امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 2.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
منتقدان، شما اشتباه کردید
(09-13-2013, 11:15 AM)'Ruthless' نوشته است:
(09-12-2013, 11:20 PM)'a.gamer' نوشته است:
(09-12-2013, 08:20 PM)'grey joker' نوشته است: از بحث های بی ربطی که بعضیا در مورد نویسنده های فروم و ... زدن خیلی راحت میشه رد شد و در موردش حرفی نزد ولی یه چیزی که واقعا برام جالب بود اظهار نظر آقای a.gamer بود که آخر کامنتشون اینطوری گفتن :امیدوارم متوجه شده باشید که نمره کامل از سمت سایت متاکریتک منتشر می شود و بیشتر منتقد ها نیز، باتوجه به این نمره به بازی امتیاز می دهند.
 ابتدای کامنتشو گفتند که علاوه بر چهار مشخصه ی اصلی باید به چیز های دیگه ای هم توجه بشه و درسته ولی این چهار تا چیز اون مثال هایی که ایشون زدن نیستن ... مثلا تو یه بازی میزان سرگرم کننده بودن ، تو یه بازی دیگه میزان جذابیت ، تو یکی دیگه عمق داستانی ، تو یکی دیگه حتی ممکنه گرافیک هنری خیلی به چشم بیاد و حتی یه نمره ی مجزا واسه این بخش در نظر گرفت هر چند اینا مثال بودن و ممکنه بعضیا اصلا عملی نباشن ....
آخر کامنتشون هم در مورد سایت متاکریتیک گفتن که نمره ی اصلی از این سایت منتشر میشه و سپس منتقد با توجه به اون نمره میده که همین جا اگه حرف ایشون درست باشه حاظرم نویسندگی تو گیمفا رو بزارم کنار و بشم یه کاربر عادی ... شما هنوز نمی دونین متاکریتیک چیکار میکنه احتیاجی به توضیح در موردشو نداشتین ... 
این سایت کارش جمع بندی کل نمراتیه که از بازی منتشر شده و علاوه بر این سایت سایت گیم رنکیک هم همین کارو میکنه ... متاکریتیک علاوه بر بازی متای سریال، فیلم و آهنگ رو هم منتشر میکنه بر خلاف گیم رنکیک ...
در کل کار سایت متاکریتیک اینه که بین سایت ها و مجله های مختلف از کشور های مختلف نمره ی اونایی رو که این سایت قبول داره میگیره و با باقی نمرات جمع بندی میکنه و در اختیار کاربر میزاره و این سایت خودش هیچ کاری در دادن نمره به بازی نداره ... 
ادامه ی کامنتتون هم گفتین که منتقد با توجه به نمره ی این سایت نمره میده که این واقعا نظر منو نسبت به اطلاعات شما عوض کرد ... این سایت متاکریتیکه که با توجه به نمره ی منتقدای مختلف متای بازیو تعیین میکنه نه اون چیزی که شما گفتین ... همچنین من تا الان ندیدم تو سایت های ایرانی و یا مجلات مختلف منتقدی با توجه به این سایت نمره بده و همشون با توجه به توضیحاتی که میدن به بازی نمره میدن ... در ضمن فقط واسه اطلاع شما بگم که من مجلات دنیای بازی ، بازی رایانه ، بازینما رو هر دو هفته و ماه تهیه میکنم و فقط اینو گفتم که بدونین همین جوری نظر نمی دم ... آخرین حرفم اینه که اگه نویسنده ای با توجه به نقد یک سایت خارجی یا نمره ی اون یا حتی با توجه به متای بازی بخواد یه بازیو نقد کنه بهتره همین الان این کارو ول کنه یا خودشو اصلاح کنه چون این راهش نیست ....

در آخرم از شما معذرت میخوام ، فقط میخواستم یکم دیدتون تغییر کنه و با شما هیچ دعوایی ندارم و نداشتم که بعد خوندن کامنت سریع گارد بگیرین و بریزین سرم ... امیدوارم ناراحت نشید ... 

ببخشید، فکر کنم نتونستم منظورم رو به خوبی برسونم؛ من منظورم این بود که نمره ای که یک متقد به یک بازی، مثلاً Bioshock میده، باید با نقد های دیگه ای که توسط متاکریتک جمع بندی میشه، تطابق داشته باشه؛ و اگر این جوری نباشه، نشان دهنده این هست که منتقد سلیقه ای عمل کرده! مثلاً نمره متای بازی Uncharted 2 که 96 هست، یک منتقدی بیاد و به این بازی 5 بده، از ارزش خودش کم می کنه!
تازه من کی به شما بی احترامی کردم که این جوری به من می گید، سرم نریزید، حالا خوبه شما خودتون به من چندبار کمک کردید و خودتون هم می دونید که من به نظرات شما احترام می گذارم![img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

می شه به من بگی منتقد یعنی چی ؟ [img]images/smi/s0 (43).gif[/img] 
یعنی کسی که خودش درباره بازی مقاله می نویسه و دربارش نظر می ده و کسی که خودش بازی رو نقد می کنی ، کسی که خودش به بازی نمره می ده ! اگر اینطور نیست به من بگید چون من تو سابقه نیمه حرفه ای خودم همیشه از دید خودم به بازی نگاه می کردم ! ( بغیر از ترجمه :| )
دیگه اگه منتقدی جرات نداشته باشه و نتونه به یک بازی نمره خودش رو بده و بترسه که دیگران قبولش نداشته باشن  بره از جاهای دیگه نگاه کنه که دیگه منتقد نیست ! اگه شما نمره رو خودتون می دید و براش دلیل داشته باشید ( دلیل خیلی مهمه ) دیگه کسی نمی تونه ایراد بگیره چون شما منتقدی و درباره بازی داری نظر درست و حرفه ای می دی و همه باید بهش احترام بذارن ! چون فرق شما با یک گیمر ساده اینکه دارین به خیلی از نکات بازی دقت می کنید و نظر می دید ولی یک بازیکن اینطور نیست . 
به نظر من یک نویسنده موقعی می تونه به درجه بالا برسه که نظرش به سایتای دیگه نزدیک باشه (بدن اینکه ببینه ) و دید حرفه ای رو بازی داشته باشه . نه اینکه هرچی اونا گفتن رو یکم بالا پایین کنه ! بگه داستانو داده 9 چون دوست داشتم می دم 10 یا گیملی 7 اصلا به هم حال نداد 6 می دم بهش :|
واسه اینکه این تگا ... [img]images/smi/s0 (43).gif[/img] :|

من نگفتم باید با توجه به نمرات دیگر افراد باشه؛ بلکه باید نوعی هم خوانی داشته باشه! نه این که یکی به بازی بده 10 و یکی دیگه به بازی بده 2 یا 3! این جوری ارزش خود منتقد پایین میاد![img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  h9pacwys58r03u326n3a.png]
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: منتقدان، شما اشتباه کردید - توسط Ct Os - 09-12-2013, 02:45 PM
RE: منتقدان، شما اشتباه کردید - توسط PicaSSO - 09-13-2013, 11:21 AM

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عمو مسعود یدونه باشه! | چرا در جامعه ی گیم منتقدان شناخته شده نداریم؟ mohireza 2 1,595 08-13-2017, 11:03 PM
آخرین ارسال: mohireza
Star لندنی به عمق یک اشتباه | نقد و بررسی عنوان The Order:1886 Hidden Shadow 3 2,054 08-05-2016, 03:16 PM
آخرین ارسال: Hidden Shadow
  حکایت فرگشت هنر و سؤال اشتباه؛ نگاهی به روند افزایشی بازی‌های جهان‌باز و تأثیرشان... Punished Snake 10 4,148 08-02-2016, 03:31 AM
آخرین ارسال: Clegane
  داستان یک اشتباه | نقد و بررسی Prince of Persia: The Forgotten Sands Devil Prince 16 7,487 04-21-2015, 12:18 AM
آخرین ارسال: Last Warrior
  شما اشتباه میکنید!____ بررسی تکرار بازی های همیشگی. mamal 14 4,429 07-06-2013, 11:33 AM
آخرین ارسال: mamal

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان