امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deus Ex: Mankind Divided | Official Thread
ترجمه مصاحبه های های صورت گرفته و اطلاعات داده شده توسط مجله Edge: قسمت اول

من این نسخه از مجله Edge رو مطالعه کردم و گفتم که قسمت های مهم و جالب از مصاحبه اعضای این مجله با سازندگان بازی رو برای شما عزیزان ترجمه کنم. D:
خب بریم سر اصل مطلب، یعنی مصاحبه اعضای مجله Edge با کارگردان اجرایی بازی:
نقل‌قول: مشکلاتی که در طی مراحل ساخت و توسعه بازی برایمان پیش آمد، باعث شدند که ما نتوانیم آن طور که میخواهیم باس فایت ها را بسازیم. ما که میدانستیم که نمیتوانیم آن طور که میخواهیم آن ها را بسازیم، تصمیم گرفتیم که حداقل باس فایت های سرگرم کننده ای که خسته کننده نباشند را خلق کنیم، اما خب فکر کنم که نتوانستیم در قسمت خسته کننده نبودن آن طور که لازم بود خوب عمل کنیم. به نظر آن دسته از افراد که بیش تر با استفاده از سیستم مبارزه و نبرد بازی را طی میکردند، باس فایت ها برایشان اکثرا ساده، جالب و خوب بودند، اما آن دسته از افرادی که بازی را با استفاده از مخفی کاری طی میکردند... برای این دسته افراد باس فایت ها همانند یک سیلی به صورت بودند. ما موفق شدیم تا این مسئله را تاحدودی در نسخه Director's Cut بازی بهبود ببخشیم، اما خب به خاطر این که کات سین ها از قبل ساخته شده بودند و قابل تغییر نبودند، باس های بازی نیز مجبور بودند که بمیرند. پس در نسخه Director's Cut بازی نیز ما شما را مجبور میکردیم تا آن ها را از بین ببرید و نمیتوانستید تنها با استفاده از مخفی کاری آن ها را پشت سر بگذارید. در Deus Ex: Mankind Divided شما نیازی به استفاده از یک شاتگان و یا ایجاد یک انفجار مهیب برای از بین بردن باس ها ندارید (البته اگر بخواهید، میتوانید این کار ها را نیز انجام دهید). دوره طلایی انسان های پیشرفته در سایه کشتار های شکل گرفته در نسخه گذشته، یعنی Human Revolution، شکل گرفته است. انسان های معمولی هم اکنون باور دارند که به انسان های پیشرفته نمیشود اعتماد کرد و همین موضوع باعث شکل گرفتن یک تبعیض نژادی بین انسان های معمولی و انسان های پیشرفته شده است، یک آپارتاید مکانیکی. Dr. Talos Rucker مسئولیت هدایت جنبشی به نام "جنبش حقوق انسان های پیشرفته" را برعهده دارد (این جنبش با نام ARC که مخفف Augmented Rights Coalition است، شناخته میشود). افراد فعال در این جنبش ادعا دارند که اعتراضات آن ها برای رعایت و بدست آوردن حقوق لازم برای انسان های پیشرفته کاملا صلح آمیز است و با آن دسته از آدم ها و تروریست های فاسدی که به نام ARC دست به جنایت میزنند همکاری نمیکنند و با آن ها تفاوت های بسیاری دارند. او (Dr. Talos Rucker) باید در یکی از ماموریت های بازی توسط شما قانع شود تا منطقه امنی که در آن حضور دارد را به صورت مصالمت آمیز و بدون درگیری ترک کند تا بازجویی شود. او باید قانع شود که ترک کردن منطقه ای که در آن حضور دارد آن هم به صورت داوطلبانه و بدون هیچگونه درگیری باعث ضعیف شدن اهدافش از دید دیگر فعالان جنبش و یا به خطر افتادن زندگیش نمیشود. نحوه بازی کردن و وارد شدن شما به Golem City (منطقه ای که Dr. Talos Rucker در آن اقامت دارد) در میزان همکاری او با شما تاثیر میگذارد. اگر شما به صورت اکشن وارد شوید و هر فردی که در سر راهتان میبینید را از بین ببرید، باعث میشوید که ایشان همکاری کم تری را نسبت به وقتی که به صورت مخفی کاری وارد آن منطقه میشوید و صدمات جانی را به حداقل رسانده اید، از خودشان نشان دهند. در این نسخه شما توانایی این را دارید که بازی را کاملا با استفاده از مخفی کاری پیش ببرید. اگر هم از آن دسته افرادی هستید که علاقه دارند تا با استفاده از مبارزه بازی را پیش ببرند، میتوانید دشمنانتان را بکشید، اما همچنان توانایی گرفتن این تصمیم که آن ها را نکشید را دارید. ما همچنین میخواهیم مطمئن شویم که باس فایت های داخل بازی از همان لحظه اول از چنین قوانینی پیروی میکنند و اختیاراتی که در بالا گفته شد را به شما میدهند. بعد از صحبت هایتان با Dr. Talos Rucker (نوشته هایی که در ادامه میخوانید حاوی اسپویل هستند) او متوجه میشود که نگرانیش راجع به خطر جانیش در صورت موافقت کردن به رفتن به بازجویی کاملا صحیح هستند و در حال به وقوع پیوستن میباشند. ما هم اکنون چندین گزینه پیش رویمان داریم. ما میتوانیم با افراد مسلحی که توسط انسان های پیشرفته فاسد فرستاده شده اند مواجه شویم، یا میتوانیم صندوقچه بزرگی (room-sized safe) را که Dr. Talos Rucker کلیدش را قبل از مرگش با ما داد را جست و جو کنیم و چیز های مهم و لازم را بدست آوریم، یا میتوانیم از طریق پنجره موجود در اتاق به بیرون فرار کنیم و به صورت مخفیانه و با استفاده از مخفی کاری از منطقه گلخانه ای (ساختمانی که از پلاستیک و یا شیشه ساخته شده و دمای داخل آن را میتوان کنترل کرد) که پیش رویمان قرار دارد عبور کنیم و یا میتوانیم با استفاده از سوراخ بزرگی که در سقف وجود دارد (احتمالا منظور ایشان مجرا هایی بودند که هوا درشان جریان داشتند، همانند مجرا های موجود در Human Revolution) به بیرون از ساختمان برویم.
ما همیشه موفق نمیشویم که همه چیز را همان طوری که میخواستیم بسازیم و بعضی وقت ها ممکن است که اشتباهاتی از ما سر بزند، به خاطر این که ساخت چنین بازی هایی نیاز به هزینه های بالایی دارند و وقت زیادی نیز باید برایشان اختصاص داد. ما در تلاش هستیم تا محدودیت هایمان را تا جای امکان کنار بزنیم تا مطمئن شویم که بازیکنان میتوانند بازی بسیار خوبی را تجربه کنند. ما همچنین ابزارآلاتی را نیز برای بازیکنن در نظر گرفته ایم تا بتوانند داستان خودشان را درون داستانی که ما برایشان ساخته ایم، بسازند (ابزار مادسازی). 
در تریلر معرفی بازی، اکشن و مبارزات بسیار زیادی نشان داده شد و به همین دلیل عده ای از مردم فکر کردند که Deus Ex: Mankind Divided قرار است که یک بازی کاملا اکشن باشد. باید بگویم که این مسئله حقیقت ندارد و Mankind Divided نیز از همان قوائد Human Revolution پیروی میکند و به بازیکنان این اجازه را میدهد تا از بین مخفی کاری و اکشن با توجه به تمایلات و میلشان یکی را انتخاب کنند. من باور دارم که ما توانستیم در Human Revolution به خوبی این مسئله را پیاده کنیم، هر چند در بعضی جا ها نتوانتسیم آن طور که میخواستیم و یا بهتر بگویم آن طور که لازم بود، ظاهر شویم. در Mankind Divided، ما قصد داریم که تا جای امکان آن مشکلاتی که در Human Revolution وجود داشتند را برطرف کنیم. ما قصد نداریم که مخفی کاری در بازی را کاملا از نو بسازیم، بلکه تنها آن را بهبود بخشیده ایم. هم اکنون شما میتوانید کار های بسیار دیگری نیز انجام دهید و اختیارات زیادی دارید. برای مثال هنگامی که کاور گرفته اید، میتوانید دشمنان را نیز با استفاده از takedown هایتان از پا در آورید. حتی سیستم هک کردن در بازی نیز بهبود هایی به خود دیده است. البته بسیاری از بهبود هایی که بازی به خود دیده است میتوانند برای هم افرادی که به اکشن علاقه دارند و هم افرادی که به مخفی کاری، مفید ظاهر شوند. برای بدست آوردن اکثر این ویژگی ها باید Adam Jensen را در طول بازی ارتقا ببخشید. یکی از ویژگی های جدیدی که به بازی اضافه شده است و میتواند برای آن دسته از افرادی که مبارزات اکشن علاقه دارند مفید ظاهر شود، Titan aug است. Titan aug یک سپر تشکیل شده از لوزی ها و مثلثات کوچک است (این ویژگی در اواخر تریلر معرفی بازی قابل مشاهده است) و به شما اجازه میدهد تا برای مدت زمان محدودی از دست گلوله های دشمنان در امان باشید. یکی از مشکلات که در Human Revolution خیلی رایج بود و به وضوح مشاهده میشد این بود که هنگامی که شما توسط دشمنان شناسایی میشدید، یا میمردید و یا در کاورتان گیر میافتادید و نمیتوانستید کاری از پیش ببرید، اما هم اکنون با استفاده از Titan aug شما در چنین مواقعی نیز راه چاره ای دارید. هنگام استفاده از Titan aug، میزان صدای محیط پیرامون به حداقل میرسد و به شما این حس را میدهد که تا وقتی که مدت زمان محدودی که میتوانید از آن استفاده کنید به پایان نرسیده است، در امان هستید.
cloaking device یکی دیگر از ویژگی های جدید موجود در بازی است. این ویژگی به شما اجازه میدهد تا کاملا نامرئی شوید (حداقل برای انسان های معمولی). این ویژگی خیلی برای آن دسته از افرادی که بازی را با استفاده از مخفی کاری پیش میبرند مفید ظاهر میشود. برای مثال شما میتوانید هنگامی که یک محیط باز و وسیع و پر از دشمن پیش رویتان هست از این ویژگی استفاده کرده و به سادگی از میان آن ها عبور کنید. این ویژگی وقتی که با Icarus Dash (که به شما اجازه میدهد هنگامی که کاور گرفته اید، از محل کاور گیریتان پرش بلندی انجام دهید) ترکیب میشود حتی از قبل هم موثر تر ظاهر خواهد شد. ویژگی دیگری نیز به نام X-ray vision در بازی وجود دارد که به شما اجازه میدهد دشمنانتان را از بین در ها و دیوار ها تشخیص داده و آن ها را علامت گذاری کنید (با رنگ قرمز)، تعداد آن ها را متوجه شوید و همچنین با کمک آن بهترین راه برای ورود به منطقه و پیشبرد بازی را انتخاب کنید. همچنین یک سری ویژگی های جدید دیگر نیز اضافه شده اند که به شما اجازه میدهند تا دشمنان را کاملا مخفیانه و با ایجاد کم ترین حد صدا، از یک فاصله نسبتا زیاد، از پا در آورید. سیستم هک نیز همان طور که پیش تر اشاره شد بهبود هایی به خود دیده است.
ما همیشه میگفتیم که قصد داریم که به شما این اجازه را در بازی بدهیم که در صورت تمایلتان همه دشمنان را بکشید و یا هیچکس را نکشید. در Human Revolution ما اسلحه هایی را قرار داده بودیم که در واقع کشنده نبودند و شما نمیتوانستید با استفاده از آن ها چندین دشمن را همزمان بهوش سازید، چرا که آن ها اسلحه های سریعی نبودند و اگر شما از آن دسته افرادی بودید که به صورت اکشن پیش میرفتید و از آن ها استفاده میکردید، دخلتان میامد. در Mankind Divided این مسئله که شما به صورت اکشن پیش بروید، اما کسی را نکشید، از اهمیت بالایی برخوردار است. ما میخواهیم برای آن دسته از افرادی که بازی را به صورت اکشن پیش میبرند اما خب نمیخواهند کسی را بکشند نیز امکانات لازم را فراهم سازیم.
منو و کنترل های بازی نیز کاملا از نو طراحی شده اند. البته هنوز نهایی نشده اند و ما همچنان مشغول بهینه کردن آن ها هستیم.
دوستان از اون جا که حجم این اطلاعات واقعا زیاده، من تصمیم گرفتم که اون ها رو به صورت قسمتی منتشر کنم. همچنین ممکنه که اطلاعات موجود در مجله که راجع به بازی های دیگه ای بودن رو هم ترجمه کنم. خب دیگه قسمت اول رو با یه تصویر جالب به پایان برسونیم. D:

[تصویر:  deus_ex_mankind_divided_dr_talos_rucker.jpg]
Dr. Talos Rucker
پاسخ
ترجمه مصاحبه های صورت گرفته و اطلاعات داده شده توسط مجله Edge: قسمت دوم

*در ابتدا یه نکته ای رو راجع به قسمت قبل بگم. اون چند خط اولی و توضیحات ابتدایی در قسمت قبل مربوط به باس فایت های Human Revolution بودن، نه باس فایت های Mankind Divided. امیدوارم سوتفاهمی یه وقت ایجاد نشده باشه که سازنده منظورش از کم کاری و ساخت باس فایت های نه چندان خوب، mankind Divided بوده. D:

خب بریم سراغ قسمت دوم. قسمت اول سخنان کارگردان اجرایی بازی بودن، اما خب این قسمت سخنان کارگردان هنری بازیه.
نقل‌قول: برای مقابله با انسان های پیشرفته، سرباز ها نیز به تجهیزات پیشفرته که قدرتی هم اندازه و قابل مقایسه با قدرت انسان های پیشرفته را بهشان میدهند، احتیاج دارند. لباس ها و ذره های پیشرفته نقش مهمی را برای سرباز هایی که مخالف انسان های پیشرفته هستند و یا خود انسان های پیشرفته، ایفا میکنند. بسیاری از آن ها نیز به همان ویژگی هایی که شما در طول بازی دسترسی دارید، دسترسی دارند. همانند سپر های تایتانی (Titan augs)، ویژگی نامرئی شدن (cloaking device) و Icarus Dash (ویژگی که به شما اجازه میداد تا پرش های بلندی را انجام دهید). Adam Jensen در این نسخه با آن سربازان سر تا پا مسلح که خودشان را حافظ صلح میپندارند همکاری میکند، اما خب انگیزه او صرفا مبارزه انسان های پیشرفته فاسد و یا به نوعی تروریست های پیشرفته نبوده، بلکه قصد دارد تا روشنفکران (که در نسخه قبلی نیز حضور داشتند) را به دام بیاندازد و از بین ببرد. او همچنین به صورت مخفیانه با یک گروه به نام Juggernaut Collective (گروهی که از هکر ها، انسان های پیشرفته و جاسوس های دو جانبه تشکیل شده است) همکاری میکند.
این جنگ پیشرفته و مکانیکی به ما ایده های فراوانی برای طراحی اسلحه ها، لباس ها و زره های جدید داده است. قصد ما این است تا این چیز ها را تاحدودی ویژه تر و بدرد بخور تر بسازیم. وقتی که من به گذشته و Human Revolution نگاهی میاندازم، متوجه میشوم که زره های موجود در آن (و موارد دیگر همچون اسلحه ها) بیش تر یک حالت کارتونی و علمی-تخیلی دارند و چندادن واقع گرایانه به نظر نمیرسند. ما هم اکنون مهارت بالا تری در ساخت موارد این چنینی داریم و میتوانیم که آن ها را در این نسخه بهبود ببخشیم، به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا این موارد را تاحدودی وقع گرایانه تر بسازیم و این حس و حال که این موارد (زره ها و اسلحه ها) در واقع همان موارد نظامی کنونی هستن را به بازیکنان القا کنیم. البته آن ها هنوز هم آن حال و هوای علمی-تخیلی را دارند.
خب حالا میریم سراغ توضیحاتی که راجع به گرافیک بازی و موتور بازی سازی اون و یک سری چیز های دیگه داده شده. این توضیحات رو هم کارگردان هنری بازی داده.
نقل‌قول: برای ساخت و توسعه Deus Ex: Mankind Divided از یک موتور بازی سازی جدید به نام Dawn Engine استفاده شده است. این موتور به نوعی یک نسخه فوق العاده بهینه شده از موتور Glacier 2 میباشد. موتور بازی سازی قبلی، یعنی Crystal Engine، نتوانتست آن طور که باید انتظارات ما را در Human Revolution برآورده سازد و برای ساخت آن بازی خیلی بهش فشار وارد شد (از تمام توان آن استفاده شد). Human Revolution یک بازی قدیمی محسوب میشود، اما خب حتی در زمان خودش نیز از لحاظ گرافیکی و تکنیکی یک بازی عالی محسوب نمیشد. با این وجود گرافیک Human Revolution بسیار مورد تحسین قرار گرفت و این بازی موفق شد تا جوایزی همچون برترین کارگردانی هنری و برترین جلوه های بصری را ببرد. همان طور که متوجه شده اید، دیگر تنها قسمت تکنیکی گرافیک و جلوه های بصری اهمیت ندارد، بلکه ایده های پشتش نیز از اهمیت بالایی برخوردارند. ما واقعا افتخار میکنیم از این که توانستیم چنین گرافیکی را خلق کنیم و این که این قدر توسط دیگران به خاطر آن مورد ستایش قرار بگیریم، حتی با این که گرافیک آن قدر ها هم فوق العاده نبود. این دفعه و با Mankind Divided قضیه کاملا فرق میکند. موتور بازی سازی ما، یعنی Dawn Engine، به ما اجازه میدهد تا تمامی بلندپروازی هایمان را به راحتی در بازی پیاده کنیم. برای ساخت و طراحی محیط نیز از همان حالات طراحی که در Human Revolution موجود بوده اند، استفاده شده است. تم رنگ های موجود در محیط نیز هنوز همان سیاه و طلایی میباشد، اما خب آبی و خاکستریی نیز به آن افاضه شده اند تا نشانگر حال و هوای بازی که هم اکنون بر ضد انسان های پیشرفته است باشند. هم اکنون در صنعت بازی سازی این فرهنگ جا افتاده است که تا جای امکان گرافیک بازی ها واقع گرایانه تر بوده و شبیه به محیط پیرامونمان که در آن زندگی میکنیم باشند، همانند یک تصویر گرفته شده از محیط پیرامونمان با یک دوربین. به نظر من که این کار هیچ مفهومی ندارد. بازسازی واقعیت کار سختی است و قدرت فنی بالایی میطلبد، اما خب هنری درش وجود ندارد. برای مثال بازی Crysis و ویژگی های تکنیکی و فنی آن، نحوه ای که تیم سازنده جلوه های بصری آن را خلق کرده بود... واقعا فوق العاده بود، اما خب نمیخواست چیزی بیش تر از این که "ببینید این برگ ها چقدر به همان برگ هایی که ما در دنیای واقعی میبینیم، شباهت دارند" بگوید. فکر نکنم شما حاضر باشید یک تصویر از Crysis را بر روی دیوار اتاقتان قاب کنید، چرا که آن جذبه هنری لازم را ندارد. ما همیشه دلمان میخواست به جای این که بیش تر شبیه سازی کنیم، چیز های جدیدی خلق کنیم. من نمیگویم که دلم میخواهد که بازی که میسازیم شبیه Team Fortress به نظر برسد، هر چند که باور دارم که این بازی یکی از هنری ترین بازی های ساخته شده در تاریخ است. به نظر من Deus Ex بیش تر به یک رمان گرافیکی شباهت دارد. با این که گرافیک Mankind Divided فوق العاده و بسیار زیبا میباشد، اما خب بازی آن جذبه هنریش را به خاطر واقع گرایانه تر بودن محیط بازی از دست نداده و همچنان آن را دارد. میتوان گفت که یکی از مشکلات گرافیکی Human Revolution و تفاوت های با رمان های گرافیکی، پویا نبودن و واکنش ندادن محیط به حضور شما بود. یکی از اهداف ما در Mankind Divided این است که محیط بازی را به شکلی بسازیم که تا جای امکان به حضور شما و کار هایی که انجام میدهید وکنش نشان دهد. برای مثال در Human Revolution و هنگامی که شما داشتید با استفاده از اسلحه ها شلیک میکردید، محیط و فضای موجود در بازی واکنشی به این کار شما نشان نمیداد و شما تنها آن پنج یا شش نفری را که باید میکشتید، میکشتید. به نظر من که این حس سردی را به بازیکن منتقل میکرد. ما میخواهیم این بار محیط را طوری بسازیم که شما وقتی با اسلحه ها شلیک میکنید احساس کنید که هر گلوله در حال برخورد با محیط پیرامون میباشد و اثرش را نیز باقی میگذارد. البته نباید انتظار یک محیط با تخریب پذیری فوق العاده بالا را داشته باشید. منظور ما این است که محیطی بسیار شلوغ را بسازیم، محیطی که تک تک موارد موجود در آن هنگامی که شما مبارزه کرده و با اسلحه هایتان شلیک میکنید، واکنش نشان دهند. این واکنش تنها به چیز هایی که میبیند خلاصه نمیشوند، بلکه صدا هایی که میشنوید را نیز در بر میگیرند. کیفیت صدای اسلحه ها به شدت افزایش پیدا کرده است. موسیقی بازی باری دیگر توسط Michael McCann ساخته شده است. Human Revolution تنها از سه حالت موسیقی بهره میبرد. موسیقی هایی که هنگام مبارزه زده میشدند، موسیقی هایی که باعث افزایش استرس و هیجان شما میشدند و یک سری موسیقی آرام. موسیقی های Mankind Divided حالت های خیلی بیش تر و متفاوت تری دارند و به هوش مصنوعی بازی نیز به خوبی در ارتباط هستند. چندین نوع موسیقی آرام در بازی وجود دارد و حالت های جدید موسیقی که مشکوک شدن هوش مصنوعی به شما و یا گوش به زنگ بودن آن ها را اعلام میکنند و تمام این حالات مختلف موسیقی در پس زمینه ای استرس زا و هیجان آور پخش میشوند. دو حالت مختلف موسیقی برای مبارزات نیز وجود دارد. هدف ازز قرار دادن چنین حالات مختلفی این است که بازیکنان تا جای امکان بتوانند با استفاده از موسیقی که در حال پخش است از محیط پیرامونشان اطلاعات کسب کنند و به آن به عنوان یک ویژگی مفید همانند X-ray vision (در قسمت قبلی راجع به این ویژگی توضیح داده شد) نگاه کنند. موسیقی پس از مدتی برای شما تبدیل به یک زبان میشود، به شکلی که هنگامی پخش میشود شما متوجه میشوید که موسیقی در واقع دارد به شما میگوید که چیزی در حال وقوع است، قرار است به وقوع بپیوندد و یا ممکن است به وقوع بپیوندد. برای مثال من میتوانم چشم هایم را ببندم و تنها به موسیقی در حال پخش گوش کنم و با توجه به آن بگویم که الان چه اتفاقی درون بازی در حال به وقوع پیوستن است، به خاطر این که من با این زبان موسیقی آشنا هستم. امیدوارم که مردم نیز پس از مدتی بازی کردن با آن آشنا شده و همانند من  با آن خو بگیرند. چیزی که مرا تا حدودی در Human Revolution اذیت میکرد، موسیقی هایی بودند که هنگام مبارزه پخش میشدند. برای مثال شما در حال مبارزه با 10 نفر بودید و موسیقی در آن زمان اوج هیجان را به شما منتقل میکردید، بعد هنگامی که در حال مبارزه با تنها دو نفر بودید، موسیقی کوچک ترین تغییری نمیکرد و هنوز هم همان بود. در Mankind Divided همه چیز فرق میکند و ما موسیقی خلق کرده ایم که با تغییرات شما در بازی، تعداد افرادی که مبارزه میکنید، روش مبارزه تان و در کل هر کاری که انجام میدهید تغییر میکند و به آن واکنش نشان میدهد. ما میخواهیم با استفاده از موسیقی این احساس را به شما بدهیم که انگار در حال بازی کردن سریال تلویزیونی مورد علاقتان هستید که با کوچک ترین تغییری، موسیقی در حال پخش نیز تغییر میکند و حالت دیگری به خودش میگیرد.
wow... وقتی اینو مینوشتم داشتم همزمان به موسقی های Human Revolution گوش میدادم. دیوانه کننده بود این کار. D:
پاسخ
ترجمه مصاحبه های صورت گرفته و اطلاعات داده شده توسط مجله Edge: قسمت سوم (قسمت آخر)

خب الان میرسیم به بخش داستان. اطلاعاتی که در زیر میخونید توسط کارگردان بخش داستانی بازی داده شده. این قسمت از دو قسمت قبلی خیلی کوتاه تره.
نقل‌قول: داستان در سری Deus Ex همواره نقش مهمی را ایفا کرده است. در Mankind Divided، شما Adam Jensen هستید و تصمیماتی که در طول بازی میگیرید و انتخاب هایی که میکنید داستان را به جلو پیش میبرند. در Mankind Divided تعداد انتخاب هایی که باعث تغییر جهت داستان و مسیر آن میشوند، بیشتر شده اند و تعدادشان از Human Revolution خیلی بیشتر است. این انتخاب های مهم و تاثیر گذار دیگر تنها به پایان بازی خلاصه نمیشوند، بلکه تمام انتخاب هایی که در طول بازی انجام میدهد در داستان بازی تاثیر میگذارند و در پایانی که میبینید نقش دارند. تم داستانی Mankind Divided جنگ انسان بین منطق و احساسات است. انگیزه شخصی Jensen پیدا کردن کسانی هست که در کشتن زنی که دوستش داشت، Megan Reed، نقش داشته اند، اما خب از طرفی او عضو یک گروه سازمان یافته که وظیفه شان امن نگه داشتن مردم معمولی از خطر هایی که توسط انسان های پشرفته تهدیدشان میکنند است. 
باز هم کمی اطلاعات راجع به گرافیک و دیگر قسمت های بازی. اینا رو کارگردان هنری بازی گفته:
نقل‌قول: من فکر میکنم که کیفیت مو هایی که در این بازی هستند، برترین کیفیتی که تاکنون در نسل هشتم مشاهده شده است را دارند. اسلحه های موجود در بازی را نیز میتوان شخصی سازی کرد. 
پاسخ
قبلا شایعتاتی منتشر شده بودن که میگفتن که بازی در سال 2015 عرضه نمیشه. حالا هم یک سری شایعات دیگه منتشر شدن که نه تنها اون قدیمی ها رو تایید میکنن، بلکه تاریخ انتشار دقیق بازی رو هم میگن.
امروز هم شعبه اسپانیایی فروشگاه Amazon تاریخ انتشار بازی رو اعلام کرد و گفت که بازی 29 ژانویه سال 2016 منتشر میشه.

[تصویر:  ahbjnz5slss0fpbzf87j.jpg]

تاریخ انتشار رسمی بازی به احتمال زیاد توی E3 اعلام میشه.
پاسخ
رسما اعلام شد که بازی 2016 میاد. تاریخ انتشار دقیق تری اعلام نشد.
پاسخ
پاسخ
تحلیل دموی 25 دقیقه ای بازی: قسمت اول

من ویدئو 25 دقیقه ای بازی رو دیدم. این ویدئو کلی اطلاعات جدید و مفید با خودش به همراه داشت، به همین دلیل تصمیم گرفتم که اون اطلاعات رو در این جا هم قرار بدم. به علت حجم زیادشون تصمیم گرفتم که به صورت قسمتی منتشرش کنم.
اول از همه اینو بگم که به نظرم اگه اطلاعاتی که از مجله Edge ترجمه کردم رو هم بخونید خیلی خوب میشه.
این دمو از نسخه alpha بازی هست.

[تصویر:  mhdvt1qkdnb6bh28iren.jpg]
این حالتیه که بازی وقتی از کات سین ها و یا مکان هایی که ما باید درشون تصمیم بگیریم و با دیگر شخصیت ها صحبت کنیم (به نوعی همون وارد اکشن شدن) داره. این دمو بر روی یه PS4 اجرا شده. گوشه سمت چپ تصویر، قسمت بالا، دو تا نوار هست که یکیش (نوار سبزه) میزان سلامتیتون و دیگری (نوار آبیه) میزان انرژیتون رو نشون میده. نوار سلامتی که همه میدونن برای چیه، اما خب برای اون دسته از افرادی که با نسخه قبلی آشنایی ندارن باید بگم که وقتی که شما از ویژگی های پیشرفته و فراانسانی Jensen استفاده میکنین از میزان اون نوار هم کم میشه.
گوشه سمت راست تصویر، قسمت بالا، هم نقشه بازی قرار داره. اون علامت لوزی شکل زرد رنگی که هم در نقشه بازی و هم پیش رومون وجود داره، در واقع ما رو به سمت مقصدمون راهنمایی میکنه.
گوشه سمت چپ، پایین صفحه، هم یک سری ویژگی های پیشرفته ای رو که Jensen از بین منو ویژگی های پیشرفته انتخاب کرده تا با زدن اون دکمه ها ازشون استفاده کرد رو نشون میده. در قسمت های بعدی توضیحات بیش تری راجع به این مورد میدم.
گوشه سمت راست، پایین صفحه، هم اسلحه ای که انتخاب کردین، نوع تیری که انتخاب کردین، تعداد تیر هاتون و یک سری موارد دیگه مثل این که چند تا نارنجک دارین رو نشون میده.

[تصویر:  5w2hvvr0of6h51rv0qll.jpg]
این تفنگ دستی (پیستول) شما هست. همون طور که میبینین میتونین از این جا نوع تیر هاتون رو مشخص کنید، تفنگتون رو آپدیت کنید تا ویژگی های جدیدی داشته باشه و نحوه تیر زدنتون رو مشخص کنید.

[تصویر:  w7lvwqtlk9pibxr00y95.jpg]
همون طور که گفتم میتونین نوع تیر هاتون رو هم مشخص کنید. خب شخصی که دمو رو انجام میداد نوع تیر هاش رو از تیر های معمولی به تیر های EMP تغییر داد تا بتونه باهاش اون دوربین مخفی رو که میتونه Adam رو تشخیص بده و یه عالمه دشمن رو سراغش بفرسته، از بین ببره.
همون طور که احتمالا هم متوجه شدین، ما در حال حاضر کاور گرفتیم. مثل نسخه قبلی، هنگام کاور گرفتن دوربین بازی از اول شخص به سوم شخص تغییر میکنه. همچنین یه قابلیت جدید هم به بازی اضافه شده که به بازیکن اجازه میده تا از یه کاور سریعا به یه کاور دیگه بره. هنگام استفاده از این قابلیت زاویه دوربین همچنان سوم شخص باقی میمونه.

[تصویر:  zg8kmxqg1gv3vapgau51.jpg]
این یکی از ویژگی های پیشرفته و فراانسانی Adam Jensen هست. دارت های غیرکشنده Tesla که از سر انگشتان Adam خارج میشن و با وارد کردن شک الکتریکی به دشمنان اون ها رو بیهوش میکنن. شما حداکثر میتونین 4 دشمن رو با استفاده از این ویژگی بیهوش کنید.
اگه دقت کنید موقع استفاده از ویژگی ها، تصویر اونا در قسمت سمت چپ، پایین صفحه، های لایت میشه.

[تصویر:  pq0x7yywaccd6niax2fc.jpg]
این هم یه ویژگی جدید دیگه. Icarus Dash. با استفاده از این ویژگی Adam میتونه پرش های بلندی انجام بده و از جایی به جای دیگه جهش کنه.

قسمت دوم فردا منتشر میشه.
پاسخ
[تصویر:  0peqcmk99irgelah2r6w.png]
همون طور که در تصویر میبینین فروشگاه آمازون اعلام کرده که بازی در 31 دسامبر 2016 منتشر میشه. قبل از E3 هم شعبه اسپانیایی این فروشگاه اعلام کرده بود که بازی 29 ژاونیه 2016 منتشر میشه.
رسما اعلام شده که بازی در سال 2016 منتشر میشه، اما خب تاریخ انتشار دقیق تری اعلام نشده. باید منتظر بود و واکنش سازنده ها رو نسبت به این موضوع دید.
البته من خودم فکر نمیکنم که بازی این قدر دیر (آخرین روز سال 2016 ) عرضه بشه و این موضوع ممکنه که یه اشتباه صورت گرفته از آمازون هم باشه.
بازی به احتمال خیلی زیاد توی سه ماهه اول و یا سه ماهه دوم سال 2016 عرضه میشه.

با تشکر از DeadSec
پاسخ
تحلیل دموی 25 دقیقه ای بازی: قسمت دوم

خب مستقیم بریم سراغ قسمت دوم.

[تصویر:  ilswnvo6a0q5953b6clc.jpg]
بعد از باز کردن جعبه های و یا چیزای دیگه ای که چند تا وسیله رو داخل خودشون دارن، یه صفحه این شکلی براتون باز میشه. شما میتونین همه اون وسایل رو یک جا و تنها با زدن یک دکمه بردارین، یا میتونین روشون کلیک کنید و تنها اونی که مد نظرتون هست رو بردارید.

[تصویر:  6tt0zprk03o0bxsn55zr.jpg]
X-ray Vision. یکی دیگه از قابلیت های پیشرفته Adam. این ویژگی بهتون اجازه میده تا اون طرف دیوار رو یه نگاهی بندازید، دشمنانتون رو ببینید، اسلحه هایی که دارن رو بررسی کنین، چیزایی که قابل بررسی و یا برداشتن هستن رو ببینید، راه هایی که پیش روتون قرار داره و احتمالا کلی چیز دیگه.

[تصویر:  857re4yufhdl17magdvf.jpg]
این هم یه تصویر دیگه از X-ray Vision. فکر میکنم که این جا داره راه های ورودی به مکان هایی که Adam میتونه واردشون بشه رو نشون میده.

[تصویر:  x1wo0cq8xfubxobdglt8.jpg]
سیستم Takedown در بازی. الان دو تا گزینه پیش روتون دارین. یکی این که اون یارو رو بیهوش کنید، یا کلا بکشیدش. مثل نسخه قبلی، هنگام اجرای Takedown ها دوربین بازی سوم شخص میشه. 

[تصویر:  763pes4r2d8grqcwwh5k.jpg]
Remote Hacking. بهتون اجازه میده تا با هک کردن مثلا اون تیکه آهنی اون رو پایین بیارید و با استفاده ازش این سمت ساختمون به اون سمتش برین. همچنین باهاش میتونین ربات ها و دوربین ها هم هک کرده و از کار بندازین. البته فکر میکنم برای هک کردن ربات ها و دوربین ها باید اول این قابلیت رو آپگرید کنین.
پاسخ
تحلیل دموی 25 دقیقه ای بازی: قسمت سوم

[تصویر:  deus_ex_mankind_divided_icarus_strike.jpg]
Icarus Strike. توی قسمت اول راجع به Icarus Dash و کاری که انجام میده توضیح دادم. Icarus Strike هم میشگه گفت که یه چیز نسبتا مشابه هست (راستش شباهت آن چنانی هم ندارن فقط اول اسمشون یکی هست). این ویژگی به شما اجازه میده تا از یه بلندی به پایین بپرید و محکم به زمین ضربه بزنید و هرچی که تا چند متریتون هست رو نابود کنید.

[تصویر:  deus_ex_mankind_divided_icarus_strike_s_after_use.jpg]
این اتفاقیه که بعد از استفاده از Icarus Strike میافته. اگه دقت کنید میتونید Adam رو وسط  اون انفجار زرد ببینید که مشتشو محکم زده به زمین.

[تصویر:  deus_ex_mankind_divided_hacking_network.jpg]
Hacking Network. کسایی که نسخه قبلی رو بازی کردن به خوبی با این ویژگی آشنایی دارن. این ویژگی در این نسخه بهینه تر و پیشرفته تر شده، چالش برانگیز تر شده و قابلیت های جدیدی هم بهش اضافه شده. این ویژگی برای هک کردن قبل یک سری در ها و چیزای دیگه کاربرد داره. دقیق یادم نیست اما فکر کنم که توی نسخه قبلی ما 4 بار (شایدم 5 بار) میتونستیم شکست بخوریم و دوباره امتحان کنیم. دقیق یادم نیست شایدم اون 5 بار امتحان به خاطر این بوده که اگه وسط هک کردن هک رو متوقف کنیم میتونستیم دوباره امتحان کنیم. در هر صورت چه درست گفته باشم چه نه، هر کی که یادش هست حتما راجع به این موضوع نظر بده تا ما رو مطمئن کنه.

[تصویر:  deus_ex_mankind_divided_x_ray_vision_3.jpg]
باز هم یه تصویر دیگه از X-ray Vision. توی قسمت دوم راجع به این ویژگی توضیح دادم. توی قسمت دوم یه عکس داده بودم و زیرش گفته بودم که داره راه های ورودی به مکان هایی که Jensen میتونه واردشون بشه رو نشون میده، اما خب چندان واضح نبود. به خاطر همین گفتم که یه عکس دیگه که توش همه چی واضح تر دیده میشه رو قرار بدم. اگه دقت کنید در سمت چپ صفحه یه سیستم هواکش هست و Adam میتونه با استفاده از اون به جایی که میخواد بره.

[تصویر:  deus_ex_mankind_divided_augmentations_menu.jpg]
منوی ویژگی ها پیشرفته و فراانسانی Adam. از این منو میتونین انتخاب کنین که از کدوم ویژگی میخواین استفاده کنین. یا میتنوین از این جا ویژگی مورد نظرتون رو تنظیم کنین تا با زدن یکی از اون چهار دکمه ای که در گوشه سمت چپ صفحه، قسمت پایین، میبینین، فعال بشن.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Outlast 2 | Official Thread HardCore Gamer 10 6,353 04-29-2017, 01:53 PM
آخرین ارسال: adams-khersi
  Final Fantasy XV | Official Thread Old Snake 73 26,385 04-29-2017, 01:50 PM
آخرین ارسال: adams-khersi
  The Witcher 3: Wild Hunt | Official Thread Tyrion 486 88,101 04-23-2017, 09:32 PM
آخرین ارسال: amir_rs75
  The Climb | Official Thread Station 7 3,625 04-20-2017, 01:23 PM
آخرین ارسال: S.T.A.R.S
  Destiny 2| Official Thread Station 0 1,909 04-04-2017, 08:14 PM
آخرین ارسال: Station

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان