امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقد و برسی عنوان Killzone Shadow fall

[تصویر:  killzone-shadow-fall-5.jpg]
نام بازی:Killzone Shadow fall
سبک:Action/FPS
پلتفرم:PS4
سازنده:Guerrilla
ناشر:SCEA

شرکت Games guerilla که در نسل گذشته با نسخه دوم Killzone سر و صدای زیادی به پا کرد اما این بار با کمترین تبلیغات و تقریبا بدون هیچگونه بزرگنمایی KZ:SF در واقع نسخه فرعی از بازی است که رخ دادهای سال 2390 را روایت میکند که انحصاری PS4 میباشد.

داستان

داستان این بازی مربوط به وقایعی است که 30 سال پس از اتفاقات نسخه دوم در سرزمین های وکتا به وقوع میپیوندند. با پایان یافتن جنگ ویرانگر در سرزمین های هلگان و نابودی آن ملیون ها نفر از ساکنین سیاره آواره شده ودر خطر مرگ قرار گرفته اند اما نیرو های وکتا با سخاوتمندی هر چه تمام تر به آوارگان هلگاستی پناه داده و آنان را در مجاورت شهر زیبا و مدرن وکتا جای میدهند. سال ها بعد از حس کینه جوِیی و خفت و خواری حاصل ار آوارگی هلگاست ها را به ستوه آورده و آنان را وادار میسازد تحت رهبری لیدی ویزاری (Lady Visary) دیوار های عظیمی که میان دو شهر جدایی پدید آورده را نا دیده بگیرند بدین ترتیب مجددا جنگ سختی میان نیرو های وکتا و هلگاست در میگیرد و بازیباز در نقش لوکاس کلان (Lucas Kellan) ماموریت میابد به درون شبکه های اطلاعاتی هلگاست ها نفوذ کرده و از ماهیت فعالیت های آنان آگاهی یابند.

نور پردازی

[تصویر:  3044_4.jpg]
در این نسخه نور پردازی عالی میباشد مخصوصا در محیط های باز بسیار چشم نواز میباشد سازندگان در این بازی از سیستم نور پردازی واقعی همزمان بهره برده اند که در تعیین میزان سایه ها اشیا و تغییر بسیار موفق عمل کرده اند.

گرافیک

[تصویر:  pekq_2051206-704523_20130820_018.jpg]

انیمیشن های بازی تغییر چندانی نسبت به نسخه قبلی نداشته است از سوی دیگر در اکثر نقاط بافت ها دارای کیفیت بسیار بالایی هستند که یکی از چشم نواز ترین گرافیک ها را داشت با کیفیت بالایی که داشت خبر پر قدرت بودن نسل هشت را می آورد.

گیم پلی

در این نسخه سازندگان تغییرات بسیاری در گیم پلی به وجود آورده بودند و تغییرات بسیاری را در آن پیاده کرده بودند.
شاید در نگاه اول بازیباز فکر کند اندکی از جنبه های تاکتیکی نبردها کاسته شده است اما اینطور نیست به طور مثال استراتژِی یکی از اصول همیشگی این سری از بازی ها است که در این قسمت نیز به خوبی رعایت شده است.
ایجاد تغییرات در نحوه کنترل و افزایش سرعت ریتم نبردها عملکرد های استراتژیک محور اساس گیم پلی را تشکیل میدهد.
اما درباره ی هوش مصنوعی این عنوان باید گفت :بعضی مواقع دشمنان رفتارهای غیر متعارفی از آنها سر میزند به جای کاور گرفتن (پنهان شدن) جا هایی میروند که به طور دقیق در دید باشند و بتوان آنها را راحت کشت.
افزایش محیط ها و سوق پیدا کردن آنها به محیط های تقریبا باز و اضافه شدن بخش مخفی کاری از جمله تغییرات مثبت گیم پلی این عنوان بوده است.
سلاح های موجود در بازی بسیار متنوع میباشد اما با اندکی تغییر میشد گیم پلی بازی را بهتر کند.
یکی از بهترین ویژگی های این عنوان با کمک کنترل PS4 حاصل میشود ربات پرنده ای به نام OWL است که بازیباز را درطول بازی کمک میکند به طور مثال محیطی که دشمنان در آنجا هستند پاکسازی میکند یا از شما در برابر اصابت گلوله محافظت میکند که همهی این امکانات با استفاده از گیم پد لمسی PS4 امکان پذیر شده است که کمک بسیار زیادی به بهبود گیم پلی میبخشد.

موسیقی و صدا گذاری

موزیک متن بازی آنچنان که میبایست نتوانسته حس و حال را افزایش هیجان را به بازیباز بدهد اما موسیقی هایی که در نبرد نواخته میشود بسیار جذاب میباشند در سایر بخش های صدا گذاری تفاوت چنانی به نسخه های قبلی دیده نشده است.

بخش آنلاین

در ابتدای بخش آنلاین میبایست با چاقو یک نبرد با دشمنان مسلح بروید که از همان اول هم معلوم میشود که بخش سختی میباشد محدود شدن مود های بازی به سه حالت Assault,scoutو Support از دیگر تغییرات بخش آنلاین میباشد که در کنار حذف شدن XP این بخش را به شدت متحول ساخته است . بیشتر قابلیت بخش تکنفره به بخش چند نفره افزوده شده است و میتوان از امکاناتی نظیر Shield اسکن محیط و ... در جهت کشف و نابودی دشمنان و در کل بخش آنلاین پسرفتی نسبت به نسخه های قبلی خود داشته است.

کلام آخر
عنوان Killzone shadow fall شروع خوبی برای کنسول PS4 و خبر خوبی از جهت داشتن قدرت کافی نسل هشت خبر میداد. اگر قصد خرید این عنوان را دارید بهتون پیشنهاد میکنم این بازی رو تجربه کنین مخصوصا اگر طرفدار های سبک شوتر اول شخص میباشید در بازار هم قیمتی زیادی هم ندارد (اگه از بازی رو تموم کردین لطفا آن را نسوزانید) S0 (43)

نکات مثبت:بهبود بسیار گیم پلی و به کارگیری سبک های مختلف و گرافیک عالی.
نکات منفی:ضعف در هوش مصنوعی و عدم وجود بخش Co-op آفلاین عدم شخصیت پردازی و داستان سرایی مناسب.
نمره کلی از 10: 8.5
[تصویر:  Serv5.jpg]
Negan
پاسخ
بررسیتون جالب بود و من اینجا اصلا قصد ندارم ایراد و مشکل بگیرم و فقط به یه تشکر بسنده می کنم.

اما خطاب من به شما و بقیه، بیایید لطفا این سبک قدیمی بررسی بازی هارو بذارید کنار. توی بررسی های امروزی هیچ وقت نمیان داستان و نورپردازی و ... رودسته بندی کنن بلکه میان همه شون رو با هم قاطی میکنن و حاصلش یه مقاله ی به قول معروف تو دل برو میشه.
پیشنهاد میکنم حتما چند بررسی خارجی رو مطالعه کنید و ازشون ایده بگیرید.

راستی اون تیکه ی آخرت که ...  S0 (2)
پاسخ
ممنون بابت نقدی که نوشتی S0 (74)
نقل‌قول: اگه از بازی رو تموم کردین لطفا آن را نسوزانید)
S0 (45)
[تصویر:  game_of_thrones__a_clash_of_kings_by_stm...5ntv92.jpg]
پاسخ
(01-16-2016, 11:00 PM)Mobin Ahmadi نوشته است: بررسیتون جالب بود و من اینجا اصلا قصد ندارم ایراد و مشکل بگیرم و فقط به یه تشکر بسنده می کنم.

اما خطاب من به شما و بقیه، بیایید لطفا این سبک قدیمی بررسی بازی هارو بذارید کنار. توی بررسی های امروزی هیچ وقت نمیان داستان و نورپردازی و ... رودسته بندی کنن بلکه میان همه شون رو با هم قاطی میکنن و حاصلش یه مقاله ی به قول معروف تو دل برو میشه.
پیشنهاد میکنم حتما چند بررسی خارجی رو مطالعه کنید و ازشون ایده بگیرید.

راستی اون تیکه ی آخرت که ...  S0 (2)
ممنون بابت اطلاعاتی که دادی ایشالله تو مقاله بعدی رعایت میکنم .
Negan
پاسخ
خسته نباشی! مقاله خوبیه! ولی ایراد های جمله بندی به نسبت زیادی توش پیدا می شه! تو همون قسمت کلام آخر 3 مشکل جمله بندی و کلمات هست! پیشنهاد می کنم 2 تا 3 دفعه مقاله رو از اول بخونی این ایرادا رو رفع کنی!
بگم که فقط به خاطر بهتر شدن مقاله هات ایرادا رو گرفتم! وگرنه در حدی نیستم که از کسی ایراد بگیرم!
آقا این سوزوندن بازی ها مثل که مد شده؟ عجب!
در کل Killzone Shadow Fall به نظر بازی خوبی میاد! گرافیکش که توپه! مقداری هم مشکلات داره که به نظرم این مشکلات باعث شد تا حدودی بازی شکست بخوره! بازم ممنون و خسته نباشی.
[تصویر:  e4f7_3ea4f3ff8d45616e224e2b324bba4603.png]
پاسخ
(01-16-2016, 11:48 PM)You Never Win نوشته است: خسته نباشی! مقاله خوبیه! ولی ایراد های جمله بندی به نسبت زیادی توش پیدا می شه! تو همون قسمت کلام آخر 3 مشکل جمله بندی و کلمات هست! پیشنهاد می کنم 2 تا 3 دفعه مقاله رو از اول بخونی این ایرادا رو رفع کنی!
بگم که فقط به خاطر بهتر شدن مقاله هات ایرادا رو گرفتم! وگرنه در حدی نیستم که از کسی ایراد بگیرم!
آقا این سوزوندن بازی ها مثل که مد شده؟ عجب!
در کل Killzone Shadow Fall به نظر بازی خوبی میاد! گرافیکش که توپه! مقداری هم مشکلات داره که به نظرم این مشکلات باعث شد تا حدودی بازی شکست بخوره! بازم ممنون و خسته نباشی.

قربانت چشم دفعه بعد اصلاح میشه
Negan
پاسخ
احسنت اخوی نقد خیلی خوبی داشتی، اگر قرار باشه به نقدت یه نمره از 10 بدم به خاطر اون تیکه آخرت بهت 10 میدم S0 (2)

اما جدا از شوخی، تشکر بابت نقدت بسیار لذت بردم  S0 (62)
[img=0x0]http://cdn4.thr.com/sites/default/files/2013/09/4_harry_potter_goblet_of_fire.jpg[/img]
پاسخ
در حدی نیستم که بخوام از نقدت ایراد بگیرم ولی چندتا موضوع هستش:
سعی کن همیشه اول داستان،بعد گیمپلی رو توضیح و نقد بکنی.همچنین نورپردازی جزوی از گرافیک بازی هستش و باید توی اون موضوع مطرح میکردید.
کمی میتونستید درباره موضوعات توضیح بیشتری بدید و یکمی بازتر بکنید موضوع رو.
غلط ‌های نگارشی یکم داشتی که با یک دور خوندن میشه رفعشون کرد.
امیدوارم توی آینده،نقدهای بهتری بنویسید.
That was just a dream

پاسخ
(01-17-2016, 12:06 AM)ERFAN RP نوشته است: در حدی نیستم که بخوام از نقدت ایراد بگیرم ولی چندتا موضوع هستش:
سعی کن همیشه اول داستان،بعد گیمپلی رو توضیح و نقد بکنی.همچنین نورپردازی جزوی از گرافیک بازی هستش و باید توی اون موضوع مطرح میکردید.
کمی میتونستید درباره موضوعات توضیح بیشتری بدید و یکمی بازتر بکنید موضوع رو.
غلط ‌های نگارشی یکم داشتی که با یک دور خوندن میشه رفعشون کرد.
امیدوارم توی آینده،نقدهای بهتری بنویسید.

بر روی چشم دفعه ی بعد اصلاح میشه
Negan
پاسخ
کوتاه مختصر مفید S0 (62)

[تصویر:  3051426-gears-768x408.jpg]
id tel:tedyzz
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی Shadow of Destiny peyman_eun 1 2,190 04-12-2020, 06:40 AM
آخرین ارسال: PC FAN
  نقد و بررسی بازی Shadow of the Colossus peyman_eun 0 1,503 04-11-2020, 02:52 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  عشق فداکاری تغییر ، نقد و برسی بازی Brothers A Tale Of Two Sons kaladin 3 2,369 10-04-2019, 03:53 PM
آخرین ارسال: kaladin
  نقد و برسی بازی NFS:Payback (آقایِ کُدی گونه) mr_code 9 2,776 12-29-2017, 12:41 PM
آخرین ارسال: mr_code
Smile استخدام نویسنده نقد و برسی بازی Claydon 2 1,961 08-25-2017, 05:57 PM
آخرین ارسال: mohireza

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان