امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
من یک گیمر هستم ...
نام : سجاد
نام خانوادگی : محمدی پور
عنوان مقاله : من یک گیمر هستم 

من یک گیمر هستم

واقعا که دنیای عجیبی است . زمان در حال سپری شدن است و تکنولوژی چیزیست که از پا نمی ایستد و همواره در حال پیشرفت است . روزگاری را به یاد دارم که یک محله برای دیدن یک مسابقه ی فوتبال به دور یک تلوزیون چند اینچی می نشستند و به راستی که لذت می بردند . اما حالا در هر خانه یک تلوزیون چند برابر قدِ خودِ آدم موجود است که البته گهگاهی یکی از اعضای خونواده شروع به جستجو در میان برنامه های  آن میکند . اما چیزی که زندگی ما گیمرها را از زندگی دیگران متمایز میکند این است که هیچ گاه تکراری نمیشود .
امروز که وارد فروشگاه میشوم و به بخش بازی ها نگاه میکنم سیل عظیمی از شاهکار های این صنعت را پیش روی خود میبینم . سالی که از ابتدا برای بازیبازان زیبا آغاز شد ، حال رو به اتمام است و تمام ماها خاطراتی را در گوشه ای از ذهن خود رقم زده ایم . چه تلخ باشد و چه شیرین...
این مقدمه ی نسبتا طولانی را گفتیم تا یادمان باشد که گذشته ها همواره تلخ نیستند ... شاید انتخاب ما برای گیمر بودن همین حس شاد بودن است .

نگاهی به آنچه گذشت

خاطراتی را به یاد دارم از روز هایی که گذشت و چه سرانجام شیرینی به دنبال داشت . از روز هایی میگویم که برای تجربه ی بازی GTA V بر روی PC  چه روز ها که انتظار نکشیدیم و چه موی ها که از بدنمان سفید نگردید. از خاطراتی میگویم که با اسب سفید در پهنای دنیای وسیع Witcher رقم زدیم . هنوز به یاد دارم که چگونه Tomb Rider ثابت کرد که یک زن در فراز ها و نشیب های زندگی میتواند یک مرد باشد . آری به یاد دارم ...
متاسفانه در کنار این خاطرات شیرین در زندگی ما گیمر ها اتفاقات تلخ نیز می افتد . در این روزگار که هیچ ارزشی برای قشر بازیبازان قائل نیستند و خودمانیم و خودمان ، چه رنج ها که نکشیده ایم . از سیلی های آبدار پدر و فحش های آب نکشیده ی مادر که نثار روح پاک گیمر میشود گرفته تا اینکه کلاً آدم فرض نمیشویم . در زندگیمان درس میخوانیم و با معدل بالای 19 قدم به درجه ی بالا تر از تحصیل میگذاریم اما دریغ از یک خسته نباشید خشک و خالی .
به هر حال زندگی هر کس یک جور است و یک گیمر در ازای شادمانی هایش باید رنجش هایی را به جان بخرد .
گاهی اوقات وقتی به گذشته فکر میکنم با خود میگویم : مهم نیست که زندگی ما چقدر فراز و نشیب دارد . مهم آن است که یک گیمر واقعی در این فراز و نشیب ها هیچگاه Game Over نمیشود و یک گیمر واقعی کسی است که نتنها در بازیها بلکه در زندگی نیز شکست نمیخورد .
این خصلت یک گیمر واقعی است . اینکه هرگاه جایی در زندگی شکست خورد یا زمانه او را به زمین زد به راحتی بر روی دکمه ی تلاش مجدد رفته و دوباره از صفر آغاز کند .(مخصوصا اگر کسی بازی  Dark souls را انجام داده باشد)

زندگیمان عجیب است

واقعا عجیب است . کمی با خود فکر کنید ...
گاهی شده است که در پشت کنسول یا کامپیوتر قشنگمان نشسته ایم و در حال انجام بازی Dark souls        می باشیم . حال بگزریم از آنکه دچار میگرن های شدید میگردیم ، اساسا با کل خانواده نیز مشکل پیدا میکنیم . آنطور که گویا پدر محترم خانواده همان غول مرحله آخریست که از آن شکست خورده ایم ! یا در حال انجام بازی های انلابن هستیم و در تیم مقابل جمعی از رفقا و یا فامیل ها قرار گرفته اند. فقط کافیست تصور کنید که چه فحش ها نثار رفیق گرامی یا فامیل عزیزمان نمیکنیم ، که چرا و به چه علت به جای کُلت از خنجر استفاده نموده ای . یا در یک بازی آنلاین مُبایلی که عبدا در کشور ما معروف نمیباشد و نامش هم Clash Of Clans نمیباشد ، گاهی میبینیم در بخشی که اسمش هم Global نمیباشد یک ایرانی با یک عرب زبان در حال مجادله است و انواع فحش های آب نکشیده یِ تف دار را نثار وی میکند . این در حالیست که فرد عرب اصلا یک کلمه نیز از فحش های وی نمیفهمد و گویا به دیوار فحش داده اید و خلاصه کلی ضایع میگردید .... از این گونه مثال ها زیاد است .
اما این فضا ها و حس ها چیزیست که بعضی هایمان در این دنیای پاک و دوستانه بوجود آورده ایم . خب گناه من چیست که در PES به جناب عالی با هِد گل زده ام  و یا در بازی Call Of Duty جناب عالی را هِد شات کرده ام. اصلا گناه من چیست که اندکی حرفه ای هستم ؟!!!!
یک ذره به خودمان بیاییم... این حس ها گذراست و همگی ما انسان ها از باختن بیزاریم اما به یاد داشته باشیم آنچیز که باقی می ماند یقینا هِد زدن در فوتبال یا هدشات کردن در بازی ها نمیباشد ، آنچیز که در میان ما باقی میماند رفاقت و خاطرات شیرین گذشته ی ماست که بعد ها وقتی از آن ها یاد میکنیم
لبخند را بر لب هایمان مینشاند .

در طول روز اوقاتی پیش می آید که کاری برای انجام دادن نداریم و به قول خودمان میگوییم  برویم یه چرخی در فضای مجازی بزنیم . اولین کاری که میکنیم یه سری به گیمفا زده و از اخبارش خر کیف میشویم .بعد از مروز اخبار گیمفا وقت آن میشود که اندکی از نظرات مردم با خبر شویم . در همین حین چشممان به واژگانی می افتد که طرح سانسورینگ اجازه ی گفتنشان را به من نمیدهد . چه بی احترامی ها که به هم نمیکنند تا فقط و فقط ثابت کنند که چی ؟
 هیچی ، کنسول من قوی تر است ، کنسول من فلان است و ...
اما در این زمان باید گفت از زمانه چه انتطاری میرود وقتی خودمان به خودمان رحم نمیکنیم . کنسول هرچه که باشد و هر رنگی که داشته باشد برای لذت بردن ساخته شده اند ، نه برای آنکه داشته ها و معایب هر یک را مانند پُتکی هِی بر سر هم بزنیم . نکن آقا زشته . بزرگ شدی مثلا ، اگر هم نشدی خب صبر کن میشوی ...

آری... من یک گیمرهستم ، نه آن گیمری که والدین و جامعه به ما میگویند ، آن گیمری که نه تنها برای بازی میجنگد بلکه برای پیروزی در جامعه ی خویش نیز تلاش میکند . و در آخر یادمان باشد که بازی ها تنها یک رویا از یک زندگی هستند و زندگی واقعی آن چیزیست که در اطراف ماست و برنده ی واقعی کسی است که قهرمان دنیای خودش باشد نه قهرمان یک دنیای خیالی و در آخر یادمان بماند Game Over شدن در بازی ها چندان مهم نیست ، آن چیز که واقعا ارزشمند دارد آن است که در زندگی ثابت کنیم شکست برای یک گیمر معنا ندارد . پس پیش به سوی آینده ای زیبا که خودمان قرار است قهرمان آن باشیم ...
یا حق...                                         
                                                                                           نویسنده : سجاد محمدی پور

پاسخ
نقل‌قول: نام خوانوادگی
خانوادگی
نقل‌قول: تلوزون
تلویزیون
نقل‌قول: خونواده 
خانواده
نقل‌قول: [font=Arial] تجربه ی بازی [/font]GTA V[font=Arial] بر روی [/font]PC [font=Arial] چه روز ها که انتظار نکشیدیم و چه موی ها که از بدنمان سفید نگردید.[/font]

S0 (5)
نقل‌قول: انلابن
آنلاین
نقل‌قول: آنچیز
آن چیز
داداش ی چند تا غلط املایی داشتی درستشون کن. مقاله قشنگی بود لذت بردیم S0 (24)
[تصویر:  game_of_thrones__a_clash_of_kings_by_stm...5ntv92.jpg]
پاسخ
113 فکر کنم اولین مقالت توی گیمفا بود نسبت به اولی خوب بود 113
[تصویر:  AAR2.jpg]
پاسخ
خسته نباشید،غلط املایی دارید تلوزون=تلویزیون...خونواده=خانواده...اضای=ازای...انلابن=آنلاین...مبایلی=موبایل...بعضی کلمات هم بهم نچسبونید بهتر و قشنگ تره مثل میشود=می شود..و از فونت کوچکتر هم استفاده کنید هم بهتره و هم چشم کمتر اذیت میشه..بازم خسته نباشید
یک چیز اعتیادآور تَر از مواد مخدر کشف شد:

[تصویر:  ltrpgtvu2c85p9m4mesm.jpg]
پاسخ
خسته نباشی  113
مقاله ی جالبی بود ، حداقلش این بود که به من حس خوبی داد  111
فقط یه ۴-۵ تایی غلط املایی داری درستشون کن S0 (24)
پاسخ
(01-12-2016, 05:56 PM)Lord-mha نوشته است: 113 فکر کنم اولین مقالت توی گیمفا بود نسبت به اولی خوب بود 113

کاملا درسته دوست عزیز .. ممنون از این دلگرمی ای که دادی

(01-12-2016, 06:02 PM)DeadSec نوشته است: خسته نباشی  113
مقاله ی جالبی بود ، حداقلش این بود که به من حس خوبی داد  111
فقط یه ۴-۵ تایی غلط املایی داری درستشون کن S0 (24)

بسیار ممنون لطف دارین ...
غلط های املایی هم در اولین فرصت تصحیح میشن
پاسخ
خیلی خوب بود. S0 (62) 
اگه میتونستی چند عکس هم تهیه کنی خیلی زیباتر میشد، مثلا وقتی که والدین گرامی بهمون فحش میدن و اینا، یه عکس میذاشتی که یه بزرگ (پدر) به طرف بچه (گیمر) چیغ میکشد که چرا اینطوری میکنی.
S0 (29) S0 (29)
[تصویر:  3zkb_photostudio_1466754140244.jpg]
سپاس از Lightninghero
پاسخ
(01-12-2016, 06:22 PM)Cpt. John "Soap" MacTavish نوشته است: خیلی خوب بود. S0 (62) 
اگه میتونستی چند عکس هم تهیه کنی خیلی زیباتر میشد، مثلا وقتی که والدین گرامی بهمون فحش میدن و اینا، یه عکس میذاشتی که یه بزرگ (پدر) به طرف بچه (گیمر) چیغ میکشد که چرا اینطوری میکنی.
S0 (29) S0 (29)

سپاس از شما کاربر گرامی
چشم حتما مواردی که گفتی رو به مقاله اضافه میکنم و یا در مقالات بعدی حتما لحاط خواهم کرد
پاسخ
مقاله خوبی بود.
در مقاله بعدیتون سعی کنید از فونت اصلی انجمن استفاده بکنید.
That was just a dream

پاسخ
درود دوست عزیز  S0 (22)
من در حد استادان گرامی نیستم ولی اگه اجازه هست میخوام بعضی از مشکلات که باعث اذیت شدنِ من(به عنوان یک خواننده) شد رو بازگو کُنَم :)

غلط های املایی(!) به وفور دیده می‌شد که باعث سلبِ زیبایی از بطن مقاله میشه مثل:
نقل‌قول: در این روزگار که هیچ ارزشی برای قشر بازیبازان قاعل نیستند
[font=Arial]با معدل بالای 19 قدم به درجه ی بالا تر از تحصیل میگزاریم[/font]

درست = قائل، می‌گذاریم

بهتره در مقالات به جای کلمات غربی، از معادل فارسی اون‌ها استفاده کنیم مثال:
نقل‌قول: اما چیزی که زندگی ما گیمرها را از زندگی دیگران متمایز میکند این است که هیچ گاه تکراری نمیشود .

به جای کلمه گیمر، میشه از بازیباز استفاده کرد که به زیبایی هر چه بیشتر مقاله کمک شایانی میکنه

در بعضی مواقع، به دلیل استفاده نادرست کلمات(با توجه به معنی) جمله‌های عجیبی درست شده بود! مثال:
نقل‌قول: سیر عظیمی از شاهکار های این صنعت را پیش روی خود میبینم .

سیر، به معنای سفر و یا گشت و گذاره که استفاده‌اش تو این جمله اشتباهه! شما منظورتون "سیل عظیمی از شاهکارها" بوده...

در بعضی ازقسمت‌ها، جمله سازی اشتباه بود:
نقل‌قول: [font=Arial]از خاطراتی میگویم که با اسب سفید در پهنای [/font]Witcher[font=Arial] رقم زدیم .
[/font]

تصحیح: با اسب سفید در پهنای
دنیای Witcher رقم زده‌ایم.

استفاده از اصطلاحات مکالمه‌ای بینِ جملات ادبی، مقاله رو از حالت رسمی بودنه خودش در میاره مثال:
نقل‌قول: مانند پُتکی هِی بر سر هم بزنیم . نکن آقا زشته . بزرگ شدی مثلا ، اگر هم نشدی خب صبر کن میشوی ... 
[font=tahoma][font=Arial]دوباره از صفر آغاز کند . (مخصوصا اگه طرف [/font]
Dark souls[font=Arial]بازی کرده باشه)
[/font]
[/font]

تصحیح:مخصوصا اگر فردی بازیِ Dark Souls را انجام داده باشد!

این‌ها بیشترین مشکلاتی بودن که باعث زده شدنِ خواننده از مقاله می‌شد!
داشتنِ مقدمه، نتیجه گیریِ هدف دار، داشتنِ موضوعِ عاطفی، سوق دادنِ مطلب به سوی مباحث جالب از جمله نقاط قوت مقاله بود 
به طورِ کل مقاله از نظر ادبی عالی، و از نظر فنی و نگارشی کمی ضعیف بود  S0 (24)
البته این نظرِ شخصیِ بنده بود.
با آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز...   S0 (74)
Over my dead body I'm taking you
[تصویر:  Resident-Evil-6-Underground-Nightmare-1.png]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Thumbs Up راه بدون بازگشت قسمت 1(حکایت گیمر شدن ما) arshia.hidden12 3 1,678 01-19-2016, 11:34 PM
آخرین ارسال: Station
  یک گیمر پردردسر /فصل 2 قسمت 3 Be the story 15 3,585 11-18-2015, 09:09 PM
آخرین ارسال: Be the story
  یک گیمر پردردسر /فصل 2 قسمت 4 (اخر) Be the story 5 1,755 10-09-2015, 11:08 PM
آخرین ارسال: Be the story
  ازدواج=پایان یک گیمر؟؟؟((((قسمت دوم)))) Rise of Duty 4 1,785 10-05-2015, 08:51 PM
آخرین ارسال: Rise of Duty
  ازدواج=پایان یک گیمر؟؟؟((((قسمت اول)))) Rise of Duty 10 2,615 10-03-2015, 10:37 PM
آخرین ارسال: GUN-AGE

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان