امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکاتی کلیدی در Dark Souls 2
سلام به دوستان عزیزم در انجمن گیمفا. به درخواست یکی از کاربران عزیز تصمیم گرفتم تا مواردی کلیدی و مهم از بازی دارک سولز 2 رو براتون قرار بدم تا تا در بین کلی راهنماهای 100 صفحه ای و انگلیسی و ... بتونید با چند نکته ساده و کلیدی مخصوصا در شروع بازی راه رو برای خودتون هموار کنید. این مطلب رو چند وقت قبل نوشتم و یه راهنمایی مفید و خلاصه برای آغاز کارتون و همینطور ادامه دادن راه در دارک سولز 2 محسوب میشه.

[تصویر:  91HbzjrYu1L._SL1500_.jpg]

نکاتی کلیدی در بازی :

1 - دوستان عزیز این نکته به جرات مهمترین نکته در تمام بازی دارک سولز 2 هستش مخصوصا برای تازه کارها و در اوایل بازی. تو بازی وقتی یه بار میمیرید انسانیتتون رو از دست میدین و تبدیل به undead و یا اصطلاحا hollow میشین و بعداز اون هر بار که میمیرین یه مقدار از خونتون کم میشه تا جایی که با چند بار مردن خونتون به نصف حالت نرمال میرسه و دیگه از نصف کمتر نمیشه. (در این حالت که خونتون نصف هستش با یه ضربه  غول یا بعضی دشمنای بازی میمیرین). حالا تو بازی یه ایتمی هست به اسم human effigy که با مصرفش دوباره انسانیتتون برمیگرده و خونتون به اندازه ی نرمال میرسه ولی این ایتم خیلی زیاد گیرتون نمیاد و واسه همین بهتون توصیه میکنم اصلا واسه دشمنای عادی بازی از این ایتم استفاده نکنید و حتی غولها رو هم چندین بار بدون این ایتم تست کنید و اگه نتونستین شکستشون بدین و ووقتی الگوی حمله کردنشون رو یاد گرفتین از این ایتم استفاده کنید. حالا راهش چیه که خونتون تا این حد کم نشه و به نصف نرسه؟ جوابش مهمترین ایتم و حلقه بازی هستش که باید باید باید همون اوایل بازی زود پیداش کنید و فعالش کنید...

[تصویر:  maxresdefault.jpg]

روش یافتن حلقه:
مهمترین ایتم بازی که واقعا خیلی به پیشبرد اسونتر بازی کمک میکنه ring of binding هستش که باعث میشه در صورت چند بار مردن جونتون به نصف نرسه و و دیگه کمتر از 75% نمیشه. این ایتم خیلی خیلی تاثیر گذاره چون شما اکثر بازی رو در حالت hollow میگذرونید و هر بار که میمیرید خونتون کم و کمتر میشه تا به نصف مقدار عادی میرسه ولی این حلقه نمیذاره که هر جقدر هم بمیرید جونتون از 75% کمتر بشه.مزیت دیگه ای هم که داره اینه که در اول بازی قابل دسترسی و پیدا کردن هست.
از bonfire majula برید به سمتی که یه سری پله به زیر زمین میره و همینطور پله هارو ادامه بدین تا به اب برسید. در اینجا یه دستگیره روی دیواره که بکشید و یه دروازه باز میشه.ادامه بدید مسیر رو تا برسید به heide's tower flame. از اینجا تا پیدا کردن حلقه 9 تا شوالیه ی پیر در مسیرتون قرار دارن که باید با دقت بکشیدشون. اینها خیلی قوی و خیلی کند هستن. دورشون خلاف عقربه های ساعت اروم اروم بچرخین تا 3 ضربشون رو بزنند و بعد شما فرصت دارین ضربه بزنید بهشون. همین کارو ادامه بدین تا بمیرن.شوالیه ی اول رو که کشتین سمت راستتون چند تا پله هست که به bonfire میرسه. برید و bonfire رو فعال کنید تا در صورت مردن از همین جا بیاین.حالا برگردین همون جایی که اولین شوالیه رو کشتید و مسیر رو ادامه بدین.از پله ها برین بالا و دومین شوالیه رو بکشید.
از پله ها یرید بالا و سومین شوالیه رو بکشید تا یه دستگیره از زمین بیاد بیرون و اونو بکشید. مسیر رو ادامه بدین و میرسین به 3 تا شوالیه که باهم به سمتتون میان. اینجا کارتون سخته و باید با دقت 3 تاشونو بکشید (اگه بمب یا تیرکمون دارین خوبه استفاده کنید مخصوصا روی اونهایی هایی که سپر ندارن). وقتی 3 تارو کشتید 2 راه دارین.یه راه سمت راست و یه راه مستقیم. مسیر مستقیم رو برید و 2 تا شوالیه دیگه میان که باید بکشیدشون. از پله ها برین بالا و مسیر رو ادامه بدین تا به اخرین شوالیه برسید. اونو هم بکشید تا یه دستگیره دیگه بیاد بیرون و دستگیره رو بکشید تا یه پل بیاد پایین. از روی پل رد شید و بلافاصله سنت چپتون یه جسد و یه صندوق میبینید که داخل صندوق حلقه قرار داره. تبریک میگم. شما مهمترین و ارزشمندترین ایتم این بازی مرگبار رو به دست اوردین. جلوتون یه در مه گرفته وجود داره که داخلش یه غول قدیمی از بازی شماره اول قرار داره به اسم old dragonslayer که تو بازی اول dragonslayer بود و حالا پیر شده.

2 - دومین نکته مهم و بسیار بسیارحیاتی در بازی که اگر رعایت نکنید بی‌شک کارتون تمومه و از بازی دست خواهید کشید. دوستان دقت کنید هیچ وقت هیچ وقت و هیچ وقت مقدار زیادی روح با خودتون حمل نکنید و تا که مقدارش به یه اپگرید رسید سریع با bonfire از طریق سفر سریع برین به bonfire شهر majula و از طریق زنی که نزدیک بونفایر وایساده خودتونو اپگرید کنید. اگه روح زیادی با خودتون حمل کنید یه دفعه پیش میاد که میمیرین و روحاتون میفته رو زمین همون جا که مردین و یه بار فرصت دارین بهش برسین و برش دارین ولی اگه تو راه بمیرین دیگه واسه همیشه از بین میرن و کلی زحمت و جون کندنتون حروم میشه و باور کنید احساس گریه بهتون دست میده.

3 - تازه کارا بهتره از کلاس warrior استفاده کنید و از سیستم یه شمشیر و یه سپر استفاده کنید. یک قانون نانوشته در مورد کلاس مبارز وجود داره که بسیار به کارتون میاد: از هر دو تا اپگرید یکیشو خرج strength کنید.

[تصویر:  2452989-warrior.png]

4 - توی دنیای  بازی خوب بگردین چون توی یه جاهایی که فکرشو نمیکنید ارزشمند ترین ایتم ها هستن مثلا ایتم estus shard که تو هر مرحله یکی هست و باید بدینش به زنی که نزدیک bonfire تو شهر majula وایساده و اون براتون مقدار کوزه های سلامتی که میتونید حمل کنید رو بیشتر میکنه. این ایتم خیلی مهمه و تضمین کننده بقای شما توی بازی هست. خیلی فرق می کنه که مثلا توی مبارزه با یک باس 5 بطری پر کننده خط سلامتی داشته باشید یا مثلا 10 تا. پس تمام محیط بازی رو بگردید و جایی رو از دست ندید.

5 - کوزه های سلامتی یا estus flask هر بار که تو bonfire استراحت میکنید دوباره پر میشن و بنابر این واسه مصرفشون نگرانی نداشته باشید.

6 - بازی رو تقریبا میشه حدود 60-70 ساعت تموم کرد ولی این به نوع بازیتون بستگی داره مثلا برای من بار اول حدود 170 ساعت طول کشید.چرا؟ دلیلش یک نکته خیلی مهمه مخصوصا برای کسانی که میخوان زود لول بخورن و قویتر بشن. توی این بازی هر بار که میمیرین یا توی یه bonfire استراحت میکنید دشمنایی که در محدوده ی اون بونفایر کشته بودین دوباره ظاهر میشن (غیر از باس و یه سری دشمنان خاص). این اتفاق برای 13 بار میفته و اگه 13 بار بکشیدشون دیگه ظاهر نمیشن و شما با روحهایی که از این 13 بار کشتن به دست اوردین خیلی میتونین لول بزنید و قوی بشید. من در بار اول بازی تک تک مراحل بازی رو harvest کردم یعنی تمام دشمنای بازی رو 13 بار کشتم و پشت سرم هیچ دشمنی در کل دنیای بازی باقی نموند. حالا حساب کنید ببینید چقدر روح به دست اوردم و لول زدم. این کار باعث میشه که خیلی قوی زود قوی بشین و بازی براتون تا حدودی راحت تر بشه .البته راحت زیاد معنی نداره واسه این بازی چون هنوز هم دشمنا با دو ضرب میکشنتون و غولهای بازی رو حداقل بعد از چند بار مردن میتونید بکشید. اگه میخواید زودتر قوی بشید این کار رو انجام بدین و مراحل رو harvest کنید که مستلزم صبر زیاد و تاکتیک و تکنیک بالا و عاشق این بازی بودنه.

[تصویر:  latest?cb=20140117220102]

7 - در مورد تعداد کوزه های خون بهتون بگم که توی هر bonfire یه گزینه به اسم kindle داره که با استفاده از ایتم humanity میتونی تعداد کوزه های خونت رو که حمل میکنی افزایش بدی.هر بار که یه ایتم مصرف کنی و bonfire رو kindle کنی 5 تا خون بهت اضافه میشه و تا 3 تا ایتم میتونی استفاده کنی. یعنی در حالت عادی 5 تا خون داری.یه ایتم humaniyty توی bonfire استفاده کنی 10 تا خون میشه. 2 تا استفاده کنی 15 تا خون میشه. 3تا استفاده کنی(حداکثر) 20 تا خون بهت میده. واسه اینکه مقداری که هر کوزه خون جونتو زیاد میکنه افزایش بدی هم باید fire keeper soul داشته باشی و توی صحبت با fire keeper ها گزینه reinforce estus flask رو انتخاب کنید و اپگریدش کنید. فایر کیپرها معمولا در اطراف بونفایرها نشستن و از بونفایر دور نیستن.

8 - روش کشتن غول درشکه سوار (The Executioner) که با اسب و چرخهای تیغ دار میاد و با یه ضربه میکشتتون:
 توی دیوارها یه سوراخهایی هست که میتونید بری توشون تا غوله بیاد رد شه و بعد بیاید بیرون و باز برین یه سوراخ جلوتر تا غوله همین طوری بیاد و باز ادامه بدید به جلو تا جایی که میرسید به یه دستگیره که وقتی میکشیدش یه سری میله از زمین میان بیرون که اسبه میاد میخوره بهش و سوارش میمیره و باید با اسبه مبارزه کنید.البته وقتی که داری هی میری تو اون سوراخها یکی دوتا جادوگر هستن که هی از زمین چندین تا اسکلت ظاهر میکنن که از خود غوله بیشتر اذیتتون میکنن. اسکلتها رو نکشید تا جایی که میتونید چون فایده نداره و باز در میان بلافاصله. به جاش سعی کنید زود برسید به جادوگرا که توی سوراخهای جلویی قایم شدن و اونا رو بکشید تا راحت بشید. وقت مبارزه با اسبه هم گاهی وقتا که اسبه میخواد ضربه های شدید بزنه بدوید و برید توی همون سوراخها و بعد که ضربه زد بیاین بیرون بزنیدش و همین روند رو تکرار کنید تا بکشیدش.

9 - لباسها و حلقه ای که باعث افزایش مقدار روحی که از کشتن هر دشمن میگیرید میشوند:
وقتی غول درشکه سوار رو کشتید میرسید به یه یارو که یه لباس عجیب تنشه.شخص مهمی نیست و فقط واسه یکی از کاوننت ها هستش. ولی ارزشمندترین کلاه و لباس بازی رو داره. از اونجایی که تو این بازی روح جمع کردن مهم ترین نکته هستش لباس و کلاه یارو باعث میشه که هر دشمن بهت مقدار تقریبا زیادی روح بیشتری بده بعد از مردن.یارو رو بکشید و لباس و کلاهش رو بردارین و بپوشید و سعی کنید دیگه عوضشون نکنید. من که تا اخر بازی عوضشون نکردم.یه دستکش و شلوار هم تو بازی هست که اونا هم باعث میشن باز روح بیشتری بگیرید. فکر کنم دستکشه اسمش jester باشه و شلواره اسمش tseldora. .همین 4 تا رو که گفتم بپوشید و تا اخر بازی عوضشون نکنید چون باعث میشن کلی روح بیشتر بگیرید و زودتر لول بزنید. یه حلقه هم هست تو بازی که اونم من تا اخر بازی اصلا درش نیاوردم و اونم باعث گرفتن روح بیشتر از دشمنا میشه.اسمش silver covetus هست و عکسش یه مار نقره ای هستش (با مار طلایی اشتباه نگیرید) که البته 2-3 مدل +1 و +2 داره. این 5 تا ایتم رو اگه استفاده کنید خیلی خیلی زودتر لول میزنید که این در دارک سولز  حیاتیه.

هر سوال و مشکلی رو در مورد این بازی دارین اینجا مطرح کنید تا انشاالله به طور کامل بهتون پاسخ بدم و مشکلتون رو رفع کنم. از تاکتیک کشتن غولهای بی نظیر بازی تا دشمنان عادی و آیتمها و حلقه ها و تمام مسائل مربوط به این بازی. البته اگه در مورد دارک سولز 1 و یا دیمونز سولز و همینطور بلادبورن هم مشکلی رو دارین مطرح کنید تا در حدی که یادم مونده و بتونم کمکتون کنم دوستان عزیزم. دوستان مطالبی رو که در مورد دارک سولز 2 به ذهنم میرسه براتون توی همین پست قرار میدم و سوالات شما رو هم در همین تاپیک جواب میدم.
[تصویر:  iya6_thumb-1920-546659.jpg]
پاسخ
بنده نه تونستم نسخه اولشو تموم بکنم نه نسخه دومش رو
بازیش خیلی فضایی سرد و بی روح داره S0 (38)
ممنون بابت مقاله S0 (29) ..ای کاش زودتر مقاله رو میذاشتین .الان بازی رو ندارم دوباره نصب کنم Wall
[تصویر:  6nae3ze839c0da7jhdmc.jpg]
پاسخ
(03-25-2016, 07:31 PM)GHADER PC نوشته است: بنده نه تونستم نسخه اولشو تموم بکنم نه نسخه دومش رو
ممنون بابت مقاله S0 (29) ..ای کاش زودتر مقاله رو میذاشتین .الان بازی رو ندارم دوباره نصب کنم Wall

خیلی نگران نباشید. خیلی ها نتونستند. تموم کردن این بازی نیاز به تاکتیک و صبر و حوصله و اگاهی محیطی بالا و از همه مهمتر داشتن اطلاعات در مورد نکات مهم بازی داره مثل همون نکته اولی که در مورد حلقه گفتم.
این حرفتون برای من تقریبا یه فحش حساب میشه!!! توی زندگیم فضایی از این خفن تر و استرس زا تر ندیدم توی هیچ بازی طراحی محیطی بهتری از این بازی ندیدم هیچ وقت(البته منظورم سری سولز و بلادبورن هست).
الان هم با وجود نسخه نسل هشتمی بازی و 3 دی ال سی بازی خیلی دیر نیست برای تجربه اون. این بازی برای من هیچ وقت قدیمی نیست. با پی سی بازیش کردم. با پلی استیشن 3 خوردمش 1400-1500 ساعت و با پلی استیشن 4 هم یه بار کامل 150 ساعته تمومش کردم به صورت مریض وارانه (یعنی کشتن 13 باره هر دشمن!!)
پاسخ
(03-25-2016, 07:36 PM)saeed aghababaee نوشته است:
(03-25-2016, 07:31 PM)GHADER PC نوشته است: بنده نه تونستم نسخه اولشو تموم بکنم نه نسخه دومش رو

خیلی نگران نباشید. خیلی ها نتونستند. تموم کردن این بازی نیاز به تاکتیک و صبر و حوصله و اگاهی محیطی بالا و از همه مهمتر داشتن اطلاعات در مورد نکات مهم بازی داره مثل همون نکته اولی که در مورد حلقه گفتم.
این حرفتون برای من تقریبا یه فحش حساب میشه!!! توی زندگیم فضایی از این خفن تر و استرس زا تر ندیدم توی هیچ بازی طراحی محیطی بهتری از این بازی ندیدم هیچ وقت(البته منظورم سری سولز و بلادبورن هست).
الان هم با وجود نسخه نسل هشتمی بازی و 3 دی ال سی بازی خیلی دیر نیست برای تجربه اون. این بازی برای من هیچ وقت قدیمی نیست. با پی سی بازیش کردم. با پلی استیشن 3 خوردمش 1400-1500 ساعت و با پلی استیشن 4 هم یه بار کامل 150 ساعته تمومش کردم به صورت مریض وارانه (یعنی کشتن 13 باره هر دشمن!!)
خیلی دوست داشتم کنارتون میبودم و بازی کردنتون رو تماشا میکردم S0 (29) S0 (62) S0 (62)
پاسخ
بازی رو تاحالا تا قلعه drangleic رفتم همه ی نکته هایی که گفتینو میدونستم جز اون kindle.الانم نگاه کردم نبود.
S0 (2)
پاسخ
با این مقاله خفن دلم برا نسخه 2 تنگ شد
البته درسته نتونستم برم بازی رو ولی تا یه جا هایی به زور با ترینر رفتم S0 (43)
قول هاش واقعا اعصاب آدم رو بهم میریزن مخصوصا یه تیکه یادمه پایین یه کشتی باید با یه باس دو طرفه تو آب مبارزه میکردی S0 (43)
باس که سریع بود شخصیت بازی هم که انگار تو شورتش ر.ی.د.ه باشه نمیتونست تکون بخوره S0 (43)
من با این بازی فهمیدم که هنوز نوبم و راه زیادی در پیش دارم ولی حتما نسخه 3 رو با جدیت میرم S0 (22)
مقاله خیلی مفیدی بود  S0 (29)
[تصویر:  76561198355324646.png]
پاسخ
اقای سعید اقابابایی میشه نکاتی کلیدی نسخه سوم دارک سولز رو هم اگه منتشر شد بذارید خیلی ممنون میشم S0 (29) S0 (29)
دوست دارم نسخه سومش رو با تمام جدیت برم و تا تمومش نکنم دست بر نخواهم داشت smiley (54)
پاسخ
(03-26-2016, 10:51 AM)GHADER PC نوشته است: اقای سعید اقابابایی میشه نکاتی کلیدی نسخه سوم دارک سولز رو هم اگه منتشر شد بذارید خیلی ممنون میشم S0 (29) S0 (29)
دوست دارم نسخه سومش رو با تمام جدیت برم و تا تمومش نکنم دست بر نخواهم داشت smiley (54)

هنوز که بازی منتشر نشده و تا وقتی که من به اون حدی برسم که راهنمای کلیدی برای بازی بنویسم باید کلی بازی کنم و زمان می بره. اما در هر صورت مطمئن باشید که وقتی بازی رو تموم کردم و اطلاعا تم ازش تکمیل شد حتما می نویسم براتون. انشالله از نسخه سوم ششما هم بیاین به جمع دارک سولز بارها.

اما به نظرم نسخه دوم رو حیفه بازی نکنید. خیلی حیفه
پاسخ
چجوری میشه سلاح هایی که قدرتشون ضعیف شده را دوباره مثل قبل کرد؟ S0 (43)
پاسخ
(03-26-2016, 02:23 PM)HOSSEIN COD نوشته است: چجوری میشه سلاح هایی که قدرتشون ضعیف شده را دوباره مثل قبل کرد؟ S0 (43)

قدرتشون ضعیف نمیشه دشمنا قوی تر میشن که میتونی بری پیش blacksmith تو majula باهاش صحبت کنی گرینه Reinforce weapon  رو بزنی بعد میتونی سلاحتو با داشتن ایتم های موردنیاز و مقداری روح قوی تر کنی.اگه منظورت ضعیف شدن سلاح ها تا شکسته شدن هست یه ایتمی هست همون Blacksmith داره به نام Repair powder اون سلاح ها یی که مقاومتشون پایین میادو  با استفاده از این ایتم میتونی تا حدودی مقاومتشون دوباره به حالت قبل برگردونی کلا سر bonefire ها سلاح ها دوباره سالم میشن مگر اینکه بشکنن که باید بری بازم پیش Blacksmith.
S0 (2)
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد dark souls 3 Seed031 2 1,604 05-29-2020, 11:53 AM
آخرین ارسال: محمد جواد ح
  راهنمای قدم به قدم خط داستانی شخصیت ها در Dark Souls 3 | بخش چهارم: Yoel of Londor saeed aghababaee 10 4,992 09-06-2016, 10:21 PM
آخرین ارسال: saeed aghababaee
  راهنمایی در مراحل dark souls 3 mohammad1380n 1 2,245 04-18-2016, 11:45 PM
آخرین ارسال: مجیدنصر
  بازی های به سبک و شبیه Dark Souls II hosien3d 15 4,816 06-14-2015, 10:02 PM
آخرین ارسال: مجیدنصر
Video دانلود ویدئو های قدم به قدم بازی beyond two souls B The Game 18 6,055 11-05-2013, 12:44 AM
آخرین ارسال: B The Game

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان