امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عناوینی عمیق! | 5 بازی برتر احساسی تاریخ
مقاله‌ی خیلی خوبی بود.
 من فکر میکنم همه‌ی ما عناوینی رو در طول این سال‌ها تجربه کردیم که به نحوی احساساتمون رو تحت تاثیر قرار دادن. این احساسات فقط خوشحالی و ناراحتی و ... نیست بلکه خیلیهامون ممکنه با گیم‌پلی یک بازی هم "حس هیجان" فوق‌العاده‌ای بهمون دست بده، اما همون‌طور که از متن پیداست اینجا بحث سر عناوینی هست که در بطن داستان، گستره‌ای از احساسات رو برای بازی‌کننده آماده کردن، گستره‌ای از غم‌ها، شادی‌ها، اشک‌ها و لبخند‌ها . . . و گاهی برخی از این بازی‌ها برای همیشه گوشه‌ای از سرزمین خاطرات به‌یادماندنی ما رو از آن خودشون میکنن، یک چنین بازی‌هایی که به این درجه میرسن بدون شک قابل ستایش و احترام هستن.

اما بپردازیم به مقاله . . .
باید بگم که یک چنین مقاله‌ای پتانسیل بسیار بالایی برای تبدیل شدن به یک نوشته‌ی عالی و در عین حال احساسی و تاثیرگذار رو داره. شما هم تونستین که از این پتانسیل تاحدی استفاده کنید و نوشته‌ی زیبایی رو خلق کنید. البته بعضی جاها رو میشد بهتر نوشت(البته از نظر من)؛ بعنوان مثال به شروع مقاله اشاره میکنم. جمله‌ی اول مقاله به نظر من زیاد مناسب نیست و حتی از لحاظ معنایی هم یه اشکالاتی داره. فرمول‌های زیادی برای شروع خوب وجود داره، مثلا میتونستید یکی از لحظات فوق‌العاده و احساسی رو بدون پیش مقدمه در اول مقاله بنویسید و در ادامه بحث رو به سمت موضوع مقاله بکشونید. این فقط یه مورد بود و روش‌های مختلفی وجود داره. در کل اون جمله‌ای که به عناوین ضعیف اشاره کردید و بلافاصله گفتید که در بین این عناوین( از لحاظ ارتباط معنایی، یعنی همون عناوین ضعیف) شاهکار و جود داره! چندان برای آغاز یک مقاله جالب نبود. البته در کل مقدمه خوب بود.
 توضیحاتی هم که برای هر بازی ذکر کردید زیبا بود، البته  یک نکته وجود داره و اونم فرمول مشابه بخصوص در جملات ابتدایی هست :
شاهکاری به نام Mass Effect!  . . .
The Last Of Us شاهکاری است که . . .
شاهکار The Walking Dead و . . .
به کار بردن جملات مشابه بمرور اون جذابیت مورد نیاز رو از نوشته میگیره . میتونستید نوع پرداختن به هر بازی رو متفاوت از دیگری بنویسید. مثلا در یکی احساسی که خودتون داشتید رو بنویسید و در دیگری نوشته رو از نگاه شخصیت اصلیش آغاز کنید. در کل این موضوع به قدرت خلاقیت در نویسندگی برمیگرده.
البته بازم بگم که این ایراد نیست و فقط برای تبدیل شدن یک نوشته‌ی خوب به یک نوشته فوق العاده خلاقیت بسیار تاثیرگذاره که البته در نوشته‌ی شما هم وجود داشت.
در پایان باید بگم که از خوندن مقاله لذت بردم.
موفق باشید
[تصویر:  Last_Warrior.png]
پاسخ
احساسی تر از Mafia 1 مگه داریم؟
مگه هست؟
پاسخ
(12-30-2015, 12:56 PM)Lincoln Clay نوشته است: احساسی تر از Mafia 1 مگه داریم؟
مگه هست؟

اگه بود فقط اسم استودیو رو ببر برم تعطیلش کنم
کوجیمارم سر همین قضیه انداختیم بیرون 
مگه داریم مگه میشه ؟ [تصویر:  cancan.gif]
پاسخ
TWD1 برترین بود و در نسخه‌ی دوم نیز باز خیلی خوب بود درست شخصیت پردازشی عمیق نشد ولی بازم هم میتوان گفت جزو 10 میتونه باشه
راستی فصل سوم د والکینگ دد  کی میاد؟ 2016؟ گوگل زده 2016 Wall
[تصویر:  The_Last_of_Us_Concept_Art_Crows_JS-01.jpg]
...Come Back To Your Destiny
...You're On The Right Patch Because You Are Special

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 958 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  زمین بازی خدایان،نقد بازی INJUSTICE GODS AMONG US Funny Man 29 13,688 11-28-2020, 06:39 AM
آخرین ارسال: saeid15
  دنیای خمیری (نقدی کوتاه از بازی بیاد ماندنی neverhood)+دانلود بازی ALAN PAYNE 14 9,150 04-11-2020, 02:31 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  تا آخرین قطره ی خون | 8 بازی خشن تاریخ BadBoy4Ever 22 17,117 02-13-2020, 02:15 AM
آخرین ارسال: ARSHIA2004
  بهترین بدلکار تاریخ | نقد و بررسی Just Cause 4 White Beard 0 1,255 12-12-2018, 04:56 PM
آخرین ارسال: White Beard

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان