسپم ها رو حذف کنیم؟ بزارید تحریریه‌ها و خبرنگارها کارشون رو انجام بدن.

[b]Tyrion[/b]
اول اینکه از شما پرسیده نشد که توی تیم بودید یا نه. پرسیده شد که این مدت بودید که بدونید اختلافی بوده یا نه؟

خخخخ! خوب آخه ینی چی کیفیت داره اهمیت نداره؟ S0 (5) مطلبی که چهارمین پربازدید سایته اهمیت نداره؟
من حدس میزنم شما اشتباه متوجه منظور رسول شدید. زمانی که میگه انجمن دست کمی از سایت نداره، به هیچ وجه منظورش آمار بازدید و ... نیست. منظورش مطالبیه که توش قرار میگیره. مطالبی مثل همین مقالات و اخبار یا مطالبی مثل مشاوره در امر خرید قطعات یا رفع مشکلات بازی‌ها، پست بنچمارک ها ک جدیدا رو سایت هم میره و سیستم پیشنهادی هرماه (و اگر بشه بررسی تخصصی قطعات توسط بنده ب زودی!) که یه تنه کل انجمن رو نگه داشتن.
از حرفای رسول گذشته، ما هیچ وقت تصورمون این نبوده که یه روز خبری منتشر نشه. چون اگه این اتفاق بیوفته دیگه ما و شمایی نیستیم که سرش صحبت کنیم. فرض ما حال حاضره. خبرنگارا خبر میذارن و ما هم کمکشون میکنیم.
دلیل بازدید بالای خبر هر چی که باشه، این مطلب از انجمن اومده. به قول خود شما: اگه انجمنی نباشه، این مطلب اصلا وجود نداره که بیاد و 3-4 رقمی بازدید داشته باشه.
(01-01-2016, 01:20 AM)ehsan1377 نوشته است:
(01-01-2016, 01:01 AM)EL-Mander نوشته است: EL-Mander

[b]Tyrion[/b]

خخخخ! خوب آخه ینی چی کیفیت داره اهمیت نداره؟ S0 (5) مطلبی که چهارمین پربازدید سایته اهمیت نداره؟
من حدس میزنم شما اشتباه متوجه منظور رسول شدید. زمانی که میگه انجمن دست کمی از سایت نداره، به هیچ وجه منظورش آمار بازدید و ... نیست. منظورش مطالبیه که توش قرار میگیره. مطالبی مثل همین مقالات و اخبار یا مطالبی مثل مشاوره در امر خرید قطعات یا رفع مشکلات بازی‌ها، پست بنچمارک ها ک جدیدا رو سایت هم میره و سیستم پیشنهادی هرماه (و اگر بشه بررسی تخصصی قطعات توسط بنده ب زودی!) که یه تنه کل انجمن رو نگه داشتن.
از حرفای رسول گذشته، ما هیچ وقت تصورمون این نبوده که یه روز خبری منتشر نشه. چون اگه این اتفاق بیوفته دیگه ما و شمایی نیستیم که سرش صحبت کنیم. فرض ما حال حاضره. خبرنگارا خبر میذارن و ما هم کمکشون میکنیم.
دلیل بازدید بالای خبر هر چی که باشه، این مطلب از انجمن اومده. به قول خود شما: اگه انجمنی نباشه، این مطلب اصلا وجود نداره که بیاد و 3-4 رقمی بازدید داشته باشه.

دوستان ول کنید بابا این حرفا چیه همتون در سطح عالی عمل کردید وواقعا ممنون از همتون چه اونای که بودن و  رفتن و کسای که الان هستند . سال خوبی بود(انگار بچه ناف لندنم)انشاالله سال میلادی بعد پیشرفتای بیشتری حاصل بشه

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سینماگیمفا: خدمتی دیگر از گیمفا – رونمایی از سایت سینمایی گیمفا It's Time 6 22,236 04-18-2024, 02:13 PM
آخرین ارسال: vivek01
  رتبه گیمفا در الکسا Geagraph 1,311 260,402 07-04-2023, 11:37 AM
آخرین ارسال: cluemethod
  [مهم] فراخوان عضویت در تیم مدیریت فروم‌گیمفا White Beard 7 160,538 06-20-2023, 10:15 AM
آخرین ارسال: alfazoneprix
  قوانین و مقررات کلی انجمن گیمفا(کامل‌ترین قانون موجود) White Beard 1 34,614 03-23-2019, 08:25 PM
آخرین ارسال: White Beard
  فراخوان جذب نویسنده برای آکادمی گیمفا (تابستان 1395) Lazaretto 0 13,119 06-23-2016, 11:18 PM
آخرین ارسال: Lazaretto

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان